Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van köztetek olyan aki keveseb...

Van köztetek olyan aki kevesebbre vitte és rosszabbul él, mint a szülei?

Figyelt kérdés
Iskolázottságot, fizetést vagy egyéb tényezőket figyelembe véve. Én szinte biztos, hogy efelé tartok. A szüleim nem diplomásak, de mindig jól kerestek és megtudtak élni. Van egy nagy szép kertes házunk, régi de megbízható autónk és legtöbbször minden fontos dolgot meg tudunk venni a boltból amit akarunk (igaz nyaralni sose megyünk, de nem is van rá igény). Viszont én 26 vagyok, nincs munkám, még mindig tanulok már ki tudja mióta és annyira önállótlan és tájékozatlan vagyok az élet minden területén, hogy tuti nyomorúság lesz az életem. Nincsenek kapcsolataim (szó szerint nulla), ismerőseim, barátnőm, munkatapasztalatom és jövőképem. Fogalmam sincs mi lesz, ha majd nem tudnak eltartani a szüleim. Még akár az utcára is kerülhetek, mert annyira szerencsétlen vagyok. Többször hallottam már, miszerint a mai fiataloknak milyen nehéz. Függetlenül, hogy a fiatalok 95%-a ma már diplomát szerez (nekem még ez is kérdéses jelenleg) ezzel az állítással tökéletesen egyetértek. Jóval nehezebb manapság, mint régen, legalábbis annak mindenképpen, aki nem emelkedik ki az átlag közül a képességeivel/tehetségével. Ti köztetek van olyan, aki a szüleinél kevesebbre vitte és/vagy elb***ta az életét? Részletesen is leírhatnátok a történeteteket (pl.: most mit dolgoztok milyen végzettséggel és van-e tervetek, ha igen milyen stb.) kiegészítve egy életkor/nem infóval. Köszi.

2019. jún. 14. 18:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van. 37F

Kevesebbre vittem (konkrétan semmire),és az életem is elbasztam.

Érettségim van,az szart ér. Éppencsak sikerült.

Segédmunkás vagyok,de szét van a gerincem,meg az ízületeim.

Barátnőm sosem volt,barátaim se voltak soha,autóról/lakásról nem is álmodhatok.(+Nem tudok vezetni.)Szociális életem nincs,nem is volt.

Szakmunkához béna vagyok.A továbbtanuláshoz hülye. Jövőképem:Majd csak lesz valahogy.Terv?Nem álmodom.Nincs miről.Meg fogom ölni magam.Csak az a kérdés mikor. Az életem nem ér annyit,hogy foglalkozzak vele.

Szivesen.

2019. jún. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Attól függ hogy nézem.


Apám például 30 éves korára megalapozta az életét. Volt 100+ m2-es háza, volt kocsija, két gyereke felesége.

Ehhez képest nekem 30 évesen se saját kocsim (csak céges), se lakásom, esélyem sincs mostanában házat venni ilyen árak mellett és az ismerkedés is katasztrófa, szerintem esélyes, hogy egyedül fogok megöregedni.


Viszont azért nem is ugyanonnan indultunk.


Apámnak megvolt a lehetősége, hogy 25-30 éig otthon éljen, a nagyszüleim támogatták, a fél rokonság építette a házát. Ehhez képest 35-40 évesen munkanélküli alkoholista lett és nekünk már nem jutott se anyagi, se érzelmi támogatás.


Így nézve viszont, ha úgy nézem, hogy egyedül, nulláról kellett indulnom, akkor ahhoz képest, hogy 26-27 évesen még depressziós pályakezdő voltam, mára viszonylag mégis sokáig jutottam egy teljesen más világban. Tudás szemppontjából mindenképp előrébb vagyok, mint a szüleim, pénzügyileg is jobban állok mint ők. Nem fizették a lakhatásom, el kellett meneküljek otthonról, hitelből álltam a tanulmányaim, nem adtak alám se lakást, se kocsit, a jogsit is saját pénzből álltam. A szüleim gyökérségének levét én iszom meg a mai napig.


Igazából úgy fogalmaznék, hogy hiába rosszabbul élek, mégis azt érzem, hogy többre vittem. Mert asok szar ellenére mégis biztonságos életet fel tudtam építeni és nekem a nagyja még hátra van (remélhetőleg).

2019. jún. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
71%
Ez nálam még csak folyamatban lévő ügy, aminek a kimenetele bármi lehet.
2019. jún. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 jdfGabrella ***** válasza:
80%
Nem. Szerencsére én csak 4 órát dolgozom 8 és 12 óra között.
2019. jún. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!