Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fél-egy éve egy gyerek esett...

Fél-egy éve egy gyerek esett ki az ablakon, mert a felügyelőnek munkába kellett mennie. Most egy kefír miatt halt meg egy gyerek? Miféle szülők élnek? Senki nem tanul semmit?

Figyelt kérdés

[link]


Amikor fél évvel ezelőtt felvetettem, hogy talán a gyereket nem kellett volna otthagyni, mert a munkája senkinek nem olyan fontos. Akkor itt a GYK-n le lettem hurrokva, hogy de az kábé arányos volt, mertha elveszíti a munkahelyét akkor mi van? Most talán éhenhaltak volna ha nem megy be kenyérért vagy kefírért a boltba? Vagy nem tudta a gyerekekt magával vinni, mert egész nap játszaniuk kell? Inkább segítettek volna a szülőnek. Nem értem hogy juthat valakinek eszébe egyedül hagyni a gyerekét ennyi időre az utcán. A ygerekek bármi hülyeséget kitalálhatnak, ezt nem tudjha egy felnőtt ember? Nem hallott még elég ilyen történetet? Hány gyereknek kell meghallnia ilyen és hasonló módokon, ha a szülőknek eszébe jusson a rizikó és helyesen mérlegeljenek? Ezt nem kéne esetleg iskolában tanítani? Lehet hogy a valószínűségszámítást is jobban kéne tanítani, nem?



2019. jún. 25. 12:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk itt rögtön eszembe jutott, hogy a tesómmal évekig játszottunk a kertben és egyszer jött a két unokatesóm és 1-2 órára hagytak minket egyedül anyukámék a kertben, ami alatt az unokatesómék szétszerelték a fészer bejáratát és a szerszámokkal játszottunk.


A szüleim teljesen meg voltak róla győződve, hogy a kert gyerekbiztos és nem lehet bajunk ott. Az volt a szerencse, hogy apukám még azelőtt kijött, hogy baj lett volna. És mindez a történet túlféltő szülőkkel történt meg, akik csak akkor engedtek el 10 éves koromban is egy házsorral odébb-autómentes övezetben, hogy legalább négy gyerek ment biciklivel, nem álhattunk meg semmiért, csak ha valaki elesett és minden kör után jelentkezni kellett valaki szülőjénél, hogy jól vagyunk.


Nem gondolhat az ember mindenre és még akkor sem látod előre az összes veszélyheztet (vagy irreálisnak minősíted egyik-másikat), ha amúgy tényleg nagyon odafigyelsz.

2019. jún. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Most láttam egy cikket, hogy a gyerekek előtte cigiztek és lehet a korábban leégett házuk kigyulladásához is közük volt.

Nem mindegy milyen viselkedésű gyereket hagynak egyedül, az anyjuknak ismernie kellett volna őket... bár én vagyok a halott macskás, a sógornőm se ismeri be, hogy a gyereke egy pszichopata állatkínzó és nem csak játékból, véletlenül verte szét kalapáccsal a macskát. Egy másiknak a lábát törte el de az hivatalosan nem ő volt, anyós kutyája is retteg tőle, szögbeütővel kilyukasztotta szerencsétlent. Mert azt is játékból kihozta a zárt garázsból és nem tudta hogy működik... Persze.

Ha az említett gyújtogató gyerek is hasonlóan piromániás, de az anyja szerint nem az, akkor ki tudja mit fog még csinálni.

2019. jún. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!