Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Beteg vagyok vagy mással is...

Beteg vagyok vagy mással is történnek ilyenek?

Figyelt kérdés

Láttam egy cikket, amiben skizofrének írtak arról, mik voltak az első "jelek" arra vonatkozóan, hogy nem egészségesek mentálisan.

Az egyik ember pl. azt írta, néha azt hallotta, ahogy ismerősök/rokonok szólítgatják, néhány esetben még olyanok is, akik képtelenség, hogy ott lettek volna, ahol ő (pl. halott ismerősök, vagy külföldi rokonok, etc.). Nos ilyen velem is előfordult már párszor, épp pár napja zuhanyzás közben hallottam, ahogy anyám kiabálja a nevem, én meg lekiabáltam neki, hogy "Mi az??" és nem is jött válasz...Aztán mikor kész lettem, lementem megkeresni, hogy megkérdezzem, mit akart, de nem találtam, így felhívtam, hogy hol van és akkor mondta, hogy vagy egy órája lement a boltba és azóta is ott van. (És nem, nem zuhanyoztam egy óráig)

De volt, aki árnyakat, alakokat látott. Néha a szemem sarkából én is szoktam ilyen árnyszerű dolgokat látni, persze amikor odanézek, nincs ott semmi..De néha tényleg azt hiszem, valamelyik macskánk ül ott pl. az ágyon, pedig nincsenek is a lakásban. Ill. néha, amikor egy szobában vagyok és egy pár cm-es résnyire ki van nyitva az ajtó, néha úgy látom, mintha valami elmenne az ajtó előtt és ilyenkor is mindig a cicákra tippelek, hogy biztos beszöktek és ők suhantak el ott, de amikor bemegyek abba a szobába, amerre láttam mozogni az "árnyat", nincs ott senki.


Szerintetek ez azt jelenti, kezdek meghibbanni, vagy másokkal is szoktak ilyenek előfordulni? Amúgy az a nevemet szólongatós dolog talán 1-2 hetente egyszer, vagy még annál is ritkábban fordul elő, az árnyas viszont szinte minden nap. Menjek orvoshoz? 21L


2019. júl. 9. 02:11
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nézz utána mindenképp: paranoid skizofrénia. Azt hogy kezeltesd-e magad, azt te ítéled meg az állapotodtól függően. - Hogy mennyire érzed súlyosnak. Én magamtól 'gyógyultam' meg pl. :)
2019. júl. 9. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kis üldözési beképzelés, félelmek kivetülése az agy által + az agyunkkal képesek vagyunk más hangokat visszaidézni.

Pl legyen az a neved felkiáltása vagy akár egy dal.


Az agy hibásan kapcsol olykor, valakiknél feltűnően valakiknél nem igazán vannak érzékelhető hibák.


De vannak kiknél lelki félelmek, bajok miatt parázik az agy s nem megfelelően kapcsol.


Az hogy te milyen állapotban s gonfolkodásban vagy az rengeteget jelent.


Inkább egy jel arra: Tedd rendbe az életed, lelked.


Azt pedig csak te magad tudod.


Van valami fóbiád, félelmed?

Este vagy nappal van ez?


Ezek zöme lelki eredetűek, de dokik se tudnak mit tenni pár bogyó felírása max, de odáig el is kell jutni az összeroppanásig.


Nem ajánlom ezt viszont.


Esetleg alvásvizsgálatra és hasonlókra elnézhetsz, ahol magát az agyi működést figyelik.


Nem jól alvóknál is vannak hasonló tünetek.

2019. júl. 9. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amiket leírsz, azok természezes dolgok, nem kóros :)


Egy igazi skizofrénnek pszichózisai vannak. Nem hitte volna el az anyjának, hogy az nem volt otthon, hiszen hallotta... aztán elkezdene kombinálni, hogy miért hazudik neki az anyja.

2019. júl. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezek skizofréniára utalnának, több millió emberrel kellene osztoznod a zárt osztályon. Nincs semmi bajod szellemileg, bár azért a szemedet megnézethetnéd, túl gyakran látsz ilyesfajta árnyakat. Meg nem árt egy vérnyomást is mérni, az is okozhat ilyen tüneteket.
2019. júl. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!