Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Erste Privilégium számla...

Erste Privilégium számla kizárólag ügynökön keresztül - mi a poén ebben?

Figyelt kérdés

Az Erste Banknak van egy terméke, a Privilégium számla (S, M és L), amit utcáról egy tetszőleges fiókba betérve nem lehet megnyitni, kizárólag az Erste Bank hivatalos üzletkötőinek egyikénél.

Na már most az ügynök a közvetítői tevékenységéért jutalékot kap, nem az ügyféltől, hanem a banktól, tehát nem értem, ebben mi éri meg az Erstének.


Ezen a számlán eleve nem kaszálhat túl sokat a bank, mert majdnem minden ingyenes (szla. vezetés, utalások, CSOB, pénzfelvétel..). Mi érti meg nekik ebben?


Arra gondoltam, hogy ha felkeresek egy ilyen ügynököt, biztosan rá akar majd dumálni egyéb termékekre is (hitelkártya, személyi kölcsön..stb.). Na de ezt a banki ügyintéző is megtehetné, amikor felkeresi az ügyfél.

Általában átlátok a szitán, de itt, ebben az esetben nem látom a mestertrükköt.



2016. dec. 3. 13:24
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Először arra gondoltam, hogy az ilyen módon szerződő ügyfélre más szabályok vonatkoznak, de ez sem lehet, mert én akkor is egy fiókban kötök szerződést, az ügynöknél csak előszerződök.
2016. dec. 3. 13:26
 2/13 anonim ***** válasza:

Ennek a számlának a célja az, hogy mivel x évre ingyenességet ad, hátha megnyernek úgy új ügyfeleket, hogy utána maradjanak. Meglévő ügyfélként nem is lehet nyitni. Az ügynökök meg elvileg reklámozzák. Azt én is logikátlannak találom, hogy ha eleve tudok erről, tehát nem ügynök beszél rá, akkor nem mehetek be simán egy fiókba, hogy ilyen számlát szeretnék, megkerülve az ügynököket, így a bank nem fizetne nekik jutalékot. De lehet, hogy az ügynökhálózat ilyen szerződést kötött az Erstével, cserébe meg kicsit kisebb a jutalékuk, mint ha nem kaptak volna kizárólagosságot.


Ami engem illet, én akkor is kerülöm az ügynököket, még ha előnyösebb is lenne az ajánlatuk.

2016. dec. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Saját és mások konkrét tapasztalata alapján írom, hogy akkor is lehet ilyen számlát nyitni, ha már van a banknál másik számlája az ügyfélnek.


Szerintem a piacon a legjobb a Privilégium L. Az pedig, hogy ügynöknél kell kezdeményezni a számlanyitást, nem olyan nagy dolog.

2016. dec. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Persze, nem probléma az ügynök, megnéztem az igénylőlapot, le lehet tiltani a marketingcélú megkereséseket, tehát remélhetőleg nem hívnak fel majd naponta a hülye ajánlataikkal.


Csak nekem ez az egész gyanús. Adott egy számla, ahol a bank szinte minden szolgáltatást ingyen biztosít, és még kötelezően elő is írja, hogy egy olyan ügynöknél kössem, akinek még ő fizethet...

A bankok profitmaximalizálási attitűdjéhez ez az egész valahogy nem passzol.


De én is csak arra tudok gondolni, amit az első válaszadó írt, hogy az Erste vigécei kizárólagos szerződést kötöttek a bankkal, így ez a kis plusz jutalék biztosított nekik. Csak akkor is fura..

2016. dec. 3. 19:00
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is ügynökön keresztül nyitottam és az ügynök cég, amelyik biztosító társaság, tehát bőven tudott volna mit kínálni, semmit nem próbált rám erőltetni, akkor sem és azóta sem.
2016. dec. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Memy205 válasza:
Sziasztok! Engem is érdekelne ez a folyószámla. Tudnátok segíteni, hogy hol találok ilyen üzletkötőt? Előre is köszönöm
2017. jan. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én végül regisztráltam a bankmonitor.hu-n és ott igényeltem. Még aznap lehetett menni az Erstéhez szerződni, szóval elég gyors volt!
2017. jan. 31. 13:57
 8/13 erika_77 válasza:

Érdeklődni szeretnék attól aki végül megnyitotta ez a típusú számlacsomagot.

Ha megérkezik az S, M,L, előírásának megfelelő összeg a számlára tényleg nem vonnak le semmit? Utalásonként se vonnak se könyvelési díjat se az állam által kötelezően előírt %-os díjakat. Kizárólag az jön le a számláról amit a tulajdonos elköltött? Köszönöm előre is.

2017. máj. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem vonnak le semmit, csak az amit megrendelsz hozzá (értesítő SMS stb.).

Amivel vigyázni kell, az a pénzfelvétel, mert az a tárgyhót követő hónaptól él. De egyébként nincsenek rejtett költségek!

2017. máj. 26. 08:13
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Bankkártya díj van második évtől és sms díj illetve ha plusz szolgáltatást igényelsz annak van díja. Pl. sms csomag mindenről.



A kedvezmények működése:

Ha máj. 15 és jún. 14. között a számládra érkezik legalább a meghatározott összeg akkor a június hónapban élnek a kedvezmények, kivéve az ingyenes kp. felvétel.

Ingyenes kp. felvétel júliusban lesz. Tehát ez el van csúsztatva.


Mindig így működik.

Ha egy ciklusban nem teljesíted az elvárt havi jóváírást, akkor pedig ugyanígy vesznek el a kedvezmények. Nem pedig azonnal.


De ha mindig teljesíted, akkor ez csak az elején lesz probléma, utána már folyamatos lesz.


Annyi megkötés van, csak az egyszerűség kedvéért nem írtam eddig, hogy a megnyitás hónapjában a számlavezetési díj ingyenes, a többi ekkor még nem.

Tehát a fenti példa szerint májusban ingyenes a számlavezetés, ha mondjuk máj. 26-án megnyitod, de jóváírás már ebben a hónapban nem érkezik.

2017. máj. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!