Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire költenéd el 23-30 év...

Mire költenéd el 23-30 év között a kereseted? Pl; 7-8 éven keresztül csak és kizárólag lakásra gyűjteni? Vagy inkább utazásra?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy van középút is; De van aki egyáltalán nem költ külföldi utazásra, mert annyira fontosnak tartja, hogy minél hamarabb lakása legyen; Neked melyik a fontosabb?


(egyébként én is szembesülök most ezzel a kérdéssel)


2019. júl. 12. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én félre is tettem, elég sok megtakarításom van, de emellett sokat utaztam, azt is ki lehet hozni olcsón, illetve arra szívesen költök. Nekem az élmények minden tárgyi dolognál többet érnek. Házat, lakást viszont nem akarok venni még most sem, pedig elmúltam 30.
2019. júl. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 Igen, én is ezt érzem; Ráadásul világot bejáró ambícióim vannak )Úgyhogy lakásra nem is nagyon akarok gyűjteni; 400-450ezer forintból pl ket hetig járhatnám Ausztráliát (olcsóbb repjeggyel); Lakásnál meg kb 2 nm2-re lenne elég ;(
2019. júl. 12. 12:55
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

én elég jól keresek, jobb hónapokban 500-at félretudok tenni, amit akarok azt megveszem, de alapvetően saját házra gyűjtök

külföldi nyaralás meg ilyenek nem nagyon izgatnak

2019. júl. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Középút.


Én például alapvetően a fizetésem közel felét félre rakom, és mellette mindig költök is valamire. Például programokra, kisebb utazásokra simán kiadok. Illetve havi pá havi szinten nagyobb kiadásaim is vannak, megveszem ami kell, de nem is költöm el minden pénzem. Jut is marad is.


Úgy vagyok vele, hogy jó esetben 35-40 évesen lesz lakásom, de akkor meg már mindegy, hogy 35 vagy 40 inkább éljek is mellette. Nem azt mondom, jó lenne saját házban élni, de nem látom értelmét, hogy elmenjen mellettem az élet értelmetlenül.

2019. júl. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pacsi kérdező, nekem az egyik fő célom az, hogy a világ összes országát meglátogassam, szóval a világjáró ambíciót abszolút átérzem :) :) Első voltam.
2019. júl. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Metionin ***** válasza:
Nekem is középút. Azon vagyok, hogy minél hamarabb meglegyen az önrész egy saját házhoz mert kb. annyi albidíjat fizetek hogy abból lazán menne egy törlesztő is. Akkor meg inkább a sajátomat fizessem ami x év után az enyém lesz. Nekem azért is fontos ez, mert nagyon szeretnék kutyát és macskát de albiban nem lehet. Meg tényleg jó lenne már egy olyan helyen lakni, ahol én választom meg a berendezést, fal színét stb. Utazásra más lehetőségeket szoktam felhasználni, ösztöndíjakat pályázok és abból megyek, így az út is megvan de hasznos is meg fizetik is. Egyébként simán elvagyok évi 1-2 belföldön való kirándulással, túrázással.
2019. júl. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát rövidtávon én a környéken járkálok, azok meg elég olcsóak. Szlovénia, szlovákia, ausztria... nameg itthon.
2019. júl. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!