Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan oltsam le a bántalmazó...

Hogyan oltsam le a bántalmazó kollégát?

Figyelt kérdés

Van egy bántalmazó kolléganőm, aki gusztustalanul beszél és viselkedik velem és mindig alám tesz. Én alapvetően csendes, meghunyászkodó vagyok, aki nem keresi a balhét, de elegem lett...


Kérlek adjatok tippeket, hogyan "döngöljem a földbe", hogy egy életre elmenjen a kedve attól, hogy engem szekáljon. Már gyomorideggel járok be dolgozni, de emiatt nem akarom otthagyni a munkám.


Hogyan beszéljek? Milyen legyen a testtartásom? Milyen ütős mondatokat mondjak, amik a lelkére hatnak és kicsinálják? Nektek mi segített?


Kérlek ne írjátok azt, hogy ne veszekedjek meg maradjak nyugodt, mert attól folytatni fogja ugyan úgy...


2019. jún. 20. 19:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd a HR-nek, konkrét leírásokkal, példákkal részletezve. Nem a te feladatod egy cégnél megfékezni a mobbingot, hanem a vezetődé és a HR-é.
2019. jún. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
29%
Fu,ez tokjo otlet,utolso! Ilyet meg nem is hallottam!
2019. jún. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ne ereszkedj le az ő szintjére, ne akard kicsinálni, ha még tükörbe akarsz nézni. Szólj a felettesednek. Az ő dolga rendet tenni az ovisok között. (Sajnos)
2019. jún. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:

Mindenképp húzd ki magad,egyik láb picit előrébb, vállak szétnyitva és halványan, magabiztosan mosolyogj!

Sajnos ennyi információ tudatában csak ennyit tudok tanácsolni, ha itt vagy privátban leírod pontosan mit mond/tesz, megpróbálok segíteni

2019. jún. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Így van, azzal semmire sem mész, ha odaállsz bunkózni, beszólogatsz neki.

Csak veled ilyen, vagy másokkal is? A többiek észre veszik azt, hogy bánik veled? Nem lehet, hogy csak érzékenyebb vagy és mindent támadásnak veszel? Beszélj azokkal a kollégákkal, akikkel jóban vagy, hogy szerintük valós-e az aggodalmad és nem te fújod fel.

Ha valóban mobbing áldozata vagy, akkor először a közvetlen felettesedtől kérj tanácsot, jelezd a problémát.

2019. jún. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az elsőnek van igaza.

Összeférhetetlenség miatt lehet jelenteni.

A munkavállalók közti MUNKAHELYI konfliktust köteles a HR vezetője vagy a felettes megfékezni és szankcionálni.

Nálunk is volt rá példa...

20/L

2019. jún. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Se a felettesem, se senki nem csinál ezzel semmit, mert nyalizik. Mindenki utálja őt és csak azokról szállt le, akik keményen elküldték a francba.
2019. jún. 20. 20:11
 8/17 anonim ***** válasza:
Akkor meg tudod Te mit kell csinálni, csináljad csak szépen.
2019. jún. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Tedd a dolgod kislány.

Tisztelsz, taposnak

Taposol, tisztelnek.

2019. jún. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Amikor csinálja, akkor szólj rá.


Pl


Te; Merre van az irodai közös mobil?


Ő; Komolyan, nézesd meg a fejed egy orvossal; már mondtuk, hogy hol. Komolyan elfelejtetted?


Te; Nem hinném, hogy kiérdemeltem ezt a hangnemet. Kérlek, ne beszélj így velem. Én se teszem Veled.


A következőnél ugyanez, csak odateszed, hogy még egy ilyen incidens és kénytelen leszel a vezetőséghez fordulni.


Utána pedig, ha folytatja, szólsz a vezetőnek.

2019. jún. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!