Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A lanyok, nök miért félnek...

A lanyok, nök miért félnek ennyire a rovaroktól? Miért sikitanak ha làtnak egyet?

Figyelt kérdés
Szeretem a nöket nem bàntani akarom öket csak ezt nem értem. Meglàt egy pókot miért kell sikitani?? Mindig megijedek es majd megsuketuluk. Baràtnöim, is hugaim is ezt csinaljak. En meg megfogom a pokot a kis labat es kidobom az ablakon. Vagy ha hugom pokja szoktam szivatni hogy kozel viszem hozza. De miert felnek ennyire?? Talan megesz? Nem bant.

2019. jún. 11. 15:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem köze lehet a hormonokhoz, a kémiánkhoz, ezek irányítják az agyunkat is. Valószínűleg a férfiak hormonháztartása kevésbé hajlamosít az undorkodásra.
2019. jún. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

Ugye az megvan, hogy a pókok nem rovarok?

Én a pókoktól nem félek, csak a rovaroktól, azoktól viszont nagyon. Méghozzá azért, mert számomra undorítóak, amikor meglátok egy nagyobb példányt, olyan érzés, mintha ezernyi olyan rovar szaladgálna a testemen.

Egyébként 2 barátnőd is van állítólag, hogyhogy nem jutott eszedbe egyiküket se megkérdezni? :/

2019. jún. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Megkérdezted már egyiküket is?

Amúgy szimplán nem szeretem őket. Gyerekkoromban volt egy "ijesztő" pókos élményem, és az belém véste magát. A rovaroktól, bogaraktól nem félek, inkább csak zavarnak. Zavar a zümmögésük és a tény, hogy esetleg az én életteremben vannak - ne szálljon az ételemre, ne petézzen a szekrény mögé (ismerősöm járt így), ne hergelje a háziállataimat.

18/L

2019. jún. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én csávó vagyok, de én is fosok tőlük mint állat, kb így reagálok ha meglátok egyet a lakásban:

https://www.youtube.com/watch?v=_6_7TVXRkWI


:D

Egyszerűen fóbia, olvass utána és akkor megérted hogy miért jelent kb élethalál harcot egy bogár vs fóbiás meccs.

2019. jún. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Persze megkérdeztem öket de értelmes vàlaszt nem tudtsk adni csak azt hogy nagyon felelmetesek, es nagyon felnek😂 hugom meg csak annyit mondott undoritoak.
2019. jún. 11. 16:49
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Minél messzebb van tőlem valami az evolúciós lépcsőn, annál jobban félek tőle. Négylábú emlősöktől kevésbé félek, pedig a kutya is megtámadhat. Ha állatkertben látok oroszlánt, nem az jut eszembe, hogy kerget. Van arca, amiről kb le lehet olvasni a szándékait, de legalábbis jobban, mint egy békának. A békáról nem tudom, mit akar, merre megy, rám ugrik-e. A rovarok meg... indokolatlan mennyiségű láb, repülés (már amelyik), és el tud bújni. Nem olyan, mint a kutya, hogy hallod a tappancsait, merre mászkál, nem, ott lehet a hátad közepén.


8 lába van a póknak, és nem látom, melyik két kibszott lába közt van a feje, merre fog menni. És gusztustalanul mozog. Mindenhova bekeveritek az evolúciót, ebbe nem lehet?

2019. jún. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%

Nem minden lány/nő fél a pókoktól vagy a rovaroktól.

Én a pókoktól nem félek. Simán megfogon aztán kiteszem a lakásból.

A darazsaktól meg a méhektől viszont félek. Azért mert megcsípnek.

2019. jún. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Én ismerek néhány fiút is aki fél a pókoktól és rovaroktól.
2019. jún. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

180 cm, 93kg vagyok kockahassal. Magyarul elég férfias izmos a felépítésem plusz hobbi szinten boxolok és nagy szakállam is van.


Mélyebb a hangom így a fentebb írtakkal együtt könnyen intimidálok másokat.


Mégis rettenetesen félek a bogaraktól, igaz még soha sem sikítottam, de a rovaroltól meg kis élősködőktől való félelem nem kapcsolható nemhez vagy hormonokhoz.


Nyílván ha egész gyerekkorodat a természet közelében töltötted bogarakat fogdosva kényelmesen érzed magadat körülöttük.


Ha egy steril lakásban Budapesten akkor meg kényelmetlenűl, mert egész életedben kerülted őket.

2019. jún. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

Házban lakásban ne legyen, a kertben vagy akárhol nem ijesztő.


Én pl nem értem hogy jönnek be, mindenhol szúnyogháló van. De mégis milyen már az hogy felnézek a sarokba és ott kempel egy fél méteres kaszáspók, hogy került oda? Eddig észre se vettem. Pókok azok tényleg ijesztőek mert sunnyognak. Vagyis rejtözködő életmódjuk van. A bogarak meg szánalmasnak, bár attól is függ hogy mennyire gyorsan mozognak.

2019. jún. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!