Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen szégyenlősek az...

Miért ilyen szégyenlősek az emberek?

Figyelt kérdés

Itt a nyár,sok helyre járok és figyelem az emberek viselkedését és elég furcsának találom őket. A múlt héten voltam kint a közeli parkban. Egy 60 év körüli néni meg beleült a hintába és hintázott. Kora este volt , gondolom azt hitte hogy egyedül van , de engem nem látott meg. Kb 1 óra múlva összefutottam vele az egyik lakótelep előtt és akkor megkérdeztem hogy jó volt hintázni? Erre ő zavarba jött.

Tegnap előtt pedig a fürdőben voltam , egy lány akkorát csobbant hogy egy bácsi teljesen vizes lett,pedig messze volt a medencétől. A bácsi pedig nagyon mérges lett és egy szendvicset dobott a lányra. Tiszta olyan lett a lány arca,étel maradékos. Nem sokkal később megkérdeztem a lánytól hogy mire volt ez jó? Azt mondta hogy sajnálja és elpirult.

Ma pedig volt egy srác aki sétálgatta a kutyáját. Megkérdeztem tőle hogy meg szabad simogatni? Azt mondta hogy igen. Sajnos azt is észre vettem hogy nagyon sovány a kutya. Láttam a srácon hogy szégyenli a dolgot. Nem sokkal később pedig elszökött a gazdájától és utánam futott a kutya. Az én kutyám lett és rengeteget kap enni és már nem sovány. Lehetséges hogy megérezte a kutya hogy én jobb gazdája leszek? Mindenesetre én elég szégyenlősnek látom az embereket. Ti szerintetek?



2019. júl. 5. 18:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Kevered a szégyenlős szót a szégyennel. Nagyon nem ugyanazt jelenti.

Szégyenlős az olyan, mint az első sztoridban a néni, akit zavart, hogy tanúja voltál a játékának. De a másik kettő az szégyellte magát a viselkedéséért vagy másért mert úgy érezte hogy rosszat tett.

Amúgy mind a kettő nagyon fontos dolog és pont az okoz sok bajt, hogy ma már nem "divat" szégyenlősnek lenni vagy szégyent érezni.

A szégyenlősség megvéd sok hibától, megfontoltabbá tesz, pl. nem enged meztelen fotót készíteni magadról és feltölteni az internetre, amit utána már nem tudsz eltüntetni soha többet, vagy nem mászkálsz meztelenül az utcán akkor sem ha nagy a meleg.

A szégyen pedig megakadályoz sok bűncselekményt, gonosz tettet, kegyetlenséget. Amikor nincs szégyenérzet, akkor a gátlástalanság lesz helyette és az a társadalmi együttélést teszi tönkre.

2019. júl. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%
Te herbálozol? Vagy ettől áll fel a cickó hogy ilyen sztorikat találsz ki?
2019. júl. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Csodaszép regényt írtál, de mit szeretnél megtudni?
2019. júl. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%
Mi ez a trollkérdés jézusom XDDDDD
2019. júl. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed és a leírásod baromira nincs összhangban. :D

Az első esetben pedig konkrétan egy indiszkrét és kínos kérdést tettél fel, miközben a tudta nélkül sasoltad. Hát nekem is elég creepy lett volna, ha tök egyedül töltöm a nyugis perceimet aztán nemsokkal később egy baromi furcsa idegen megkérdezi, hogy éreztem magamat.

2019. júl. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon ügyes vagy, ha 1 nap alatt felhizlaltad a kutyust!🤣🤣🤣🤣
2019. júl. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ma lett a tiéd a kutya, de már nem sovány...
2019. júl. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Amellett, hogy ezek egyértelmű kamu sztorik, nem igazán vagy tisztában a szégyenlősség fogalmával.
2019. júl. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Írnék választ, de elpirultam.
2019. júl. 5. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

1. Miért ne hintázhatna egy 60 éves nő? Ha nem tehén, és nem omlik alatta össze, akkor nem értem, ha jólesett neki minek kell belekötni.

2. A strandon vizesek az emberek, és a kánikulában egy perc alatt megszáradnak. Problem?

3. Miért kell más kutyáját fogdosni? Nem azért futott utánad a kutya.

4. Idióta vagy.

5. Miért kellett erre ilyen hosszú kérdést pazarolni?

2019. júl. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!