Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miert van az, hogy mostanaban...

Miert van az, hogy mostanaban a csapból is az folyik, hogy 40 évesen már öreg az ember?

Figyelt kérdés
Nem tudom ki hogyan van vele, de manapság a médiában mindenhol az megy, hogy a 40 eves embereknek kb már öregnek kell érezniük magukat. Most lehet, hogy ez csak nekem fura, de en 37 eves pasi vagyok es teljesen fiatalnak erzem magam. Fizikalisan semmivel sem rosszabbul, mint 10 eve, tehat en ertetlenul allok, amikor olvasom vagy hallom, hogy milyen mozgekony meg eros stb, amikor 40 eves... csontok mar nem a regiek stb.. egyedul tudatilag bosszant ez, hogy huszonévesen zöldfülűnek tartjàk az embert aztán 40 évesen meg öregnek. Mire jó ez? Bele sem akarok gondolni, hogy milyen ven leszek 10, vagy 20 év múlva. Kinek mi a véleménye erről?
2019. jún. 14. 10:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
40 évesen a "tisztelt munkaadók" jelentős része szerint már "öreg" vagy, nem szìvesen akarnak felvenni, ugyanakkor, mivel folyamatosan emelik a nyugdìjkorhatárt, így a most 40 év körüliek csak kb. 70 éves korukban fognak tudni nyugdìjba menni. Tehát még kb. 30 (!!!) évet kell(ene) dolgozniuk. Érdekes szituációk lesznek itten... Az is belejátszik a 40+ -osok ledegradálásában, hogy fiatalság kultuszt táplál belénk a média. Aki már nem fiatal, nem eléggé felel meg az ideálképnek, az csökkent értékű ember.
2019. jún. 14. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Érdekes, hogy a 11 hozzászólásból majdnem mindenki a gyakorlatban is kb öregnek vagy öregedőnek tartja a 40 éves embert. Ez nagyon érdekes nekem. Nagyapám 89 éves és nagyon aktív, minden nap buszozik valahova. Tehat ő jól elvan úgy, hogy majdnem 50 évvel idősebb a negyvennél, de a 40 már majdnem öreg.
2019. jún. 15. 01:06
 13/18 anonim ***** válasza:

De azt is leírtuk miért.

Ilyenkor már megjelenhet egészségromlás is.

Apám is 40 évestől kezdett gyorsabban öregedni.

2019. jún. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
13-as megkérdezhetem, hogy Te hány éves vagy?
2019. jún. 16. 02:26
 15/18 anonim ***** válasza:
22 vagyok
2019. jún. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Majd ha 35-40 leszel rájössz, hogy kb ugyan úgy fogod érezni magadat, mint most, csak tapasztaltabb leszel és fullra nem fogod érteni te sem, hogy a média minek fog téged öregnek beállítani, amikor az igazi öregkor az 70 év fölött kezdődik. Én azt mondom ha egy egészséged 40 éves ereje teljében levő ember öregnek érzi magát, akkor ott csak fejben vannak ilyen képzetek épp a média sulykolasa miatt. Egyébként a munkáltatók manapság már nem tudnak annyira válogatni, mert semmilyen munkàra nincs ember, így felveszik kb aki beesik.
2019. jún. 16. 14:11
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem akarok vitatkozni a kérdezővel, mert valóban rossz ezt tudomásul venni és engem is bosszant, és nem is varázsütésre történik, de valahol a 40 körül van mégis ez a válaszvonal. Onnantól kezd el romlani a szem is, ezt a szemészeten is mondták, de a neten is ezt lehet olvasni. Tehát hiába érzed magad lélekben fiatalnak és hiába nem hiszed 37 évesen, mint ahogy én sem hittem, hogy 40 éves kor után kinek gyorsabban, kinek lassabban, de jönnek elő az egészségügyi problémák. Egy-két példa: ugyanazon a matracon alszom jó ideje, és 40 éves koromig sosem fájdult meg a vállam alvás közben, de valahol 40 után elkezdődött, és most ha nem is minden nap, de rendszeresen vállfájással ébredek reggel vagy akár az éjszaka közepén. Nem is tudok már olyan pihentetően aludni, egyrészt a vállfájás miatt, másrészt úgy általában is nyúzottabban ébredek reggelente, nem úgy mint pár éve, mikor még sokkal könnyebben kipattantam reggel az ágyból. A másik a memória: nehezebben jutnak eszembe a szavak, pedig tudom, mit akarok mondani, de egyre gyakrabban szakítják meg az amúgy gyors beszédtempójú mondandómat szókeresős gondolkodási idők. Ez nem mindennapos, de már elégszer előfordult ahhoz, hogy magamon észrevegyem. A 40 feletti gyengébb eü-i állapot szerintem köztudott, és ezt a munkaadók is tudják, valóban problémás, ha emiatt nem jut valaki munkához, hiszen tény, hogy még kb. 25 évig dolgoznia kellene az embernek. De attól még az is tény, hogy az emberek öregszenek, és kb. 40 körül van a fordulópont, ahol már kezd látványos lenni, vagy magadon veszed észre vagy mások is észreveszik. Meg kell tanulni kezelni a helyzetet.
2019. jún. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Én sem vitatkozni akarok senkivel csak én máshogy érzem, mint itt legtöbben, akik eddig kommenteltek. Pont azert írtam amit, mert én full nem ezt érzem. Engem 23 évesen gericproblémával műtöttek, aztán nagyon sokat fájt a térdem. Gericem utána is sokat fájt, de nagyon. 20 évesen az állóképességem is nagyon rossz volt. Most ezerszer jobb a gerincem, szinte soha nem faj, terdem sem es allokepessegem is klasszisokkal jobb. Apám 63 éves és most voltunk egy 6 órás sziklamászós via ferrata túrán, ahol 1000 méteres sziklán kellett mászni. Mondta máskor kicsit kemyenyebb is mehet. 40 emberrel dolgozom egyutt 20-65 éves korig és a 20-25 évesek sokkal többet vannak betegegállományba és kitartásban, fizikai erőben is a többségük gyengébb, mint az idősebb társaik. Én nem mondom, hogy nem megy az idő, de szerintem óriási tévedés azt hinni, hogy az ember úgy van “tervezve” hogy a 40 es már öreg. Ez is inkább felfogás kérdése és épp ez az, ami a kérdésem lényege volt, hogy az emberekbe bele van sulykolva hogy 40 eves vagy akkor már szedd a sok vacak gyógyszert es erezd magad öregnek. Kiváncsi lettem volna az ellenpéldákra is, mert van bőven, aki csak megmosolyogja a negyven eves öregeket.

Tehát köszönöm mindenkinek a kommentet és bizonyos dolgokban egyet is értek, de várom igazán idősebb emberek véleményét is és olyat is, aki nem érzi magát a 40-50- es éveiben öregnek.

2019. jún. 18. 05:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!