Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti megmernétek ezt csinálni?

Ti megmernétek ezt csinálni?

Figyelt kérdés

Az uszodában, ahová járok, sokszor nincs jelen az úszómester. 8-ig van nyitva, de már 7-kor összepakol a delikvens, és elmegy. De máskor is van, hogy csak random időpontban lelép (kóláért, vagy cigizni, esetleg mert unja a banánt), aztán visszajön.

De mégis hogy lehet ilyen bátor? Bárkivel történhet valami, sok az idősebb, nyugdíjas emberke, akik bármikor rosszul lehetnek. Engem volt, hogy egyedül hagyott ott! Az ilyen nem fél? Ha megtörténik a baj, őt fogják felelősségre vonni!



2019. júl. 12. 21:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
minél nyugisabb egy munkakör, annál bátrabban mernek lazulni a munkavállalók. nyilván az esetében ritkán hallani olyan esetekről mint egy vízbe fulladt lebegő kisfiú, legutóbb is a vendégek vettek észre ilyen incidenst. nem kell itt már meglepődni semmin
2019. júl. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Egyedül hagyni valakit egy uszodában azért én nem mernék, mert ki tudja mi történik. Vagy néhány idősebb embert sem mernék otthagyni. De ha pl. sokan vannak, fiatalabbak is, akkor igazából elég kevés az esély, hogy bármi történne.
2019. júl. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
"Jóvanazúgy, úgyse lesz semmi" Ezt addig fogja csinálni, míg nem történik baleset, ami előbb-utóbb meg fog történni.
2019. júl. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Mihago ***** válasza:
68%
Csernobil is így kezdődött...
2019. júl. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
99%

Mondanám, hogy nem, de mindenki pont ennyire szarik a biztonságra és a figyelemre.


Elég csak megnézni az autósokat. Minden második sofőr kezében ott a telefon és éppen pötyög rajta. Volt, hogy még a buszsofőr is nyomta a Messengert 80-90 utassal maga mögött.


Vagy építőiparban dolgozom, szarik bele mindenki, se sisak, se láthatósági mellény, se munkavédelmi cipő. Nem is értem hogy élnek még, engem vert már fejbe beton darab, sisakon keresztül is elszédültem olyat ütött.

2019. júl. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, akinek van némi felelősség tudata (nem egyenlő ebben az esetben a munkamorállal), az nem lép le.


Viszont nyilván neki is kell szünetet tartani, pl. mosdóba menni, kajálnia, vagy levegőznie egyet. Még ja látszólag üldögél csak, nem jelenti, hogy nem figyel, hosszú távon pedig romlik a koncentráció képesség, ha nincs közben semmi szünet. Ilyen szempontból nézve, inkább az a baj, hogy nincs egy társa/váltótársa, hogy folyamatos és hatékony lehessen a felügyelet.

2019. júl. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy vannak körülötte, még nem jelenti, hogy észreveszik a bajt, ha pl. nem orvosok (idős rosszul lesz), vagy vizimentők/uszomesterek (fuldokló).

Pont olvastam erről egy cikket, amiben az volt, hogy a filmekkel ellentétben a fuldokló nem az, aki kiabál, hogy mentsék ki (az a víztől bepánikoló), aki fuldokol, az éppen az ellenkezője. Tehát ha csendben van, akkor nem is nagyon veszi észre a körülötte levők, csak az akinek "van hozzá szeme".

2019. júl. 13. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az úszómester helyében eleve nem mennék ki, mert szeretek medencés helyeken lenni. Ha ez lenne a munkám, pláne kihasználnám a lehetőséget.

Nem lehet, hogy van kamera és azon keresztül figyelik az úszókat?

2019. júl. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%
Mert nincs büntetőjogi felelőssége. Pl. ha megfullad egy ember mert éppen a büfében fűzi a büféscsajt akkor maximum kirúgják.
2019. júl. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyilván nem merném megcsinálni, mondjuk nem is vállalnék olyan állást ahol mások életéért felelek. Elég gáz ha ezt valaki így megcsinálja, esetleg szólni kéne neki, még mielőtt tényleg baj lesz belőle.
2020. máj. 31. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!