Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért rajonganak egyes emberek...

Miért rajonganak egyes emberek a melegekért?

Figyelt kérdés

Mármint több ismerősöm, barátom is és az interneten is több helyen azt látni, hogy egyes emberek konkrétan rajongója a melegeknek. Félreértés ne essék, semmi bajom nincs a melegekkel, egyszerűen csak azt nem értem, hogy lehet rajongani valaki szexualitása után, vagy miért kell elkezdeni sikongatni, ha meglátnak két édibédi srácot kézen fogva sétálni.

18L


2019. júl. 1. 12:02
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Mert úgy tudják, hogy ez jó meg szexi meg aranyos. Itt is van egy csomó kérdés, lányok keresnek meleg fiúkat barátnak, mert meg vannak róla győződve, hogy az milyen remek dolog. Holott a valóság meg teljesen más.
2019. júl. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%
Ha egy aranyos hetero párt látnak, attól is ugyanúgy elájulnak, hogy jajdeédesek
2019. júl. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
77%
Én még nem találkoztam olyan heterókkal, akik rajonganának a "melegekért". Eltűrik, tolerálják, nem cikizik őket stb. de rajongásról szó sincs. Egészen más kérdés, hogy politikailag támogatják a melegekkel szembeni toleranciát és nem akarják őket kizárni a társadalomból. Az is már, hogy ebben a kérdésben ki meddig megy el: pl. különbség abban, hogy örökbe fogadhatnak-e gyereket, házasodhatnak-e, meg effélék. Az a társadalom, vagy társadalmi réteg, amely ad a toleranciára, szembeszáll a "meleg-gyűlölőkkel" és kiáll a melegek jogaiért, azért hogy biztonságban élhessenek, a neo-nácik legszívesebben agyoncsapnák a melegeket, holott közöttük is sok a meleg. Csak megemlítem, hogy számos régi náci vezető volt meleg, az SA-nak a vezetője is, meg számos főnöke. Hitler nem ezért lövette agyon.
2019. júl. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%
Hát franc tudja... Az a helyzet, hogy én hetero vagyok de egy ideje jobban kedvelem a melegeket mint a sznob hetero társaimat...
2019. júl. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#3, nem arról beszélek, amikor valaki szimplán elfogadja a melegeket, mert én is elfogadom őket, hanem, hogy miért vált “menővé” melegnek lenni, illetve egy meleggel jóban lenni. Ők is ugyan úgy emberek mint mi, azért “harcolnak”, hogy elfogadjuk őket, de szerintem a társadalom kicsit átesett a ló túloldalára.
2019. júl. 1. 13:21
 6/10 A kérdező kommentje:
Nekem is vannak meleg haverjaim, de nem azért lettem velük jóba, mert melegek🤷🏻‍♀️
2019. júl. 1. 13:22
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

Bizonyos fokig tudat alatt szerintem cirkuszi majomnak nézik a melegeket, akik azért léteznek, hogy valóra váltsák a hetero lányok ~tiltott szerelem~ fantáziáját.

Hetero lányoknál ez valami érzelmi fétis a meleg fiúk iránt, hetero férfiaknál meg szexuális fétis a leszbikusok felé.

2019. júl. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Sunshinedoll ***** válasza:
35%

Ez a homoszexuálisok teljes tárgyiasítása, fetisizálása. Van, aki a leszbikus lányokkal csinálja, a fehér nők a fekete pasikkal, a fekete pasik jellemzően a kelet-ázsiai nőkkel stb-stb.

Ha valakit mondjuk pozitívan is különböztetünk meg, az attól ugyanolyan megfosztása az emberi lététől, mert nem magáért az emberért rajongunk, hanem azonosítjuk jelen esetben a szexualitásával, és kizárólag azért barátkozunk vele, érdeklődünk iránta.

Nekem pl van egy ismerősöm, akinek azért van sok fekete bőrű barátja, meg ismerőse, mert azt érzi kúlnak. A szórakozóhelyen csinos ruhát viselő magyar lányt nem dicsér meg a vécében sorban állva, de ha fekete lányon van ugyanaz a ruha, akkor őt megdicséri, beszélget vele, bejelöli instagrammon és elhívja kávézni meg shoppingolni, és egy hét múlva már a facebookon van a közös kép, az ismerősei meg azt látják, hogy nini milyen sok nemzetközi barátja van. Azt akarja, hogy mások őt azért tartsák liberális, nyitott gondolkodású embernek, mert körbeveszi magát feketékkel, miközben a feketék ilyen irányú megkülönböztetése (vagyis az, hogy csak azért barátkozok vele, mert fekete) ugyanúgy rasszizmusnak minősül, mert alapvetően káros eredetű és őszintétlen.

A te példádban meg hetero lányok elképzelik, hogy majd lesz, aki Cosmót szürpölve végighallgatja a gagyi óbgatását Petiről, aki ötödjére is b-szta visszahívni. Ez is egy káros sztereotípia, mert a melegek többsége lesz-rja Petit meg a Cosmót.

2019. júl. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Szerintetek ez a fétis mitől alakulhat ki egy embernél? Mondjuk az apakomplexusos nőknek általában rossz viszonyuk van az apjukkal, vagy nem is volt apa figura az életükben, így a párkapcsolatukkal kompenzálnak.

2019. júl. 2. 12:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem rajongás, csak magukat kompenzálják, milyen jó emberek, hogy ők mennyire toleránsak.
2019. júl. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!