Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy egyes...

Miért van az, hogy egyes emberek egyáltalán nem szégyenlősek és simán mutatkoznak meztelenül mások előtt?

Figyelt kérdés

Nálunk pl. az osztályban van 2-3 olyan fiú, akik tesióra után lezuhanyoznak. Más senki, csak ők. És simán végigmennek az öltözőn a többek között teljesen meztelenre vetkőzve, még a törülközőt sem teszik maguk köré, annyira nem izgatja őket még az sem, hogy kint van a nemi szervük takaratlanul, mindenki szeme láttára. Én el nem tudnám ezt képzelni magamról, hogy megcsináljam. Az egyikükkel osztálykiránduláson is aludtam egy szobában, ott sem érdekelte, hogy zuhany után bejött a szobába és meztelen volt előttünk, mintha az lenne a világ legtermészetesebb dolga. Én attól is rosszul vagyok, mikor évente suliorvosi vizsgálat van és egy szál alsónadrágban meg zokniban kell lenni a doktornő meg az asszisztensnő előtt.

Bennem van a hiba szerintetek, hogy ezeket a dolgokat így fogom fel? Vagy másnak is inkább az ilyenfajta meztelenkedés a különös?



2018. jan. 11. 08:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Otthon másképp szocializálódott. Nem alakult ki benne szégyenérzet.
2018. jan. 11. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
48%
Én sem szeretek pucérkodni :\, szaunában is mindig kényelmetlenül érzem magam egy szál törölközőben.
2018. jan. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem mindenki olyan prűd (normális ember lezuhanyoz testmozgás után, ha emberek közé megy, meg úgy alapból, higiénia) Mondjuk csapatsportol, ez teljesen természetes. Amíg sportoltam nálunk is teljesen normális volt, hogy az a 15-16 ember meztelenül volt az öltözőben, csak le kell valahogy zuhanyozni, meg nyilván az átizzadt alsót is le kell venni...
2018. jan. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Igen, benned van a hiba.

Az a természetes, ahogy ő viselkedik.

Még az se baj, ha meztelenül szégyelled magad.

De alsónadrágban?

EZ már probléma.

2018. jan. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Miért gondolod, hogy az természetellenes, ha az embereknek van nemiszervük és azt láttatni hagyják másoknak is ? Hasonlókat nem gondolsz a füledről ?? A természeti népeknél teljesen "normális", hogy szabadon van a nők emlője és ha a férfiak el is rejtik a nemiszervüket valami tokba, az csupán ősi hitregékhez kapcsolódó szellem-hit miatt történik (bár persze nyilván van védő szerepe az oroszlán elől futás közben a szúrós bozótban). A gyerekeket valóban hozzá kell szoktatni a mezítelen normális emberi test látványához és az ivarérés kezdetekor nem fog különösebb izgalmat kelteni a serdülőben egy nemiszerv látványa.
2018. jan. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom, de az ilyesmi engem is tud zavarni. A nemiszervem látványa egyedül a barátnőmre tartozik, nem másra :) A tesióra vagy edzés utáni zuhanyozás az persze természetes kell, hogy legyen, de törülközőt ott is illik mindenkinek maga kör csavarnia szerintem, amíg elmegy a zuhanyfülkéig.


Unokatesóm ilyen meztelen-típus, múltkor is nálam aludt, ő nem tud a fürdőszobában átöltözni (mint én), hanem ledobálja a ruháit az ágyra, fogja a törülközőjét és úgy megy fürdeni. Aztán persze egy szál semmiben jön vissza, de még akkor sem az az első dolga, hogy felöltözzön, hanem az asztalhoz meg, kinyit egy doboz kólát, beleiszik, közben hozzám beszél és csak aztán megy az ágyához az alvócuccát felvenni. Ez nekem furcsa, de hát ahány ház, annyi szokás.

2018. jan. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%
Exhibicionalizmusnak hívják ezt
2018. jan. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

a suliba én is simán meztelenül mentem be a tusolóba

Otthon se vagyunk szégyenlősek egymás előtt

2018. jan. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyunk egyformák. Akad, aki szégyenlősebb típus és van olyan, aki kevésbé az. Ha tekintettel vannak egymásra, egyikkel sincs baj, egyikükben sincs hiba. Számomra nem különös, ha valaki meztelenül lép ki a zuhanyzóból közös öltözőben vagy kiránduláson, és az se, ha a másik meg alsónadrágban is kényelmetlenül érzi magát.

Fogadjuk el egymást olyannak, amilyenek vagyunk!

2018. jan. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

# 9/9

Nálad a pont kedves kilences válaszoló! :) Azt hiszem, ez az igazság, ahogy írod.

2018. jan. 11. 13:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!