Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek is van egy nagyon...

Szerintetek is van egy nagyon tipikus "svábos" életforma, mentalitás a sváb nemzetiségűek körében?

Figyelt kérdés

Nektek mik az élményeitek, tapasztalataitok?

Pl jártatok sváb sráccal/lánnyal? Szüleik milyenek voltak?


Vagy költöztetek-e hosszabb időre sváb településre?

Hogyan viszonyultak hozzátok?



2019. júl. 11. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Nincs. Csak sztereotípia.
2019. júl. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%

Van hát. Sváb városban élek.

Itt mindenki jöttment senki, aki nem helyben született.

Remélem minél hamarabb el tudunk innen költözni.

2019. júl. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%

VAN

Sokat dolgoznak

Nagyon precizek

Extrem takarekosak

Anyagilag is jobban allnak mint az atlag

2019. júl. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Érdekes. Barátnőm sváb.


Szülei a következőket érték el 60 éves korukra:


-Jövőre fog lejárni a 28 évvel ezelőtt felvett hitelük


-A ház építése során mindenből a legolcsóbb alapanyagot, a legegyszerűbb megoldást keresték, és ahol kellett ott a legolcsóbb, ezzel arányosan a leggányabb munkát végző kivitelezőt bízták meg.


-A ház itt ott repedezik, a tetőtér egy jégverem telente, a kazán rendszeresen hibásodik, és a melegvíz az elvileg zárt rendszerben eltűnik valahová, és olyankor manuálisan újra kell tölteniük kútról.


-A kocsi egy 17 éves suzuki. Körülbelül a szentlélek és az ima tartja még egyben.


-Mivel spóroltak az egészségükön is (mindkét szülőnek komoly egészségügyi bajai voltak mindig is), ezért mára még inkább súlyosbodott a helyzetük. Nem vették igénybe a 20 évvel ezelőtt javasolt kezeléseket, ma kb a 2X összeget dobják ki havonta gyógyszerekre.


-Az apja elcigizik havonta jó 15 ezret, de van hogy 20-at is. Ez annak fényében szép hogy van két lány macskájuk, ami miatt állandóan egymást marják, és ordibálásig fajuló veszekedéseket tolnak, mert konkrétan 15 ezer lenne kipakoltatni a macskákat, hogy ne elljenek minden évben 3-4 új macskát amit aztán adogathatnak el, vagy nevelhetnek. Valahogy a fene nagy spórolás mániájuk miatt nem látják be hogy 2X annyit dobnak ki az ablakon hosszú távon, mint amennyit nyerhetnének egy egyszeri kiadással.


-30 éve mikor kapott az apa örökséget, abból vettek 5 millióért egy hasznavehetetlen, szinte semmire nem használható, építési megkötésektől terhelt telket.

Azt hitték ez időtálló befektetés.

Most azt próbálják eladni 3 millióért. Azért kalkuláljátok bele, hogy itt az inflációval mekkorát is buktak ezen az egészen. Baromi sokat.


-És a cseresznye az egész tetején: Én ugye magyar vagyok mindkét ágról. Ahogy feljebb írták én vagyok a "gyüttment".


Amikor én ezekre a pénzügyi elhibázott döntésekre felhívtam a figyelmet, akkor rendre le lettem oltva a francba, hogy én ehhez mit értek.



És nem ők az egyetlen svábok a településen akik ugyanígy menedzselték az életüket, ugyanígy hitelből tengődték el az életük felét, ugyanígy hülyén bántak a gyorsan jött pénzzel, és ugyanekkora arroganciával viszonyulnak mindenkihez aki nem olyan hülye mint ők.


Az én rövid véleményem: Nem hiába lett a svábbogár (azaz csótány) ezzel a névvel megáldva.

2019. júl. 11. 18:57
 5/7 A kérdező kommentje:

Egy ismerősöm (Apai ágról magyar, anyairól sváb) a következő módon summázta a sváb mentalitást:


"Ha ma megspórolhatsz 10 forintot, de ezért a spórolásért holnap 50-et fizetsz, akkor egy sváb tuti hogy megspórolja inkább azt a 10 forintot"

2019. júl. 11. 19:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy szarevő az összes.
2019. júl. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is szeretlek
2019. aug. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!