Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a titka annak az embernek...

Mi a titka annak az embernek aki kevéssel is beéri?

Figyelt kérdés

Szóval adott ez az illető, nem fiatalról van szó. Anyagilag épp hogy csak vegetál, még sem vágyik többre, nem frusztrált, boldog úgy ahogy van. Amije van abból próbál meglenni.


Én meg tök más vagyok, betegesen vágyódik rá, hogy magas anyagi színvonalon élhessek. Ez az álmom.

Ha látok egy jó autót, ami persze méregdrága és talán az életbe sem lesz olyanom, azon jár az eszem hogy annyira szeretnék én egy olyan autót. Emiatt mindig frusztrált, szomorú, depressziós vagyok, hogy képtelen vagyok olyan anyagi színvonalon élni amin szeretnék. Az olyan embereknek mi a titka akik egyszerűen nem rágódnak ilyeneken?


2019. jún. 19. 11:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Megelégszik ezzel is,és nem pénzes dolgokban keresi meg a boldogságot.
2019. jún. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, de hogy? mi módon? én egyszerűen képtelen vagyok ilyen lenni.
2019. jún. 19. 11:37
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

önuralom , akaraterő lemondás.

nem feltétlenül kell könnyűnek lennie néha fájni fog (nagyon) , de viszont nerm is kötelező

2019. jún. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%

Egyrészt intelligencia kérdése is, hogy elfogadja azt ami van, és a maga szintjén mozog, vagy tudatosan építkezik.


Másrészt (legtöbbször pont az "egyszerű emberek) van akinek egyszerűen nincs igénye sokkal magasabb szintű életre. Élvezi azt ami van és egyszerűen elvan.


Szerintem valahol a kettő között van az egészséges élet. Egyrészt kell a törekvés a jobbra, többre, nem feltétlen csak anyagilag. Másrészt élvezni kell azt ami van és magát az életet.


Legrosszabb meg ez mikor valaki a puszta helyzetétől illetve a másik helyzetének látványától frusztrált lesz.

2019. jún. 19. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"Legrosszabb meg ez mikor valaki a puszta helyzetétől illetve a másik helyzetének látványától frusztrált lesz"


Na én pont ez az ember vagyok...

2019. jún. 19. 11:58
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Én is szeretnék gazdag lenni, de az ezzel járó élmények miatt, könnyű élet miatt leginkább. Én a te fajtadat nem értem, hogy komolyan ezen képes depressziozni, mások betegek, magányosak, luzerek, kilátástalan jelennel, jövővel, te meg ilyen... azok a dolgok érik a legtöbbet amit nem lehet pénzen megvenni és rengeteg gazdag oda adna a vagyonát érte : jó genetika, egészség, jó, boldog, egészséges család, barátok, viszonzott szerelem, gyerekek, élmények, tudás, bölcsesség stb. ezekhez a dolgokhoz sem árt pénz persze, de nem feltétlen kell gazdagnak lenni hozzá, ha meg mind megvan és már csak a lóvé hiányzik, akkor meg értékeld ami van, mert sok gazdagnak sincs meg a fele sem...
2019. jún. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

@12:01


Én lúzer vagyok, kilátástalan jelennel, jövővel, nincs jó genetikák, nem vagyok boldog, nem kaptam soha viszonzott szerelmet, gyereket nem tervezek, az élmények beteljesítését amiket átélnék erősen lelimitálja a pénz.

Így már érezhetem rosszul magam?

2019. jún. 19. 12:08
 8/17 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok és ezért nem értem, hogy miért a pénz akkor a legnagyobb bajod... Mert csak abba tudsz kapaszkodni talán...én is almodozom a lottó nyeremenyrol, de ha megnyernem az eurojackpotot, tisztában vagyok vele, hogy akkor se lennék boldogabb igazából, egy Ferrariban is ugyanaz a luzer, magányos lennék, és az hogy veszek egy házat, autót egy idő után annyira boldogitana max, mint most egy új telefon. Szóval kapaszkodhatsz a pénzbe, de a boldogság igazából megfizethetetlen, persze fájó dolog ezt beismerni.
2019. jún. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hogy lenne már az egy lúzer aki tele van lóvéval? Ebben az anyagias világban az a társadalom alfája meg omegája, akinek annyi pénze van.
2019. jún. 19. 12:50
 10/17 anonim ***** válasza:
67%
Aki luzer, az gazdagon is luzer ennyi, felsoroltam már, hogy mit nem tudsz vele megvenni, semmilyen tárgy, vagyon nem ér fel egy jó kinezettel, személyiséggel, nemiséggel, tehetséggel, azokkal az alapvető dolgokkal, amikre szükséged van a boldog élethez. Példa legyen mondjuk Justin Bieber, szemembe egy 0 ember, tipikus selejt, köcsög, akit soha nem fognak férfi számba venni, lehet gazdag, de én 100x inkább lennék átlag Jóska, mint egy olyan figura. A pénz jó dolog, de annak a bizonyos piramisnak a teteje, ami a boldogsághoz kell, az extra plusz.
2019. jún. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!