Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van kapcsolat a magas IQ és a...

Van kapcsolat a magas IQ és a művészi képességek között?

Figyelt kérdés

2019. jún. 16. 11:11
1 2
 1/11 nemaRendőrség ***** válasza:
16%
Igen, minél okosabb valaki annál kevésbé művészi
2019. jún. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Nincs.

Kettő két különböző dolog

2019. jún. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
A hallásában meg rajzkészségében mindegy, hogy valakinek 90 vagy 130 az IQ-ja. De mondjuk egy operát 90-es IQ-val szerintem nem lehet megírni.
2019. jún. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
12%
Ez a téma engem is érdekel, épp azért, mert nem olvastam róla kutatást.
2019. jún. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nincs.

Művészeti tagozatos osztályba jártam gimnáziumban. Voltak nagyon intelligens művészek is, és végtelenül buta, de nagyon tehetséges művészek is

2019. jún. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Talán a CQ és a művészi képesség korrelál egymással, de ezt is csak valószínűsíteni tudom, kutatással alátámasztani nem.
2019. jún. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 dq ***** válasza:
52%

A g faktor és a művészetet tantárgy között 0.42 korreláció van :P


„Achievement test scores are more highly correlated with IQ than school grades. This may be because grades are more influenced by the teacher's idiosyncratic perceptions of the student.[65] In a longitudinal English study, g scores measured at age 11 correlated with all the 25 subject tests of the national GCSE examination taken at age 16. The correlations ranged from .77 for the mathematics test to .42 for the art test.”

[link]


A tantárgyak közül a művészettel korrelál a legkevésbé. Fogalmam sincs, hogy a GCSE művészet kb mit takar, lehet hogy főleg művészettörténet, de az is lehet hogy nincs benne egyáltalán \o/


A művészeti képességeket jóval nehezebb mérni később, nem tudom, hogy méri-e bárki.

De biztos vagyok, hogy mondjuk a művegyetemeken a jegyek is pozitívan korrelálnak vele.

2019. jún. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
142 az IQ-m. Művészi képességem, kézügyességem, zenei hallásom nulla, de inkább mínuszban mérhető. Úgyhogy szerintem nincs kapcsolat.
2019. júl. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is attól függ leginkább, hogy művészet alatt mit értünk.
2019. aug. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem van. Például akik gyerekként jól rajzolnak, általában nem is a rajztudásukkal tűnnek ki, hanem hogy nagyon fiatalon átlátják az arányok ábrázolását, a térbeli forgásokat, és hogy hogy lehet valamit úgy lerajzolni, hogy "bekanyarojon, meggörbüljön", távolabb vagy közelebb legyen. Az ilyen fiatalok szerintem igenis értelmesebbek a kortársaiknál, és sokszor jók a geometriában. A költők, írók általában az érvelésben, az ok-okozati összefüggések átlásában is okosak. Oké, aki valami ponyvát ír, nem biztos, de például mondjuk az Állatfarm című regény vagy egy történelmi regényorozat megírásához, esetleg a Ne bántsátok a feketerigót megírásához kellett az ok-okozati összefüggések átlátása. A zenei tudás nagyon sok esetben összefügg a matekkal, akinek fejlesztik a zenei készségét, kicsit jobb lesz matekból is. A költőknek sokszor jobb a nyelvérzékük, sok idegen nyelvet is megtanulnak, nem véltelen lesznek jó műfordítók, mert a nyelveket is ismerik a költészet mellett. Ugyanez igaz, ha valaki a művészetet társadalmi kérdésekben való véleménnyilvánításra használja, lásd például a Guernicát. Na, meg új művészeti irányok kitalálása sem mentes a tudományoktól, az impresszionizmust például a szemmel és a látással kapcsolatos felfogások ihlették (ezek később hamisnak bizonyultak, de innen ered a pointillizmus is).
2020. júl. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!