Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki kövérebb, az kevésbé...

Aki kövérebb, az kevésbé kedveli a nyarat? Nem csak a fürdőruhára vetkőzés miatt, hanem az izzadás miatt is, és hogy a meleget nehezebben viseli, akinek súlyfeleslege van?

Figyelt kérdés

2019. júl. 5. 12:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sovány vagyok, de izzadós és nehezen viselem a meleget.
2019. júl. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Inkább talán fittség.

Van vékony, normál ismerősöm is, aki utálja.

2019. júl. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%
Én tényleg jobban bírom a meleget, mióta vékonyabb vagyok (bár előtte se voltam extrém kövér). Izzadni ugyanannyira izzadok. A fürdőruhára vetkőzés sosem zavart.
2019. júl. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam sovány is, kövér is, úgyhogy határozottan állítom, hogy nekem legalábbis soványan elviselhetőbb a nyári hőség. Igaz, akkor fiatalabb is voltam.
2019. júl. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
Én elég vékony vagyok és elég izzadós is, mert kb ez az egyik legfőbb módja a folyadékvesztésemnek. Ennek ellenére nagyon szeretem a napot, de csak úgy, ha tudok úgymond párologtatni. Felöltözve kín az egész nyár. Ha tehetem, akkor fürdőgatya, aztán irány a nap. Ennek sajna van az a hátránya, hogy az ilyen 20-22°C légkondis helyeken fázok, mindig folyik az orrom
2019. júl. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%

Határozottan jobban bírják a soványak a nyarat, hőséget. Egyrészt azért, mert nem melegíti őket a háj, másrészt azért, mert a többség kevesebbet eszik, főleg szénhidrátból, zsíros dolgokból (persze vannak kivételek, akiknek alkati dolog, de ez a kevesebb) és az étel nem melegíti úgy belülről őket. Egyáltalán nem mindegy ugyanis, hogy miket eszünk.


A korral általában kevésbé bírja az ember a meleget, mert nem izzad úgy, nem tudja szabályozni annyira a test a hőmérsékletét, na és nőknél a hormonok is teljesen bezavarnak.

2019. júl. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
78%

Én enyhén teltebb vagyok, de izzadós - mindig is az voltam.

A nyarat/meleget sokkal jobban szeretem, mint a telet! Télen is izzadok, de akkor a ruhám is átveszi, van, hogy naponta többször át kell öltöznöm. Nyáron egy ujjatlan felsőben sokkal jobban párologtatok, nem leszek tőle büdös, vagy ha érzem, hogy kezdek izzadni, akkor egyszerűen áttörlöm magam nedves törlőkendővel. Szóval nekem kellemesebb. (Jártam már extrém meleg, sivatagos helyeken életemben és azt imádtam a legjobban.)

2019. júl. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én amíg sovány voltam, szinte soha nem izzadtam. Képes voltam egész nap is a napon heverészni, ma megpusztulnék tőle.
2019. júl. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát érdekes, nekem nem az a tapasztalatom, mint más valaszolóknak. Régebben kövér voltam, most soványabb és fittebb. A túl meleget pontosan ugyanannyira bírom, azaz nehezen (ennek ellenére más okokból nyár kedvelő vagyok, de a hűsebb helyeket kedvelem). A hideget mindig jobban bírtam, most is.
2019. júl. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Tudod, nagyon sok függ attól, hogy az ember miket visz be a szervezetébe. Vannak hűtő ( [link] és fűtő ( [link] ételek. És az a baj, hogy az emberek többsége egész évben ugyanúgy táplálkozik és nem veszi figyelembe az időjárást. Pl. a hagyma, vagy a bors, piros paprika fűtő hatású, attól melegünk lesz. Aki nyáron eszik ilyeneket, utána ne csodálkozzon, hogy melege lesz.

Hűtő hatásúak pl. görögdinnye, citrom, sárgarépa, paradicsom..stb.


Aki kövérebb nyilván sokkal nehezebben viseli a 40 fokos meleget, mint aki vékonyabb.

Bár hazánk a 4. legelhízottabb ország a világon, ezért egyre kevesebben gátlásosak, ha strandon fürdőruhára kell vetkőzni.


A szervezetet elve megterheli a hőség. Plusz, ha még rengeteg súlyfelesleg is van az adott személyen, akkor még jobban igénybe veszi ez a szervezetet.


Vékony vagyok, én is izzadok mikor hőség van, de nem szakad rólam a víz, és jól bírom a meleget.

2019. júl. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!