Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Elégedetlen, zsémbes volnék?...

Elégedetlen, zsémbes volnék? Vagy jogosan érzem átverve magam? Kívülállóként ti jobban látjátok?

Figyelt kérdés

Pár hónapja jelentkeztem au pair munkára hollandiába. Felvettem a kapcsolatot a Hoom Au pair céggel, ahol mindent alaposan elmondtak nekem, csak éppen jó adag cukormázzal tálalva.


Amit ők mondtak: gyerekeket hozni vinni, kaja készítés a gyerekeknek, minimális házi munka, és semmi olyan ami eltér a gyerekekkel való foglalkozástól.

340 euróért ezt bevállaltam, világot látok, nyelvet tanulok, zsebpénzem is lesz.


Ahhoz képest meg hetente kell lepucoljam az összes ablakot, én ágyazok be a szülők után is, hetente kell vasalnom, naponta háromszor porszivozom+felmosok, én főzöm a vacsorát, pucolom a wct, takarítom a zuhanyozót és hetente egyszer nagytakarítást kell csinálnom. Plusz néha függöny mosás, garázs takarítás, kocsi mosás.


A gyerekekkel szinte nem is foglalkozom, mert vagy suliban vannak, vagy szakkörön vagy a barátaiknál.


Gyakorlatilag bejárónőnek jöttem. Amivel nem lenne bajom ha a cég tájékoztatást adott volna erről, és ennyi munka havi 340 euróért kicsit sok.

Nem büdös nekem a munka, voltam már takarítónő, és Angliában bejárónő is, de akkor megkaptam az angol minimálbért plusz ha néha megkért a család, akkor vigyáztam a gyerekekre, plusz pénzért.


Most átverve érzem magam, főleg mert alig vagyok a gyerekekkel, és mert elhallgatták előlem, hogy alulfizetett takarítónőnek jövök.


Vagy ez így jól van, és én vagyok a rossz?



#diákmunka #Hollandia #hoom au pair
2015. ápr. 16. 14:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igazad van.

Esetleg nézd meg a szerződést, amiben le van írva, hogy pontosan mit kell csinálnod. No meg a családdal is beszélj, hogy nem erről volt szó.

2015. ápr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

szia, beszélek hollandul, és elolvastam, ami a hoom au-pair oldalán fent van. sajnos benne van a takarítás. garázs, ablak külön nincs benne, de takarítás benne van, vasalás is, felmosás. egyszerű ételek elkészítése. kocsimosás sincs benne.

a hollandok nyilván úgy gondolják, hogy túl vagy fizetve a 300 euróddal, szerintem rabszolgamunka.

azt írják, hogy max 30 órát dolgozhatsz hetente, max 3 este vigyázol a gyerekre, és max 5 napot dolgozhatsz, 2 nap szabad. és 2 hét/ év szabad.

ha a te szerződésedben takarítás nem volt feltüntetve, akkor beszélj az ügynökséggel.

kocsimosás, garázstakarítás biztos h nincs feltüntetve.

2015. ápr. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Elolvastam a szerződésem, még mielőtt aláírtam és egy szó sincs ilyenekről. De tudod az az érdekes, hogy beszéltem a többi lánnyal akik ennél a cégnél vannak és kivétel nélkül mindegyik ezeket a dolgokat csinálja.


Sőt van aki ilyen dada státuszban van úgy, hogy semmilyen papírja nincs róla. Én meg úgy tudtam, hogy dada csak az lehet akinek van elsősegély vizsgája, meg még valami. Teljesen tapasztalatlanul vagyok én is itt, egész nap a gondjaimra bízott 1 évessel. Már amikor nem a bölcsiben van. Azt sem tudnám mit csináljak vele ha félre nyel vagy valami...

2015. ápr. 16. 14:46
 4/13 A kérdező kommentje:

Minimális házimunkáról volt szó és nem napi 2-3 óra házimunkáról. Meg nekem úgy adták elő, hogy a kaját az anyuka csinálja nekem néha be kell segitenem, és nem minden este egyedül elkészíteni a hét főre a három fogásos vacsorát.


Érted már, hogy min akadtam fent? Mást mondott a cég és mást tapasztalok. A heti 30 óra is egy vicc. Hétfőtől péntekig reggel 8tól este 6-ig vagy 7-ig dolgozom.

2015. ápr. 16. 14:52
 5/13 anonim ***** válasza:

természetesen értem, hogy mi a bajod, én egyáltalán nem vonom kétségbe, hogy ez így nem jó.

ezért jelezned kell, hogy mi a helyzet.

a családnak hivatkozz arra, ha letelt a 8 óra, hogy letelt a munkaidőd.

az ügynökségnek pedig mindenképpen jelezd, hogy mi a baj.

nem vagy rabszolga, nyilván elmehetsz onnan.

de az ügynökségnek tudnia kell, hogy sorozatban túldolgoztatnak, mert látniuk kell, hogy miért akarod felbontani a szerződést (ha így döntesz).

2015. ápr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az ügynökség tudja, hogy ez van. Miután már egy hónapja itt voltam mondtam nekik, hogy nem arról volt szó, hogy takarítókat keresnek. Erre a nő, Csilla válasza az volt, hogy ha részletesen leírnák h mik a feladatok akkor senki nem jelentkezne ennyi pénzért...hát b***d meg.


Egyelőre nem mondok fel, legalább fél évet várnom kell, akkor tudok vissza menni az otthoni munkahelyemre. Legalább beláttam az au pairség színfalai mögé.

2015. ápr. 16. 15:43
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező rongyos 340euróért dolgozol?

Ennyit megkereshetsz itt is!!!Nem vagy épp!

2015. aug. 6. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Utolsó, már nem dolgozom náluk... Nem is ezzel a karcsú összeggel volt gondom, mert nem. Hanem az összeg és a munka arányával.


De mindegy. Már vége.

2015. aug. 8. 08:59
 9/13 anonim ***** válasza:
de valahol biztos tehetsz bejelentést az iroda ellen, mert nyilván másokat is átvernek, ha valaki nem állítja meg őket. nem értek hozzá, hol lehet ilyen bejelentést tenni, de mindenképpen kellene valami lépéseket tenni.
2015. aug. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy az összes ilyen iroda ilyen bérekkel dolgoztat és teljesen legálisan, mert nem fizetést adnak a családok, hanem zsebpénzt, mert mi nem teljes idős munkára megyünk ki, hanem tapasztalatot gyűjteni, megismerkedni az ország kultúrájával és nyelvet tanulni, és legyünk hálásak, hogy kapunk ilyen költőpénzt... Csak épp elfelejtenek szólni, hogy a heti 20 óra az heti 40 vagy több, és nem csak gyerekekre kell vigyázni, hanem teljes háztartást kell vinni, plusz extra munkákat végezni, mert különben dühöngenek az anyukák...


Én is hiába csináltam meg a kiírt munkákat, ha leültem punnyadni, vagy játszani a kisgyerekkel, az anyuka rögtön elővett, hogy csináljak ezt vagy azt, pucoljam ki a konyhaszekrényt, a garázst vagy az autót, vagy mossam le a csempét a mosdóban, vagy a kádat, mert a gyereke tud egyedül is játszani, és nekem mindig kell csinálni valamit.

2015. aug. 8. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!