Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért mesélik be maguknak a...

Miért mesélik be maguknak a kövér emberek, hogy ők így tökéletesek?

Figyelt kérdés

Nagyon fel tud húzni, ez a "fogadd el magad" téma. Szerintem aki jól érzi magát kövéren, az szimplán hazudik magának. Vagy világ életében túlsúlyos volt és nem tudja milyen jó normál testalkatúnak lenni. Szinte mindegyik akaratgyenge és "hormonbeteg".


A fizika törvényeit nem lehet becsapni. Ha többet égetsz el, mint amennyit beviszel akkor fogyni fogsz. Csak elhatározás kérdése.


És most elsősorban azokra értem, akiken rengeteg felesleg van. Ezek az emberek sose voltak sportos testalkatúak, ezért állítják azt, hogy jobb kövérnek lenni.



Igazuk van, borzasztó lehet úgy megmászni 2 emeletet, hogy nem köpi ki az ember a tüdejét.

Nincs is rosszabb az egészséges ízületeknél, a térdfájdalmak nélküli életnél.

Olyan jó a cukorbetegség és a magas vérnyomás.

Nyáron meg a legjobb amikor a zsírredők beizzadnak, valamint már 15 fokban verejtékezni mint a disznók.

Nem kell drága és csinos ruhákra költeni, mert nem megy bele az amorf testünk...sorolhatnám.


2019. jún. 20. 03:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
33%
Mindenki próbálja saját magát fényezni. A dumálás ingyen van.
2019. jún. 20. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
48%

Mert az emberek zömének fáj az igazság, nem néznek szembe magukkal (se kívül se belül...), egyszerűbb az álomvilágba ringatni magukat lusta módra.


Ez nem csak az alkatukra igaz...

Sokaknak, ha van valami bajuk, sikertelenek, mindig ujjal mutogatnak másokra (pl rossz körülmény, munka... az ottani országra s politikájára mutogatnak... Pedig valójában ők alakítják az életüket... saját hibából maradnak alul.)


Meleget normál homokóra alkattal se bírom, sőt elöbb összeesek a melegbe, mint egy kövér ember. 😞


Mentálisan megragadt, sérült emberek menedéke a kifogás.

S olyan gyenge akarattal fogyás/test karbantartása se megy...nos nem csoda, hogy nem viszik többre az életben.


Akik normál vagy jobb körülmények közt olyan alkatú az szintén lusta s csak kifogásokkal jönnek, vagy/és hozzászokott s igénytelen önmagával szemben.

Van egy ismerősöm, ahol az egész család kövér, a gyerekük már oviban kitűnt, de nem a tehetsége vagy esze miatt... 2-3x olyan széles, mint a korabeli gyerekek.

Jó ideje megszakítottam a kapcsolatot velük, nem tudtam elnézni, hogyan rontják el a gyereküket. (nem csak alkatban)


Mára egy lelkileg megtört kisiskolás, akinek a menedéke az otthona, pénzzel seggtörlés, kaja/nasi, kockulás.

Szörnyű...


Egyik volt oszt.társam is nagy darab volt. Tesi órán meg leült a büfénél hamburgert zabbantani sírva "a többiek csúfolnak"...

Akkor pattant el középsuliban agyam és megmondtam:

Nézz magadra! Most is eszel az óra helyett, ne csodálkozz! Ráadásul szép csaj lennél csak lusta, gyáva vagy magadat összeszedni!

Onnantól szóba se álltam vele, majd rá 5-6évvel találkoztam vele, csak mosolyogtam, köszöntem, majd annyit mondtam:

Nah látod! Jobb is így ugye?😊 gratulálok!



Van olyan ismerősöm, aki szintén fogyni kezdett. Korabeliek hullanak tulsúly s azzal járó bajok miatt.

Olyan szinten elfogta a halálfélelem, hogy neki állt és 2,5hó alatt -22kg az eredmény.

Annyi a változás, hogy egészségesen eszik, normál adagot...


De ha figyelnének magukra végig el se híznának...

Sokszor a bemesélt tökéletességgel próbálják a lelküket vígasztalni s szőnyeg alá kotorni gyengeségüket, kinézetüket. "mert az egyszerűbb"

2019. jún. 20. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
58%
Na úgy érzem hogy most te vagy az az ember akít úúúgy megrugdosnék a földön...
2019. jún. 20. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
78%

Ez csak egy nagy rakás általánosítás (minden kövérre vonatkoztatva), semmi több. 180 cm és 70 kg vagyok, nem azért írom.

