Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet segíteni egy...

Hogyan lehet segíteni egy depresszióson, aki ezt nem fogadja el?

Figyelt kérdés
Van egy családtag, aki szerintem depressziós (magába roskad, vagy agresszív, és állandóan "szenved"). Naponta legalább 4 db Frontint, és altatót is szed, de nem hajlandó pszichiáterhez menni. Azt elismeri hogy depis, de szerinte a gyógyulásának útja az, hogy a körülötte lévők az ő felfogása szerint éljenek. Ez sajna lehetetlen, így marad az állandó feszültség, amivel saját magát és a környezetét is kikészíti (minden apróságon felhúzza magát).

2019. jún. 28. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Jobban jársz, ha te magad fordulsz szakemberhez, még ha ez most teljes hülyeségnek is hangzik. Itt jöhet millió féle javaslat, lehet egy közülük be is válik, de épp így még mélyebbre is lökheti az illetőt. Ezért inkább látogass meg egy szakembert, mondd el neki, hogy mi a helyzet, és ő fog tudni ajánlani olyan megoldást, ami nagy eséllyel segíteni fog a rokonodon.
2019. jún. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

sehogy, a depressziósnak kell akarnia a változást, javulást

ahogy tűnik ő mellette még gyógyszer függő is (Frontin függőséget okozhat)

Egy depressziósnak legtöbb esetben a túl közeli emberek nem tudnak segíteni.

2019. jún. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Dokihoz (pszichiáter) biztosan nem fog menni, amíg nincs betegség tudata.

Probáld egy kicsit kizökkenteni a napi dolgokból.

2019. jún. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1-es,2-es,3-as

Azt reméltem, hogy valami tippet kapok, de úgy látszik csodák nincsenek. 2-es meglátása egyezik a tapasztalatommal. Háziorvossal beszéltem, tud a problémáról, de ő is azt mondta, hogy ha maga nem akarja a változást, akkor nem lehet segíteni. Ez már egy jó ideje tart, el fogok költözni, mert nem szeretnék én is kikészülni.

2019. jún. 29. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!