Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A magyarországi egyetem, ahol...

A magyarországi egyetem, ahol jelenleg tanulok, rendszeresen megszegi a saját adatvédelmi szabályzatát. Számíthatok retorzióra, ha megkeresem az intézmény adatvédelmi biztosát?

Figyelt kérdés
Az európai és magyarországi adatvédelmi törvényekkel összhangban a nevem, születési dátumom, egyedi azonosító kódom és érdemjegyeim (amik miatt mellesleg nem kell szégyenkeznem) személyes adatnak minősülnek, ezekbe arra nem jogosult személynek nem szabadna belelátnia. Az egyetem mégis rendszeresen úgy hozza nyilvánosságra az eredményeket, hogy ezek egyértelműen az adott személyhez köthetők. Nem szeretnék sem tanáraimnak, sem diáktársaimnak kellemetlenséget okozni, de zavar a folyamatos jogsértés. Attól tartok azonban, hogy ha panasszal élnék, hátrányos megkülönböztetésben részesülnék tanulmányaim során. Mi lenne a legjobb megoldás ilyen helyzetben? A pereskedést szeretném elkerülni, nem sérelmi díjat szeretnék, csak a szabályoknak megfelelő működést és személyes adataim védelmét.

2018. nov. 24. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a legtöbb egyetemen teljesen általános:(

Ha engem zavarna, a HÖK-höz fordulnék: össze kellene állni egy nagyobb diákcsoportnak, akik ezt nem helyeslik, és együtt kiállni - egy fecske nem csinál nyarat.

2018. nov. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! A GDPR törvénynek megfelelően az egyetem kinevez egy adatvédelmi tisztviselőt, akinek a feladatai közé tartozik az adatvédelmi megkeresések megválaszolása és a vezetőség felé való továbbítása, ezért gondoltam, hogy őt keresném meg. Sajnos csoporttársaim nagy részét egyáltalán nem zavarja a dolog, nehéz lenne társakat keresni hozzá,de ha nincs más lehetőség, ezt is meg fogom próbálni. Igazából elég egyértelmű a jogsértés (nem vagyok jogász, de a szabályzat egyértelműen fogalmaz), így a bíróságon feltehetőleg nekem adnának igazat, de ezt szeretném elkerülni. A kérdés az, hogy önmagában az adatvédelmi aggályok szóvá tétele vonhat-e maga után bármilyen hátrányos megkülönböztetést.
2018. nov. 24. 13:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk csak annyi volt, hogy a neptun kód mellett a nevek is szerepeltek véletlen, mert a tanár elfelejtette kiszedni őket mielőtt felrakta az eredményeket. A HÖK-nek szóltak és leszedették a tanárral, de ezen kívül más nem volt belőle, felesleges ezért adatvédelmi biztost keresni. Ha a HÖK szól emiatt az is elég, hogy akkor ne így pakolják ezentúl ki az eredményeket csak szimplán a neptun kóddal és a jegyet.


Elméletben nem érhet emiatt hátrány, főleg ha a HÖK-ön keresztül szólsz és ők nem adják tovább ki szólt miatta. Ha viszont konkrétan te mész szólni vagy éppen bíróságig viszed a ügyet már tudni fogják ki vagy és habár nem kerülhetnél emiatt hátrányos helyzetbe azért a tanárok is emberek, nem hiszem hogy jó szemmel néznék ha miattad valamilyen retorzió érné őket vagy a kollégáikat. Szóval jah simán megutáltathatod magad az egész egyetemi karral, még ha szabály szerint nem kerülhetnél emiatt rossz helyzetbe.

2018. nov. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha egy tanár névvel hozza nyilvánosságra a jegyeket (gondolom erről van szó, nálunk is csinálja pár tanár), akkor szerintem a legegyszerűbb szólni

1. az adott tanárnak, hogy ez téged zavar

2. annak a tanszékvezetőnek/intézetvezetőnek/dékánnak aki alá az adott tanár tartozik

3. a HÖK-nek

Szerintem felesleges ennél komolyabb ügyet csinálni ebből.

2019. jan. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!