Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Rendszeresen teljesitek...

Blau1999 kérdése:

Rendszeresen teljesitek direkt rosszabbul, csak hogy mások ne érezzék rosszul magukat saját maguk miatt. Ez mi?

Figyelt kérdés
Életem során többször vádoltak meg azzal, hogy felvagok, ez leginkább tinédzser koromban volt jellemző, utaltak, amikor jobban tudtam valamit, mindig csúnyán néztek rám amikor nekem jobb eredményem volt(a barátaim is). Volt egy baratsagom,amin belül a barátom nagyon önbizalom hiányos volt és sokszor próbáltam megvigasztalni, elmondani hogy szép és okos és higyjen magában, az lett a vége, hogy szerinte én direkt érzékeltettem vele azt, hogy ő kevesebb, butább és csúnyább mint én... Soha nem akartam ilyet, viszont azóta úgy érzem, hogy hiába ertek dolgokhoz, vagy jó vagyok bennük nem annyira akarom túlszárnyalni az átlagot, mert ismét megutálnak. Ez micsoda? Vagy hogyan lehet ezt “átprogramozni”??
2019. jún. 7. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Az "arany középutat" -pontosabban optimumra törekvést- évről évre tanulja az ember. A lényeg, h javaslom, törekedj rá. Például legyél óvatos, átgondolt, amikor élőszóban megfogalmazol valamit. Kell az őszinteség, azonban diplomatikusan, tapintatosan, sok esetben.


Éreztesd másokkal, hogy neked is vannak hibáid és hogy melyek azok, bár ne olyan konkrétumot mutass nekik, amivel visszaélhetnek. A jó oldalad / képességeid meg ezek szerint észreveszik.


Nem tudhatom, hogy szoktál-e félreérthetően fogalmazni, de ha igen, az önismeret egy életen át tarts, figyeld meg önmagad, hogyan fogalmazol. lehet, h sokaknak beképzelten hat. De az is lehet, hogy többnyire irigy, és/vagy túlérzékeny emberek vesznek téged közül, az viszont az ő hibájuk, ne tántorítson el téged abban, hogy önmagad lehess.


Az a paci túloldala, ha direkt rosszabbul csinálsz meg valamit, a képességeid ellenére. Tehát javaslom mellőzni ezt a hozzáállást. Hozd csak ki a maximumot magadból. Mások irigysége ne vessen vissza, az az ő hibájuk.

2019. jún. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Énis igy voltam midt ha én írtam volna ki a kérdést,Ez azt mutatja hogy nagyon nagy szived van és segiteni szeretnél másoknak,nagyon ritka az olyan ember mindt te,Respect :))
2019. jún. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Altruizmus, ami hosszútávon nem jó dolog.
2019. jún. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A legrosszabb amit tehetsz, hogy magad alatt vágod a fát, mások miatt. Most még fiatal vagy és tán nem vagy tisztában vele, de akikkel együtt vagy most, azokkal 10-20 év múlva már nem fogsz találkozni. És akkor egy valakit vádolhatsz a hülyeség miatt, önmagadat. Szard le azt aki azzal jön hogy felvágsz... eleve nem evidens hogy aki ilyeneket mondd, az egy idióta? :D 30-as korban a menők között lenni sokkal jobb, amikor már azokkal nyomulsz előre, karrierben, élet célok elérésében, mint azokkal akik elvonulnak a háttérbe, mert lószart se csináltak diákként. HIdd el nem akarsz ezekhez te tartozni. Ezek 30-40 évesen is azzal jönnek majd hogy "ezek felvágnak"... csak amikor látod, hogy semmit nem ért el, és csak hőbörögni tud, de te kiegyensúlyozottan éled az életed, akkor már tudsz erre legyinteni. Ne az ilyen szó szerint vesztesek miatt vágd el magad, amikor evidens hogy ez kompenzálás a részéről.

Ajánlom tanulj sos pszicho analízist, hogy rájöjj te vagy a sügér ha hagyod magad...

2019. jún. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez azt mutatja hogy nagyon nagy szived van és segiteni szeretnél másoknak,nagyon ritka az olyan ember mindt te,Respect :))



Ez hazugság. Segíthetsz másoknak és szeretheted az embereket de nem azon az áron, hogy magadat elásod... ez bűn... Itt valami hatalmas félreértés van vagy baromi nagy önámítás...

Ajjaj, nagy a baj.

2019. jún. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazából szerintem nem is a teljesítményeiddel van a bajuk, csak kevés az önbizalmuk. Nem szabad engedned, hogy ezt kivetítsék rád. Ha neki kevés az önbizalma, és szerencsétlen, akkor azt ne téged hibáztasson már. Nekem is kevés az önbizalmam, és engem is zavar, ha más jobb nállam valamiben. Viszont ha látom, hogy tényleg tehetséges, akkor nem is fogok vele viaskodni. Főleg nem fogom okolni azért, hogy az ő hibája, hogy nekem nincs önbizalmam. Feltéve ha nem direkt aljasan mutogatja tehetségét, mint egy címert. Ha valamit jól csinálsz, akkor mindig lesznek utálóid. Innen tudod, hogy jó úton haladsz. Ha nem lenne mit irigyelni, akkor nem tennék. És gondolom nem tudsz egyről a kettőre átváltani, de majd lassan megtanulod. Tapasztalat kell, csalódás, majd egyszer azt fogod mondani, szarom le, kapják be mind. Hidd el, egy idő után eljön ez a pont, ha még most nem is. Azért meg ne fogd vissza magad, mert mások gyengébben teljesítenek. Akárhogy is mondják, ez nem a te hibád. Az övék se, maximum annyiban, hogy téged okolnak azért, mert ők nem tudnak valamit magasabb szinten elérni. Ez elég manipulatív, és toxikus dolog. Vigyázz, mert ha tényleg ilyen jó szívű vagy mint ahogy mondod, akkor az ilyen fajta emberek, nagyon jól fognak tudni kihasználni. Sok sikert! :)
2019. jún. 8. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!