Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire bizarr ez?

Mennyire bizarr ez?

Figyelt kérdés
Képtelen vagyok empátiát érezni más emberek iránt, egyszerűen nem megy, ha látok sírni valakit akkor sem érzek semmi féle együtt érzést akármi miatt sír az illető, van hogy tettem olyan dolgokat amiken éreztem hogy rosszat tettem de egyszerűen nem tudtam szégyent vagy megbánást érezni, egyébként nem szoktam keresztbe tenni másoknak, de azért előfordult már ilyen

2019. júl. 12. 01:23
 1/4 anonim ***** válasza:
57%

Eleg erdekes ember vagy. En sem imadom az embereket kulonosebben, inkabb allat parti vagyok, de azert van bennem annyir erzes, hogy megsajnaljak valakit, ha rossz tortent. Melyen attudom erezni a bajat masoknak, attol fuggetlen hogy nem szeretem oket. Szoval nem tudom mi bajod, de ilyet csak fura, beteg emberek ereznek szerintem. Nem megbantani akarlak, de aki semmi megbanast nem erez miutan masnak rosszat tett az egy pszichopata altalaban. Egyik ember sem szent, tudunk masnak keresztbe tenni persze, de egy egeszseges ember utana rosszul erzi magat, mert mast bantott. Alapveto erzesek ezek, amikrol beszelunk most..

Lehet elkene nezned egy pszichologushoz kicsit beszelgetni. Lehet ravezet arra, ami benned van.

2019. júl. 12. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%

Én se tudok empátiát érezni az emberek felé. Amikor a másik ember sír, akkor inkább arra gondolok hogy kellemetlen, főleg ha kettesben vagyunk...ha bejön valaki még azt hiszik miattam bőg.

Nem szokott meghatni más emberek problémája, tragédiája.


Apámmal rossz volt a viszonyom, nagyon gonosz ember volt...alkoholista, állatkínzó, vert minket...egyszer kaptam egy telefonhívást, hogy meghalt. Meglepődtem, mert az ilyen gonosz emberek sokáig szoktak élni, de mást nem éreztem. Anyám bőgött, a testvérem is mindig gyújt érte gyertyát.. Én lesz4rom. Mintha egy idegen halt volna meg.


Mondjuk tudom miért van ez. Kiölték belőlem az érzéseket az emberek. Mindig mindenkitől a rosszat kaptam. Középiskolában is zaklattak.

Csak az emberekkel vagyok így, az állatok felé nagyon empatikus vagyok.

Ha mondjuk látok egy szenvedő állatról cikket/kiírja valaki hogy meghalt a macskája/valami baja van a macskámnak akkor szomorú vagyok, sírok. Ha valaki/valami bántani akarja, megvédem.

2019. júl. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Átmeneti, vagy mindig így volt?
2019. júl. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem akarok semmi diagnózist kiállítani vagy ilyesmi, hiszen azt, hogy mi bajod van csak egy szakember tudja megmondani.

De az empátia/együttérzés, bűntudat teljes hiánya, a pszichopaták egyik tulajdonsága. Én nem mondom, hogy az vagy, de akár lehet hajlamod is rá.

2022. szept. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!