Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi az annak az oka, hogy...

Mi az annak az oka, hogy ennyi fiatalokat lenéző, magát sokra tartó idős ember van az országban?

Figyelt kérdés

Nyilván kivételek vannak, de ezen a fórumon is rengeteg beképzelt idős ember van, aki szidja a fiatalokat (lusták, buták etc), de aztán mikor vitába szállok velük, kiderül, hogy nem tudnak érvelni, helyesen írni és meglehetősen műveletlenek. Legutoljára és nagyképűen lehordott itt egy idős nő, hogy különbül műveli az anyanyelvünket, aztán alapvető hibákat vétett.


Múltkor meg bicikliztem haza a munkából, és a bicikliúton keresztbe állva beszélgetett. majd mikor pofát vágva arrébb mászott, még utánam is szólt, hogy „szívesen”.

aztán elmagyaráztam neki a megfelelő viselkedést ez ilyen helyzetekben, és természetesen én voltam a buta fiatal (nem is vagyok annyira fiatal már).


az érvrendszerük általában a „mi építettük fel az országot” és „idős vagyok, tiszteletet érdemlek”, valamint „élettapasztalatom van, ezért a fiatalabbak mind buták” mondatokban merül ki.


De a kedvencem az volt, aki kioktatott, hogy az idősek sokkal megbízhatók szavazók, hiszen felneveltek gyerekek. WTF?

tehát mitől van ez, hogy ezeknek az embereknek ekkora zavar van a fejében, és azt hiszik, hogy csupán a koruk miatt mindenhez jobban értenek?



2019. júl. 1. 10:37
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

ne is mondd.

decemberben kezdett terjedni egy fiatalokat kritizáló írás a neten, amit egy frusztrált öregedő tanárnő írt.

nyilván általánosít és sok butaságot összehord a szerző is, de azok a hozzászólók, akik egyetértenek azt írással, teatyaúristen…


50-60-70 éves létükre alig tudnak helyesen írni, tele vannak ellentmondásokkal, érvelési hibákkal a hozzászólásaik, mégis rohadt nagyképűek, és meg vannak róla győződve, hogy sokkal jobbak, mint a fiatalok. a kedvencem az volt, mikor egy öreg belekötött abba, hogy vki azt írta, „sztem” . Igen, 2020-ban valóban egy rövidítésbe kötött bele, hiányolva az igazi értékeket :D


félelmetes, amikor idős, tájékozatlan emberek azt hiszik, mindenben jobbak, értelmesebbek, csak mert leéltek x évet.

valaki írta, hogy alig találkozott még értelmes idős emberrel, hát őszintén szólva még én sem nagyon.

„Legutoljára és nagyképűen lehordott itt egy idős nő, hogy különbül műveli az anyanyelvünket, aztán alapvető hibákat vétett.”

Engem elég nagyképűen azért osztott ki egy feltehetően 50-60 körüli nő, mert rosszat írtam a Retro Rádióról :D

utasított, hogy máskor milyen stílusban írjak, majd kifejtette, hogy ma már nincsenek jó zenék :D


sajnos tele van az ország ilyen nagyképű. kissé buta, megkeseredett boomerekkel, akik szerint az ő idejükben minden jobb volt, de még ahhoz sincs eszük, hogy megtalálják a jó mai zenéket, mert a rádiókon kívül semmit ismernek.

2020. márc. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Alexander Nox válasza:
Szerintem a társadalom folyamatosan változik, de az újabb generációkkal az idősebb emberek egy része nem tud lépést tartani és nem alkalmazkodnak, ezért úgy ítélik meg az xyz generációt, hogy a saját gyerekkorukhoz viszonítják.Hol ott a pedig a társadalmi elvárások már rég megváltoztak.
2020. jún. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Magyarországon eleve a többség meglehetősen beképzelt, de borzasztóan tájékozatlan, igénytelen, elmaradott.

Egy idős ember meg teljesen más korban nőtt fel, alig van köze a mai világban, próbál ragaszkodni a régi „értékekekhez”. Raádásul burokban élnek, nyelvet nem beszélnek, a kis környezetükben társalognak a hozzájuk hasonló nem túl okos emberekkel, így nem veszik, hogy buták.


Papám példáját tudom mondani, aki szerencsére még mindig él, de egész életében próbára tette a körülötte lévő embereket. Neki volt mindig igaza van, senki nem szegült neki ellen, akármekkora baromságot mondott, és ezért egész életében tévedhetetlennek gondolta magát és egyáltalán nem ismer semmilyen határt. Meg kellett tanulnia, hogy nekem meg a testvéremnek már nem dirigál, mert egyszerűen nem csináljuk azt, amit mond.

De itt a gyk-n is láthatod, bizonyos idősek mennyire nem tudják, hol helyük. Most nemrég valami idős séf osztotta ki a fiatalokat, hogy ne menjenek ki külföldre, itthon tegyék jobbá az országot. Először ha élőben próbálna így nevelni, lehet, hogy úgy nyakon vágnám, hogy felállni nem tudna, aztán meg nevelgesse a családtagjait, ne idegeneket.

Aztán volt olyan is, hogy hosszú hajjal lilában bicikliztem, erre egy nyugdíjas polgárőr morgott valamit az orra alatt, de olyan is volt, hogy később kellett a Duna-partra mennem biciklizni, mert ott volt egy idős festőművész, aki mindenkinek kéretlen tanácsokat adott.

A „Felneveltünk egy életképtelen generációt” című írás tényleg jó példa (Valaki írta a GYK-n is) arra, mikor egy piacképes tudással nem rendelkező, egész életében keveset kereső idős tanárnő erős szereptévesztésben van, és meg van sértődve, amiért a tudása elavult és a fiatalok nem olyan szolgalelkűek, mint ő. A kedvencem az volt, amikor ezt az írást egy egykori főnököm, egy 100 kg- os érettségivel rendelkező nő is lájkolta, akinek a tudása kimerült a fénymásolásban. Ő is borzsztóanm meg volt sértődve, amiért minden fiatal otthagyta a cégét, és továbblépett.

2023. ápr. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!