Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek pszichológusra...

Szerintetek pszichológusra lenne szükségem? Nem vagyok benne biztos, hogy tudna segíteni.29/N

Figyelt kérdés

A testi érintés a szeretetnyelvem többek között, de nem tudnám elviselni, ha hozzám érnének, mert utálom a testem.


Egyszerűen nem tudom saját magam elfogadni, pedig tényleg megpróbáltam, de nem sikerült.


Ha volt valaki hasonló helyzetben, mi segített?


2019. jún. 9. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Ártani biztos nem ártana.
2019. jún. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%

Persze, hogy van. Te csak ne hárítsd el azzal, hogy úgyse tud segíteni, mert ha nem mész el, akkor tényleg nem tud. Önértékelési problémád van, pont erre való a pszichológus. Már néhány hónap elteltével azon fogod észrevenni magad, hogy pozitív fordulatot hozott az életed, mondjuk párkapcsolatot találsz, mert nem fogsz félni tőle.

Amúgy meg mi bajod van a testeddel?

2019. jún. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Én már akkor is boldog lennék, ha el tudnám magam fogadni olyannak amilyen vagyok. Van egy fejlődési rendellenességem és egy betegségem, ami ebben hátráltat. Bár ha összeszedem magam és felöltözöm, akkor alapvetően olyan, mintha normális lennék.


Viszont belenézek a tükörbe és látom a valóságot, és naív lennék szerintem, ha azt gondolnám, hogy ezt az ellenkező nemből bárki elfogadná, ezért nem számolok párkapcsolattal.


De most az a célom, hogy én kicsit jóba legyek saját magammal. :)

2019. jún. 9. 14:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akinek nem a külső számít az elfogad téged olyannak amilyen vagy. :) Kevés ilyen van, de akad.
2019. jún. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én sokat voltam kórházban, így az ölelés és tsi. számomra a búcsúzással, az elhagyással párosul, így ezért nem szeretem ezt.

Szembe kell nézni a nehézséggel, és nem egyszerre, hanem szakaszosan ismerkedni ezzel a szeretetnyelv kifejezéssel, csak így lehet ezen változtatni.

2019. jún. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hasonló a problémám, 3 évvel vagyok idősebb. Annyi a különbség, hogy nem igénylem az ölelést, semmi érintést. Bezárva érzem magam tőle. Az zavar, hogy más nem tudja ezt elfogadni. Nekem is van testi hibám, idegesít. Így élek, mint egy átlagos, de mégis nehezebb bármit is csinálni, mert hamarabb elfáradok, mert másképp mozgok és több energiát vesz igénybe.

Nekem az segítene, ha nem abból állna a világ, hogy a párkapcsolatban egymást érintsék az emberek. Legalábbis engem ne. Barátom ölelés mániás, hosszú ideig tudna ölelni, de már nagyjából leszokott róla. Mondtam neki, hogy keressen mást, ne velem szenvedjen, de ahhoz meg lusta vagy nem tudom. Nem fogok változni, nem is szeretnék.

2019. jún. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!