Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mitől lesztek libabőrösek?

Ti mitől lesztek libabőrösek?

Figyelt kérdés
Úgy értem, van-e olyan tárgy, anyag vagy hang, amit nem tudtok elviselni,amitől rendszeresen kiráz a hideg. Én pl. a hungarocel hangját és tapintását nem tudom elviselni, elég ha csak rá gondolok, már attól kiráz a hideg. Libabőrös leszek még a jó zenétől, de attól pozitív értelemben.😉

2019. jún. 9. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Anyám a tányér vs evőeszköz hangot nem bírta. Az annál magasabb fémes csikorgás engem is kikezd. A tábla és kréta harca pl a halálom volt.

Amit még utálok érzésként, az a karton papír. Úgy önmagában nem, de ha megcsúszik és végig simítom tenyérrel, azt valamiért nagyon rosszul viselem. XD


Ugyanitt, trypophobia. Ne keress rá guglin.

2019. jún. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Rossz érzés: táblakarcolás krétával, fogcsikorgatás, csukló/lábfejropogtatás.


Jó érzés nekem is a zenétől van, meg attól is, ha rám mosolyog egy gyermek. Ha megérint a párom.

2019. jún. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pozitív értelemben véve, a zenei műfajtól amit szeretek, illetve a sportmotorok hangjától gyerekkorom óta.
2019. jún. 9. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Rossz értelemben ráz ki a hideg: fémes csikorgás.

Jó értelemben: ha nagyon erős pozitív érzelmet érzek (szerelem, büszkeség, ilyesmik)

2019. jún. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Krétacsikorgástól; a fodrász, ha a tarkómnál vágja a hajat.
2019. jún. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Sokan írjátok a táblacsikorgást, ezt tényleg sokan nem bírják, de nekem sosem volt bajom vele. Amit még nem bírok, az a mogyoróevés, ilyenkor mindig csikorog a fogam, amitől kiráz a hideg.

2019. jún. 9. 21:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Szinte bármilyen fémes hang. Evőeszközök csikorgása, ha a fogam hozzáér a kanálhoz, ha fém felületen vágnak késsel.
2019. jún. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!