Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én gondolom azt, hogy az...

Csak én gondolom azt, hogy az életben a legreménytelenebb dolog, amikor "nem tudom, hogy mit tudhatnék"?

Figyelt kérdés
Emésztgessétek kicsit a mondatot! Szóval amikor valaminek a létezéséről se tudtok így nem tudtok vele foglalkozni, információt szerezni és teljesen kiszorul a látókörötökből. Ez onnan jutott eszembe, hogy valamilyen absztrakt dologra rá akartam keresni google-n, de egyszerűen nem tudtam, hogy hogyan írjam be a keresőbe, mert nem tudtam mihez társítani. Vagy ott van az a példa, amikor mások megosztják a hasznos információkat, amelyek kiskapuként szolgálnak (mondjuk jogi kérdésben) és mivel te soha nem hallottál róla így nem is törődsz vele. Emiatt egy fontos információ kiesik az életedből és teljes hendikepben vagy azokhoz képest, akik tudnak róla. Vagy amikor jobbá/biztonságosabbá/anyagilag stabilabbá szeretnéd tenni az életedet, de fogalmad sincs, hogy milyen úton haladj és milyen lehetőségeid lennének.

2019. jún. 16. 15:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem senki sem tudhat mindenről mindent, de persze felmerül a polihisztorok fogalma is..Ha túl görcsösen próbálsz tökéletesen tájékozott lenni, elveszted az élet lényegét. Boldogabbá tenne, ha napi 3+ órát töltenél gépek, könyvek előtt ülve, hogy aztán "expert"-ként osztogathass tanácsot, mert te mindent tudsz? Nem hiszem.

Meg van a maga szépsége a tudatlanságnak is, ha alázattal tudsz segítséget kérni és nyitott szemmel/szívvel jársz a világban. Ha azt az időt a való világban töltöd, emberek között, akkor rengeteg csodálatos dolgot fogsz játszva elsajátítani:))

Egy gyakorlati példa: Ülsz a váróteremben, melletted egy idősebb munkás ember, mindketten vártok...Mit teszel? Lehetsz nyitott és spontán elkezdhettek dumálni. Szóba kerül ez-az, te épp nagy lakásújítási gondban vagy nincs rá megoldásod, de a bácsinak van benne tapasztalata és elmondja, mi lenne a legjobb megoldás.


Szerintem nem az a lényeg, hogy görcsösen ( és arrogánsan, khm....) mindent tudni akarj, hanem a nyitottság, hogy kész legyél minden élethelyzetben tanulni és meg tudd oldani a felmerülő problémákat így, vagy úgy

2019. jún. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
nálam a "nem tudom, hogy mit tudhatnék" jelenség azt jelenti, hogy emberek között vagyok, beszélgetnem kéne de semmi jó téma nem jut eszembe.
2019. jún. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!