Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez már mindig így lesz?...

Ez már mindig így lesz? Tényleg a megfigyelők, feljelentgetők országa vagyunk és leszünk is?

Figyelt kérdés

Valaki folyton figyeli a másikat, a kolléga a munkahelyen, a szomszéd otthon (jó, ez utóbbi lehet hasznos is, ha rendellenességet lát). Mintha fizetést kapnának érte.

Ez csak ilyen szintű kíváncsiság vagy beteges rosszindulat? És ilyen a fiatalabb generáció is vagy ez csak az idősebb korosztály sajátossága?

Nem kifejezetten saját tapasztalat, nem gondolom azt hogy pont engem figyelnének, csak sokszor ez a más dolgába belekérdezgetés...


2019. jún. 9. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan megragadtak a kommunizmusban 3/3-másként. Az idősebbek ezért ilyenek, a fiatalok meg mert a mai társadalom azt akarja, hogy legyél jobb a másiknál. Így figyelik és felülakarják múlni. Vagy a szülőket utánozza

Szerencsére a kettő nem ugyanaz, de közel áll egymáshoz.

2019. jún. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%
Miért a magyarokra hegyezed ki? Akkor mit szóljanak az amerikaiak? Az NSA állandóan figyeli őket, szénné perelik egymást és a cégeket az emberek, legálisan fényképezhetik és videózhatják egymást közterületen, hivatásos magánnyomozót fogadhatnak, stb. Hozzájuk képest a magyarok kezdők.
2019. jún. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyanezt tapasztalom a munkahelyemen is, pláne ott aki ilyen, az vallási (nem)gondolkodásba "öltözve" teszi.

A mi társadalmunk sosem fog tanulni semmiből sem.

2019. jún. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nehogy azt hidd, hogy ez kizárólag magyar sajátosság. Hallottam olyan sztorit, hogy Svájcban egy magyar járatta a kocsi motorját pár percig egy társasház parkolójában, és az egyik "kedves" szomszéd kihívta a rendőröket, mert ezt amúgy tilos. Minden frászra van valami rendeletük.
2019. jún. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Svájcról én is hallottam már, de Amerikáról nem, igaz ott semmin nem lepődik meg az ember. Ugyanakkor mivel itt élek engem itt zavar ez a jelenség, mely egyébként teljesen felesleges, nem visz előre semmiben sem. De azt egyáltalán nem vitattam, hogy ez nem kizárólag magyar specialitás. Viszont ne csináljunk belőle népsportot.
2019. jún. 9. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!