Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gyökér vagyok amiért erre a...

Gyökér vagyok amiért erre a dologra így rástresszelek mindig? Túlreagálom?

Figyelt kérdés

Tömegközlekedéssel, busszal és vonattal járok mindenhova miután autóm és jogosítványom nincs. És emiatt ha mennem kell, vagy menni akarok valahova, viszont az időjárás előrejezések szerint viharok várhatóak amikor jönnék haza, akkor képes vagyok erre nagyon durván rástresszelni, hogy hogyan fogok hazajönni mondjuk, ha csapkodnak majd a villámok fölöttem. Legközelebbi buszmegálló pár száz méterre van tőlem, de egy nagyobb viharban szerencsétlen esetben már ennyi séta is elég hogy belémcsapjon a villám. És erre mindig úgy rástresszelek már előre, hogy mi van ha pont akkor lesz vihar, hogy elmenni is alig merek.

Mennyire reagálom ezt a dolgot túl?


2019. jún. 23. 08:57
 1/6 A kérdező kommentje:
Mármint ha viharok lehetnek, olyan esetekre értem, hogy útnak indulni is alig merek
2019. jún. 23. 08:58
 2/6 nemaRendőrség ***** válasza:
60%

Ja.


Engem sosem izgatott ez, mert tanultam fizikát egyetemen, ahol ez is érintve volt mint érdekesség. Nem fog belédcsapni a villám, még akkor sem ha esernyővel mész. Talán ha amég a szem ellát nincs sehol egy fa, vagy valami fém a földön, de te utcán mész, azok le vannak szigetelve nagyrészt.


Barátnőmnek más tanította a fizikát, ő mindig el akarja tetetni az esernyőt ha van egy kis vihar, hagy ázzunk meg.


10000x valószínűbb hogy attól lesz bajod hogy megázol és így megfázol mintha beléd csap egy villám.

De még ha beléd is csap, mi van? Nagyon kevesen halnak bele, van akibe 7x is belecsapott élete során

2019. jún. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, merre élsz. Budapest belvárosában nem valószínű villámcsapás, kint egy falu végi megállónál a pusztában ahol te vagy az egyetlen villámhárító ott már van rá esély.


Amúgy megoldás, hogy beülsz valahova, vagy kicsit tovább maradsz, hamarabb eljössz. A vihar nagyja 10-15 perc alatt átvonul általában.

2019. jún. 23. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2-es, azért ha az igazságügyi műszaki szakértő férjemmel erről elbeszélgetnél, valószínűleg nem lennél ilyen optimista.
2019. jún. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:

#2: Ahhoz, hogy kapjál egy halálos szívrohamot, bőven elég, ha a tőled 30 méterre lévő épületbe vág bele.


Kérdező: Neked valószínűleg ez a fóbiád. Nem kell szégyellni, mindenkinek van valamilyen fóbiája, az enyém pl. a darazsak.

2019. jún. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem meg tök király, hogy elmész! Én - leginkább kényelmi megfontolásból - le is mondom az ilyen programokat, v megpróbálom megbeszélni, h máskor legyen. Utálok esőben kódorogni. Persze én is úgy vagyok, h félek is. Leállhat a közlekedés, akkor meg hogy jövök haza? Mi van, ha beázik a táskám és tönkre megy a telefonom? Amúgy épp mostanában próbálnék leszokni róla, szeretnék lazább lenni ilyen téren.
2019. jún. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!