Sosem tudhatod, ki miért olyan, amilyen, volt aki minimálisan evett, de hormon-problémája volt, ezért 140 kg körül volt, hiába tett bármit. Hormonproblémája megoldása után pedig vékony lett.

Te is megnézhetnéd magadat, miért foglalkoztat a téma, miért jó más embereket bántani, vagy elítélni, általánosításokat rájuk aggatni.

2019. jún. 20. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
63%
Nem meselem be magamnak. Pont azert valtottam eletmodot, hogy ne kelljen eletem vegeig koverkent elni. Eddig -1 kg-nal jarok úgy, hogy valoszinuleg valamennyi izmot is felszedtem kozben. Allokeoessegem legalabb a duplaja Lett, miota edzeni kezdtem (2 here)
2019. jún. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
75%

Ja es amugy ez a kover gyulolet ami a kerdesedbol erezheto, semennyivel sem normalisabb annal, ha valaki kover.


Jovak tobbet foglalkozol masokkal, mint magaddal, nem gondolod? Az lenne a "normalis" hozzaallas, ha nem zavarna, hogy masok milyen modon teszik tonkre a sajat eletuket. Ezeknel a dolgokkal nem kene zavarni teged, ha a sajat eleteddel foglalkoznal inkabb. Biztos vannak nagyobb gondjaid is annal, hogy masok koverek es ezt nem birod elfogadni.

2019. jún. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem nem bántásból írja..ezek engem is idegesítenek,de még jobban az,hogy a dagadtak szidják a vékony/normál alkatúakat és magukat istenítik,hogy ők mennyivel szebbek,jobbak az ágyban stb..

En nem bánom,ha úgy érzi jól magát,de véleményem szerint aki tényleg elfogadja magát,az nem bántja a vékony embereket. A hormonos dolog.. a pajzsmirigyem miatt felszaladt 15 kg plusz.. sírtam,hogy jaj hat a hormon miatt van blabla...elegem lett,hogy fáradok,hogy izzadok,hogy úgy lépcsőzök mint egy 80 éves és elkezdtem diétázni meg tornázni. Láss csodát, mennek le a kilók.. csak akarat kell. Barátnőm pco miatt majd 30 kilót hízott. Némi sírás után ő is diétázni kezdett és lement már 20 kg. Szóval kezelni kell a hormonbajt nyilván,de attól még tenni is kell ahhoz,hogy lemenjen a plusz kiló. 2 kollégám meg folyton panaszkodik,hogy kővér pedig alig eszik és különben is a cukorbaj....de ha együtt dolgozunk simán bever 4000 kalóriát (süti,csoki) és mozogni meg fáradt..szóval igazat adok a kérdezőnek.

2019. jún. 20. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
69%

Beszélsz baromságot, egy túlsúlyos se hiszi magáról, hogy tökéletes a teste. Rajtam is van felesleg, csak nem érdekel.

Egyszerűen nem vagyok hajlandó diétázni (szeretek jókat enni-inni, sörözni), vagy edzeni (fizikai munkát végzek, majd hülye lesz még utána), ennyi. Na bumm, legfeljebb nem fognak hívni chippendale-fiúnak.

2019. jún. 20. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 Andizsuzsi ***** válasza:
80%

Vannak emberek, akiknek nem tökéletes a testük, neked nem tökéletes a lelked.

A legtöbb kövér ember nem gondolja tökéletesnek magát, hanem szenved attól, amilyen. Hogy miért nem változtat? Számtalan oka van. Anyagi, mert igen, a zsíros, magyaros kaják laktatnak és fajlagosan olcsók, mert a napi gondok mellett nincs energia foglalkozni a dologgal, megmarad a jó lenne szintjén, mert több generáción át beépült mintát kellene megváltoztatni, mert az ember esendő és nincs mindenki kellő önfegyelemmel megáldva.

2019. jún. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
77%
És téged ez miért is érdekel ennyire görcdösen? Beteges,hogy ennyire foglalkoztat ez a dolog.
2019. jún. 20. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!