Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A moderátorok (nem itt,...

A moderátorok (nem itt, máshol) miért nem bírják elviselni, ha valakinek más a véleménye?

Figyelt kérdés

Elméletileg a fórumok azért jöttek létre, hogy különböző szemszögekből tárgyalhassunk meg mindenféle dolgot. De, egyre gyakrabban, azt veszem észre, hogy sokféle nézőpont, több ember helyett a moderátorok csak kislétszámú véleménybuborékokat engedélyeznek.



Ma is otthagytam egy fórumot, noha sohasem írtam oda semmit, mert akik szembehelyezkedtek a fősodorral, azokat kitiltották.


Mire jó ez?


2019. jún. 19. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy a probléma nem az, hogy egy egyszerű kérdésben más a véleményed, hanem az, ahogy azt kifejezted? Esetleg az odal Szabályzatát sértetted meg a más véleményeddel?
2019. jún. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem engem tiltottak ki, én csak lurker üzemmódban szoktam működni.
2019. jún. 19. 21:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
De megint, nem lehet, hogy a kifejezésmódjuk miatt tiltották őket? Vagy személyeskedtek? Szabályzattal szembementek? Vagy a fórum kifejezetten egy téma kitárgyalására jött létre, nem vitára az adott témában, így a moderátorok inkább tiltották hogy ne terelje el az adott témáról a szót?
2019. jún. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Redditen ez teljesen természetes és elfogadott. Ott mindegyik szoba egy külön világ, saját szabályokkal. Nem mindenhol akarnak hadakozni a trollokkal és offolókkal, mert rengeteg időt és energiát emészt fel. Többek között ezért élhetetlen ez az oldal, mert a trollok simán felülkerekednek az átlag válaszolókon. Egymásnak mennek, elviszik a témát, a moderátorok meg láthatóan nincsenek itt egész nap, szóval az egész romokban van. Egy troll 4-5 felhasználóval szét tudja verni az oldalt megerőltetés nélkül. A renitenseket nem tiltják ki, pedig a rutinosak már pontosan tudják, kik azok. Már a százalék árulkodó, hogy valaki nem segíteni akar itt, hanem veszekedni. Mégis itt ökörködhetnek, max néha kitörlik a válaszukat, vagy több hónapos trollkodás után az egyik felhasználójukat a sokból. Erre én kérdezhetem: mire jó ez?
2019. jún. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

„De megint, nem lehet, hogy a kifejezésmódjuk miatt tiltották őket? Vagy személyeskedtek? Szabályzattal szembementek? Vagy a fórum kifejezetten egy téma kitárgyalására jött létre, nem vitára az adott témában, így a moderátorok inkább tiltották hogy ne terelje el az adott témáról a szót?”


Ha például van egy írónak egy rajongói oldala (vagy akár az R-en egy sub-ja), akkor miért nem lehet kritizálni? Nincs tökéletes író, nincs tökéletes könyv. Mi értelme olyan fórumoknak, ahol csak n yalnak? Semmi, vissza is esik a látogatottság, a posztok száma.


Politikában szintúgy: miért ne lehetne kritizálni a politikusokat, eszméket, pártokat, szervezetek, iontézményeket?


Vagy amikor nem lehet leírni, hogy nem kell mindent átnégeresíteni, nem kell minden könyvbe, filmbe, műsorba homoszexuálisokat tenni.


A redditen is hatalmas probléma, hogy nem értik meg, a down vote nem arra szolgál, hogy a nekem nem tetsző tartalmat eltüntessem, hanem arra, hogy a téma szempontjából nem releváns posztok lejjebb kerüljenek. És hiába állítom be controversialra, csomó mindent törölnek, gyakran csak a moderátor üzenete olvasható, mert a kb. 1500 kommentet törölték. Normális ez? Tényleg?



És bizony ott is vannak olyan bőven sub-ok, ahonnan az értelmes párbeszéd, vita eltűnt, mert ha nem egy márka, eszme, ember mellett állsz ki, akkor egyből ellenség leszel.

2019. jún. 19. 21:55
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez tényleg jellemző. Amikor a net elterjedt, azt várta az emberek egy része, hogy majd többféle véleménnyel lehet találkozni, többféle nézőpontot megismerni és az emberek látásmódja tágulni fog.

Hát, ez nem jött össze. A legtöbb ember megkeresi a saját véleményével egyezőket és elvan köztük. Aztán, ezek a csoportok jellemzően elzárkóznak attól, ami nem illik az általános közösségükbe.

Ez bizonyos esetben szerintem nem gáz. Pl. egy olyan jellegű fan csoportban, ahol tényleg csak a rajongás megy egy íróról, érthető, hogy nem akarnak kritikát látni. Ilyenkor simán beírhatják a saját szabályzatukba és akkor a csoport egy tematika mentén mozog.

A gáz az, amikor magukat nem ilyen szűk tematikájúnak beállító csoportok tiltják azokat, akik teljesen normálisan írnak. Erre jó példa a politikai csoportok egy része. Az ilyenekben húdeokosértelmesnek érzik magukat a tagok, de általában 1-1 pártot elfogultan imádnak/utálnak, aki pedig nem ezt csinálja, azt tiltják.


Nem redditezek, de értem, hogy mire gondoltok. És igen, ez tök jellemző jelenség. Hát, ez a net szabadsága... Ezen az oldalon is megfigyelhető ez a szint. A kezecskék nem azt mutatják, hogy egy válasz mennyire hasznos, hanem azt, hogy mennyire egyezik a (sokszor átgondolatlan) tömeggel. Volt egy illető, akit ismerek az oldalról. Láttam a válaszait, beszélgettem vele. Teljesen normális volt, az oldal szabályzatának megfelelő válaszokat írt. Sokszor estek neki, provokálták, alpárian szidták. Aztán bumm, egy nap tiltották a hozzászólásokhoz való jogát az oldalról. Közben azok, akik naponta beszólogatnak, vígan elvannak.

2019. jún. 20. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!