Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fura volt telefon "nélkül" az...

Fura volt telefon "nélkül" az utcán. Ez ijesztő. Veletek volt már ilyen?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben (években?!) szinte mindig úgy mentem ki a lakásból, hogy telefon+messenger mindig ott volt, ráadásul legtöbbször mellé még a füles is, amiből szólt nekem a zene. Aztán most eszembe jutott, hogy enélkül menjek ki (és csak a táskámban volt a telefon), már pár napja ezt csinálom... de valahogy nekem félelmetes, hogy hogy élhettem eddig úgy, hogy alig figyeltem a külvilág dolgaira, meg látom a sok embert a metrón, utcán, akiken látom, hogy ők szintén ezt csinálják, és valahol ez az egész ijesztő.

Volt már veletek ilyen? Vagy régimódi vagyok?



2019. jún. 24. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Nekem csak azért furcsa, mert rettenetesen szorongó típus vagyok, tehát két ember az utcán, és nem érzem jól magam, ilyenkor jó, ha kéznél van a telefon, de ha nincsen, és sokan sincsenek, akkor számomra nem ijesztő, sőt, néha olyan jó érzés idézőjelben eltűnni.
2019. jún. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Van aki már ebbe született és azért természetes neki hogy folyton nyomkodja a telefont, az idősebbek meg csak rászoktak mert szinte folyamatosan tartható a kapcsolat azzal akivel szükséges.


Én nem szoktam telefonozni, ezért nem is veszek pl drágább készüléket, elég ha neves gyártótól származik, jó képeket lő.

2019. jún. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Sic Semper Tyrannis ***** válasza:
87%
Ha rövidebb időre megyek ki (mondjuk egy 30 perces sétára, vagy csak leugrok a boltba), sosem viszek telefont. Sőt, ha találkozok valakivel, számomra tabu a telefonhoz nyúlni, hiába csipog (kivétel ez alól persze a hívás). Nem is értem azokat, akik pár percet nem bírnak ki anélkül, hogy ne babrálnák - ugyanakkor tudom, hogy pontosan azért van kevés barátom, mert manapság mindenki ott tartja a kapcsolatot, a személyes találkozások szinte teljesen elmaradtak. Számomra mondjuk szomorú... :c
2019. jún. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát igen. Én nem épp ebbe születtem bele. Nekem 25 évesen lett először okostelóm.
2019. jún. 24. 21:12
 5/9 A kérdező kommentje:
Én is csak az utcán voltam így ráfüggve. Az nagyon rosszul esik, mikor valaki személyes találkozásunk alkalmával előveszi a telefont. Nem is értem az ilyet..
2019. jún. 24. 21:16
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
A mobil akkor terjedt el amikor 14 körül voltam, de ugye azon még max smsezni lehetett... manapság nekem is mindig a kezemben van. Furcsa valóban ha nincs velem, mintha "elveszteném a kapcsolatot" a világgal. Bár nekem már az is furcsa ha nincs rajtam táska :)
2019. jún. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hős vagy!
2019. jún. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Metionin ***** válasza:
73%
Én szemrebbenés nélkül elmegyek nélküle, csak a zene hiányzik. Nekem is ilyen 27 évesen lett okostelóm és azt is kvázi zenehallgatásra használom. Mióta megvan, szúródott pár fülpiercingem ami miatt nem tudtam fül/fejhallgatót használni és azon kaptam magam hogy simán elmegyek otthonról teló nélkül. Minap is 2 napig ott volt lemerülve, mivel amíg nem gyógyul be a fülem, nem hallgathatok rajta zenét útközben, nem is jutott eszembe hogy ránézzek vagy valami.
2019. jún. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig mindenhová viszek magammal telefont, mert biztonságot ad, hogy tudom, hogy bármi történik az ott van nálam. Viszont elromlott a telefonom és már előtte is "betegeskedett", emiatt sokszor előfordult az utóbbi időben, hogy nem volt nálam vagy lemerült és nem tudtam használni. Azért volt rossz, mert nekem ez volt az alap, hogy ott van nálam és erre voltam berendezkedve. Így kimentem az utcára és kb. el voltam veszve, mert pl. nem tudtam megnézni az időt, nem tudtam megnézni a menetrendeket és megállókat (ha olyan helyen jártam, ahol nem voltam ismerős), nem tudtam hívni senkit vagy üzenetet küldeni. Ez pedig olyan kiszámíthatatlanság és bizonytalanság volt számomra, ami nekem már ijesztő. Nem az hiányzott, hogy állandóan nyomkodjam, utcán menet közben eleve nem szoktam (max. vonaton), baráti társaságban sem a telefonomat bámulom. Csak egyszerűen így olyan volt mintha minden elveszett volna.
2019. jún. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!