Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A családon belüli bántalmazáso...

A családon belüli bántalmazások miért vannak mindig elsimítva azzal hogy a bántalmazó nem tehet róla, őt is így nevelték?

Figyelt kérdés

Bármilyen bántalmazás, legyen az tettleges, verbális vagy lelki. Mindig azzal jönnek emberek hogy ő is így nevelkedett és ezért.


Pl apám nem szereti és sokszor cirkusz miatta ha anyámmal én is kimegyek a boltba bevásárolni.


Apám testvére szerint azért van mert őket sem vitték sehová a szüleik, nem szólhattak bele semmibe, nem beszéltek meg velük semmit. Dettó ilyen lett. De szerintem meg ez nem normális dolog. Ugyanis ha én tudom hogy valami amit a szüleim tettek rosszul esett, akkor nem fogom ugyanazokat elkövetni a gyerekemmel vagy a feleségemmel.


Szerintem ez nem vall normális emberre.


Ti hogy gondoljátok, mi a véleményetek az ilyen viselkedéssel kapcsolatban?



2019. jún. 26. 16:22
 1/5 anonim válasza:
91%
Vicces, mert anyám is ezzel takarózott. Én is úgy gondolom, mint te. Ez csak a gyenge emberek kifogása, hogy őt is így nevelték.
2019. jún. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

Ilyenkor vissza lehet kérdezni,hogy ha neki sz$r volt,akkor veled miért b&szik ki ug,anúgy?


Persze nem fog neki tetszeni,mert az ilyen irányításmániás majmokat nem lehet megkérdőjelezni,hát hogyan is? De legalább tudni fogja,hogy nem vagy hülye.

2019. jún. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Fish1 ***** válasza:
Szerintem minden embernél vannak olyan dolgok, amiket a szülőktől hoz / vett át. Vannak olyanok, akik nem látják meg az összefüggést, vagy nem akarják, általában az ilyen emberek csinálják ugyanazt a negatív dolgot a hozzájuk közel állókkal. Nyilván a normális az lenne, hogy amikor érzi és tudja valaki, hogy ez a negatív minta őt magát is hátráltatja, akkor változtatni akar rajta. De ha megnézed, rengeteg olyan ember van, aki inkább vergődik tovább, mintsem bármit tegyen azért, hogy javuljon a helyzet. Olyan is van, aki egy egész életet így él le, és a saját lelki nyomorát másokon vezeti le. Ez nyilván nem mentség, engem van, mikor kiakaszt ez, de az ilyen emberrel nem sok mindent lehet csinálni, ha ő maga nem akarja a változást.
2019. jún. 27. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%

A gyerekkent beidegzült dolgokat egy pszichologus sem tusja felülirni csak mérhetetlen önkontrollal el lehet nyomni, HA egyaltalàn hibanak latja az elkövetö ahogy nevel.


Mert a legjobb pelda mikor itt is azt irjàk hogy kapott pofont gyerekkent de MEGERDEMELTE.ergo helyes nevelesi eszköznek fogja tartani felnöve is!!ha odaig eljut hogy egyaltalan azt mondja hogy ez helytelen, amikor idegosszeomlast kap a gyerektöl is el fog jarni a keze. Olyankor legyen ugye önkontroll amikor tiszta ideg vki.es ha van is. Az nem jelenti azt hogy következö alkalommal is lesz.


Hogy is van a mondas?

"Önmagunk ellen küzdeni a legnagyobb küzdelem. Önmagunkat legyözni a legnagyobb gyözelem"

2019. okt. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Folyt

A gyerek olyan szinten hisz feltetlenül a szüleinek hogy azt is elhiszi a szeretet fàj. A bàntalmazok is gyakorta igy nevelnek azert kapod hogy legközelebb tudd mert ezzel vèdelek.

A kis naiv meg elhiszi. Es berögzödik. Legközelebb ö is lapattal veri a gyerekét ha az kiszalad az utra pl.

2019. okt. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!