Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Dekoratív lányok! Ti diákmunka...

Dekoratív lányok! Ti diákmunka helyett miért nem vállaltok inkább hosztesz/fotómodell munkát?

Figyelt kérdés
Ma láttam egy aranyos csinos csajt egy áruházban árufeltöltőként (vszeg tuti diák lehetett) és elgondolkoztam magamban, hogy ő miért nem megy el egy rendezvényre/konferenciára hoszteszkedni vagy simán csak jelentkezni egy fotóstúdióba és kisebb-nagyobb megszakításokkal folyamatosan lennének munkái. Ráadásul ezek jóval szofisztikáltabb és könnyebb munkák, ráadásul jobban is fizet. A jövedelmező kapcsolati tőkéről meg nem is beszélve, hiszen pl. egy konferencián rengeteg jómódú és sikeres ember megfordul, akik legtöbbször nyitottak a hosztesz lányokkal is (és most nem arra kell gondolni, amire azt hiszitek, hogy én gondoltok).

2019. jún. 28. 10:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Dolgoztam suli mellett hostessként, és boltban is. Inkább a bolt. Hostess munka nem egy álom munka, legalábbis annak, aki nem olyan beállítottságú. Engem iszonyatosan zavart a sok kétértelmű, vagy egyértelmű beszólás. Főleg szüleim korú férfiaktól, amikor én még csak egy középiskolás gyerek voltam. A boltban sokkal jobb volt a hangulat, voltak kedves vevők, törzsvásárlók, a társaság is jó volt. Hostess munkánál a társaság és a munka megrendelője is változik minden munkánál, és így sok hülyét lehet kifogni. Fotózásra soha nem vágytam, nem szeretnék magamról fotókat a nagy nyilvánosság elé tárni.
2019. jún. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem tartják magukat olyan szépnek, kevesebb az önbizalmuk, és eszükbe sem jut. Ez is egy ok lehet. Nem tudom, de ez is egy opció. Vagy mint ahogy előttem írták, egyáltalán nincs kedve különböző helyekre mászkálni, állandóan más helyen hostesskedni.
2019. jún. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Nem mindenki akar a testéből élni, hogy utána aszerint ítéljék meg. Egy karriernél mindig előkerülnek a régi dolgok, egy "fotómodellt" (vagyis akire a palik verik) pedig sosem fognak komolyan venni egy rendes szakmában. Nekik kifejezetten hátrányos egy ilyen epizód a múltjukban.
2019. jún. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Hasonlítsuk össze két nő megítélését. Az egyik Michelle Obama, a másik Melania Trump. Mindketten az Egyesült Államok first ladyjei. Obama a Princeton és Harward egyetemeken szerzett szociológiai és jogi diplomákat, Trump fotómedell. Michelle Obama az elhízás ellen kampányolt, a veteránok családjának támogatásáért és a gyerekek egészségéért. Melania Trump az Internetes zaklatás és kábítószerhasználat ellen, valamint a bevándorlók gyerekeinek megsegítéséért és a természetvédelemért. Obamát a legjobb first ladyként tartják számon, míg Trumpot folyamatosan kikezdik az öltözködése, magánélete és modellkarrierje miatt.

A társadalom mindig képmutató volt, ha egy nő testéről van szó. Szeretik nézegetni a szép nőket, de azt nem bírják elviselni, ha egy szép nő karriert is fut be és sikeres olyan szakmában, ahol hagyományosan nem a szép nők érvényesülnek. Ezt nem minden nő akarja és ezért inkább rejtik a szépségüket, nehogy rájuk szálljanak a képmutatók.

2019. jún. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#3: Te nem tudom melyik világban élsz, de ez pont fordítva van manapság. Nem az 50-es években élünk, ahogy te gondolod. Rengeteg jogász/közgazdász csaj modellkedik az egyetem mellett. A munkahelyek meg nemhogy nem ítélik el, de ott is inkább a dekoratívabb nőket alkalmazzák szívesen a vállalati imidzs miatt. Divatlapokban/katalógusokban szerepelnek és mindenki elismeri őket, nemhogy esetleg ellenérzése legyen. Ja természetesen modellkedés alatt nem bikiniben feszítő csücsörítős szilikonmellű csajokat értek, hanem divatos ruhákban pózoló fiatal szofisztikált fotómodell lányokat.
2019. jún. 28. 11:54
 6/14 anonim ***** válasza:
23%

Ó hallod ezek azért töltenek polcot, mert épp nincs hostess munka. Amikor megkérdezed a diák lányt, hogy milyen munka érdekli 90 a hostesst és a kóstoltatást mondja. Csak hogy ezek a munkák alkalmak, és helyből jelentkezik rá 20 ember, amiből mehet max 2. A többinek meg marad az árufeltöltés, gyár.. Stb Most menő a strandi munka, pl karszalagozás, csúzdaőr, de amikor elküldik a medencetérbe feltörölni, akkor húzza a száját.

Fotózásra is tömve vannak a modell stúdiók csinos lányokkal, ott se mindig van munka,sőt inkább eseti munkák vannak.

A hostess cégek meg szeretik a fix embereket, akik bármikor ráérnek, és nincs az, hogy másnap suli, zh, vizsga... stb meg szerintem térdelnek is állandó meló legyen..

2019. jún. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Fotózásra is tömve vannak a modell stúdiók csinos lányokkal, ott se mindig van munka,sőt inkább eseti munkák vannak.


A hostess cégek meg szeretik a fix embereket, akik bármikor ráérnek, és nincs az, hogy másnap suli, zh, vizsga... stb meg szerintem térdelnek is állandó meló legyen"

----

Azért örömmel konstatálom, hogy legalább ezen a téren is van konkurencia. 😝

2019. jún. 28. 12:50
 8/14 Metionin ***** válasza:
100%
A #6 már leírta amit én is tapasztaltam. Sok évig éltem diákmunkából és az évek alatt vagy 4 alkalommal voltam ilyen hostess melón, mert ezek alkalmi dolgok. Ha egy új telefonra van szükséged, akkor elég az a pár alkalom de ha ebből élsz, akkor olyan munkát kell keresni ami állandó és nem zavar be a tanulmányaidba (általában éjszakai) ami pedig legtöbbször árufeltöltés és gyár.
2019. jún. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek egy lanyt, aki Milanoban a top markaknak modellkedett, o most politikai ujsagiro. Egy masik meg a Guccinak is volt a kifutojan, o kiskora ota diplomata akar lenni. Ettol fuggetlenul a Michelle-Melania hasonlattal totalisan egyetertek.
2019. jún. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

Egyrészt nem a testemből kívánok élni, hanem a tudásomból és a képességeimből. Nem vagyok exhibicionista, szívesen elvégzek bármilyen sz#r munkát, amit rám bíznak, számomra nagyobb elismerés, ha a teljesítményemet dicsérik mintha olyasmiért dicsérnének, amiért semmit nem kellett tennem (most hagyjuk, hogy "dehát a modellkedés is milyen nehéz munka").

Másrészt hiába nézek ki átlagosan/jól, személyiségre nem vagyok kedves, tündibündi, cukcsimukcsi kis virágszál. Komoly, távolságtartó, visszafogott és udvarias vagyok idegen környezetben, úgyhogy nem én leszek az, aki jópofizik bárkivel.

2019. jún. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!