Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire pontosak az MBTI...

Mennyire pontosak az MBTI típusok? Van átjárás?

Figyelt kérdés
INTJ vagyok 5 teszt alapján, viszont egyáltalán nem érzem magam "mastermind" -nak. Inkább igazak rám az ENTJ tulajdonságai, ha nem is vagyok annyira szociális. Tudom, hogy vannak elcsúszások, de elvileg az INTJ először INFJ -be aztán ISTJ -be tolódik el, egyáltalán nem az ENTJ felé...

2019. jún. 27. 14:36
 1/7 anonim ***** válasza:
20%
Senkit nem lehet betáblázni csak úgy egy kategóriába. A legőszintébben kitöltöttem és nekem kijött, hogy parancsnok! Mondanom sem kell, szomszéd átjött megkérdezni, hogy min röhögök ennyire...
2019. jún. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Az eredmény nagyon függ attól, hogy a kitöltés pillanatában épp milyen hangulatban/lelkiállapotban vagy.

Töltsd ki többször, más-más hangulatban és próbálj 'átlagolni'

2019. jún. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Ez az egész javarészt asztrológia, csillagjegyek, csak tudomány mögé magyarázva. Eddigi tapasztalataim szerint annyit is ér. Van benne valami, de nem lehet minden embert szépen beletenni egyik dobozba se.

Meg értelme sincs.

2019. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Én már vagy 4-szer kitöltöttem a tesztet, több hónapnyi eltéréssel és mindig INTJ jött ki. Kb. 98%-ban illik rám a leírása, de az INTP leírásából is sok minden igaz rám.

Szerintem ezt az MBTI-dolgot nem úgy kell elképzelni, hogy kitöltöd a tesztet és kijön egy személyiség és annak 100%-ban le kell fednie az egész személyiségedet, de tudtommal nem is állítottak ilyet a teszt kitalálói sem...Ez kb. ugyanaz, mint amikor valaki azt mondja, hogy ő introvertált, mégse egyezik meg teljesen az életvitele minden apró részletig egy másik introvertált emberével...

Amúgy a 73%-os válaszolót minden ilyen témájú kérdésnél látom ugyanezt ugatni, hogy az MBTI teszt csak csillagjegyek meg asztrológia meg ilyesmik :D Szóval 73%-oska, elmagyaráznád, hogy hasonlíthatsz egy ilyen tesztet a csillagjegyekhez, ahol nem kell kérdésekre válaszolnod magaddal kapcsolatban, hanem nemes egyszerűséggel azt mondják, te ekkor meg akkor születtél, szóval ilyen meg olyan vagy?..

Amúgy az tény, hogy nem feltétlenül igaz, amit eredményként kapsz, de ez nem a teszt hibája, hanem sok ember egyszerűen nem látja magát reálisan és a kérdésekre nem azt a választ adja, ami a leginkább igaz rá, hanem amilyen szeretne lenni.

2019. jún. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4%

Ezt a gondolatot most írtam le először, új vagyok. XD

Amúgy kicsit zoomolj ki a képből. Nem azt mondtam, hogy azért olyan mert születés befolyásolja. Hanem mert kb mind a kettő általánosításokon alapuló, amúgy lényegtelen és javarészt értelmetlen homlok címkézés mind a kettő.

Pont annyi értelme van magamra ragasztani, hogy hát én a tesztek alapján ilyen meg olyan vagyok de azért nem egészen mégse mert minden ember más (jé tényleg?), mintha valaki megosztja magáról, hogy ő mérleg. Kedves egészségére. És ettől mi változik, mi lesz, mi köze ehhez a többi embernek...?

Na mindegy. Azért ember típusok igenis vannak és tudom, melyikkel nem érdemes leállni eszmecserézni. :)

2019. jún. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne magyar teszteket töltsetek ki, mert bullshit az összes. Vannak kimondottan kognitív funkciós tesztek, amire az MBTI épül, azokat érdemes, de persze semmi sem 100%, pl. egy INTJ is lehet softie aki mindent csak halogat, de ismerek nagyon okos, ámde nem a legkedvesebb ESFJ-t...
2019. jún. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
94%

Az MBTI nem horoszkop. Ilyet az mond akinek fogalma sincs a lényegéről.

Megmondom valakiről milyen tipus, azt is hogy fog müködni, érezni stb. Néha szinte ránézésre. Volt rá több példa is.

Természetesen sokan rosszul tipizálják magukat mert rossz az önismeretük, ez gyakori.

2019. júl. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!