Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szeretnétek gyereket?

Ti szeretnétek gyereket?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért, ha nem, miért nem. Írjatok életkort is, ha kérhetem.

2019. jún. 13. 14:55
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
12%
Igen. A gyerek az egyetlen értelmes boldogság az életben. 30.
2019. jún. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
77%
Kb 22 éves koromig szerettem volna, de aztán beláttam, hogy ez nekem nem kell. Bárhova megyünk a párommal, legyen az kirándulás, hosszabb utazás, vagy egy egyszerű ebéd egy étteremben, mindig van ott legalább egy nyűszítő, üvöltő gyerek, akire a szülő sz.ar rászólni. Nekem van hobbim, páromnak is, nyugodt életünk van, nincs űr a mindennapjainkban, amit egy gyerekkel ki kellene tölteni. Gyerek mellett sok dologról le kellene mondanunk, amit őszintén szólva nem akarok. Ha gyereket vállalsz, onnan már nincs visszaút, életed végéig ott lesz a nyakadon. Egy akaratos, visszabeszélő, hisztis gyerek miatt nem dobom el a saját életemet. Ugyebár manapság a gyerek az egy szent, még csak a hangodat sem emelheted fel rá, mert már köpnek rád bántalmazás címszó alatt. Legyen gyereke annak, akinek semmi hobbija és üres az élete. Az enyém jó így, ahogy van. 25 éves leszek.
2019. jún. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Ebbe a retkes világba? Ne viccelj.
2019. jún. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
Igen ha lehet fiút de ha làny az se baj. Viszont ha làny lesz akkor csinàlok még gyerekeket hàtha azok fiúk lesznek.
2019. jún. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Az első választ kiegészíteném:


"Igen. A gyerek az egyetlen értelmes boldogság az életben. 30." így szól.


Helyesen: "SZERINTEM Igen. A gyerek az egyetlen értelmes boldogság az életben. 30."


Nem volna szabad általánosítani, van, akinek igen, van akinek nem.


De hogy a kérdésre is válaszoljak: sokkal felelősségteljesebb nem vállalni, mint rossz szülőnek lenni.

Én pl inkább nem, mint igen, de nem tudom, hogy ezt akkor is így gondolnám-e, ha olyan párom lenne, akit nagyon-nagyon szeretek.

De mostanában nem hiányzik egyáltalán. 47 éves szingli pasi vagyok.

2019. jún. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
16%
De még nem most, majd 10 év múlva. Most pénzes akarok lenni mindenképp. Mondjuk a hàzassàgtól félek, nehogy kisemmizenek. Szóval lehet én a hàzassàgot azt kihagyom, az ugy is csak egy papir. Eljunk anelkul.
2019. jún. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
81%

Nem, semmilyen körülmények között sem.

A gyereknevelés maga a pokol.

2019. jún. 13. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Soha nem volt bennem anyai ösztön, így harmincasként pedig kétlem, hogy valaha is előjönne. Más céljaim vannak, más dolgok okoznak örömet, nem vágyom gyerekre és egy életen át tartó felelősségre. Még szerencse, hogy nem kötelező.
2019. jún. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem. Rengeteg hobbink van férjemmel, a házasságunk kiegyensúlyozott és boldog, sok minőségi időt tudunk együtt tölteni és anyagilag is jól kijövünk. Ez így ahogy van egy álom, eszünk ágában sem lenne legyilkolni egy gyerekkel, hogy aztán jöhessen a stressz a hiszti meg a túlórázás. Ráadásul én nagyon igénylem a személyes teret is, minden nap szükségem van egy kis csendre, ami egy gyerek mellett elképzelhetetlen. Normális ember tudja, hogy a gyerekvállalásnak bőven vannak árnyoldalai is. Persze, a hormonok dolgoznak, szóval néha eszembe jut, hogy azért jó lenne egy baba, de veszek egy hideg vizes zuhanyt és magamhoz térek :) Ha egyszer becsúszna véletlenül, nem vetetnénk el, de nincs az az isten, hogy tervezetten vállaljunk egyet. 30/N
2019. jún. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok gyereket, de soha eszembe se jutott. Félteném ebben a beteg világba! 32f
2019. jún. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!