Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Jóképűnek tartjátok e ezeket...

Jóképűnek tartjátok e ezeket az embereket?

Figyelt kérdés

Elég régóta kutatgatok a bűnözők/elmebetegek történeteiben, és feltűnt, hogy rengeteg sorozatgyilkost/szexuális erőszaktevőt a megkérdezettek jóképűnek tartottak.

Most Tedd Bundyra, Charles Mansonra és Jeffree Dahmerre gondolok. Szerintem teljesen átlagos külsejűek voltak (leszámítva Mansont, ő szakáll nélkül helyes), talán a szemeikben van valami téboly, ami vonzotta volna az embereket? Vagy mi lehetett az oka, hogy mindegyiküknél megemlítették? Ezzel foglalkozó online csoportokban/oldalakon pedig áradoznak róluk a nők és a meleg férfiak, ez csak fanatizmus a tetteik miatt vagy tényleg ennyire jónak számítanak?


Csak unalomkérdés, nem tudom hogy jutott eszembe, de gondoltam felteszem.


2019. jún. 27. 08:26
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Talán inkább csak izgalmasak,érdekesek a maguk perverz módján, ettől tartják őket jóképűbbnek, mint amilyenek. A "rosszfiúk" mindig is vonzották a nőket.
2019. jún. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

Érdekes, hogy ezt olvasom, én is gondolkodtam ezen nemrég. A mozikba került a Ted Bundy-ról szóló film és a leírásban és a filmben is nagy hangsúlyt fektettek arra, hogy a jóképűsége segítette a bűnözésben, mert bizalmat ébresztett az áldozatokban.


Szerintem ezt az utókor húzta rájuk, mert teljesen átlagosak. Kialakult körülöttük némi személyi kultusz, aminek része az is, hogy bizonyos tulajdonságaikat eltúlozzák, felnagyítják. És persze vannak a kvázi beteg emberek, akik plátói szerelembe esnek az ilyen fazonokkal, nekik a véleménye nyilván teljesen torz.


Tehát úgy gondolom, a jelenben az őket övező kultusz része az, hogy szinte ódákat zengenek a külsejükről. Van némi hype a dologban. A gyilkosságok idejében, "aktív" korukban pedig valószínűleg a viselkedésük, kisugárzásuk lehetett inkább hatással az emberekre, hisz a sorozatgyilkosok sokszor kifejezetten okos, lehengerlő, vonzó személyiségek.

2019. jún. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

Manson egy koboldra emlékeztető csúnya pali.


Tedd Bundy nekem nem tetszik annyira, egy sima nem csúnya se nem is adonisz férfi.


Jeffry Dahmer viszont tényleg jóképű volt. Az más tészta hogy nekrofil kannibál is volt, de pusztán külsőre vonzó férfi volt.

2019. jún. 27. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
93%

Egyetértek a 2-es válaszolóval. Hozzáteszem, az, hogy vonzó, nem feltétlenül jön át fotókon, tűnhet valaki baromi szépnek egy fényképen, az életben mégsem az (ismerek ilyen modelleket is), és van, aki képen semmilyen, viszont életben, amikor látod mozogni, beszélni, igencsak vonzó.

Ezek a sorozatgyilkosok vélhetően pszichopaták, akik nagyon jól tudnak idomulni a környezetükhöz, pontosan ráéreznek, hogyan lehet valakit levenni a lábáról.

2019. jún. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!