Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy bennem a...

Lehetséges, hogy bennem a nárcisztikus és az empata vonások egyszerre vannak jelen? (amik elvileg ellentétei egymásnak)

Figyelt kérdés

Eléggé szeretem önmagam, talán túlságosan is, mindig nagyon fontos, hogy jól érezzem magam, sokat beszélek magamról, dicsekszem, szeretem fényezni magam, pofátlanság is jellemző rám néha.

Viszont emellett alapelvem az élni és élni hagyni elv, nem akarok ártani senkinek. Senkit se akarok megbántani,ha utólag észreveszem, h akaratlanul megbántottam valakit, akkor nagyon rosszul érzem magam. Elég együttérző vagyok, szívesen meghallgatok másokat, mindenkit olyannak fogadok el, amilyen, szívesen segítek másoknak. Akik közel állnak hozzám, azokért bármikor a tűzbe teszem a kezem. Képes vagyok az önzetlen szeretetre,még ha nem is viszonozzák és el tudom engedni a másikat, ha arra vágyik.


Hát szóval ez a kettősség van bennem. Ha elolvasok ilyen bugyuta netes cikkeket akkor az empatákról írtakban meg a nárcisztikusról írtakban is magamra ismerek. Mert egyszerre vagyok nagyon büszke és sebezhető. Van hogy pont nem érdekel, ki mit gondol rólam, máskor meg előjön a megfelelési kényszer. Van, hogy kiszínezem a storyjaimat, h érdkesebbnek,erősebbnek tűnjek, máskor meg őszintén bevallom hogy milyen gyengeségeim vannak. Van, hogy csak saját magammal foglalkozom, máskor meg más érdekeit helyezem a sajátom elé. Van hogy túlagyalom a dolgokat, máskor meg mindent a spontaneitásra hagyok.



2019. júl. 13. 07:56
 1/10 anonim ***** válasza:
12%
oké
2019. júl. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha pofátlan vagy, azzal ártasz másnak, ezért ellentmond a két állításod, és a leírás alapján nekem inkább nárcisztikusnak tűnsz.
2019. júl. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nándi,te vagy az?
2019. júl. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
42%
szerintem ha tizenéves vagy, akkor teljesen normális.
2019. júl. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%
Az empatasag sokkal tobb ennel. Egy normalis ember vagy, atlagosnal kicsit tobb nárcisztikus vonassal.
2019. nov. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. A pszichopata az aki képtelen az empátiára. A nárcisztikus valamilyen szinten megérti a másikat. De átérezni úgyanúgy nem tudja.(csökkentett empátia) Ezért van az hogy ő nem teszi tönkre az áldozatait,csak ritkán. A pszichopata az aki minden áldozatával kegyetlen mivel ő nem tudja betartani a szociális szabályokat,vagy csak ideiglenesen. De ő az aki minden embert tönkretesz akit csak tud. Sőt gyakran öngyilkosságba is kergeti.
2020. febr. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát utolsó, akkor még nem volt szerencséd nárcisztikushoz. Ezek a szörnyek elsősorban a saját családjukat, gyerekeiket teszik tönkre zárt ajtók mögött, második körben a munkatársakat, és harmadikban meg bárkit akit alkalmuk adódik tönkretenni. A nárcisztikust a személyiségzavar-spektrumon egyetlen lépés választja el a pszichopatától. A viselkedésük gyakran ugyanolyan, a különbség köztük a motiváció, vagyis hogy mit miért tesznek.
2020. febr. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
59%
#7 Akkor nem nárcisszal volt dolgod hanem pszichopatával,vagy nárcisztikus pszichopatával. A viselkedésük hasonló,gyakran nem lehet megkülönböztetni őket. Annyi a különbség hogy a pszichopata nem függ az áldozatától,tehát nincs szüksége vissza igazolásra hogy fent tartsa az egóját ezért gyakran párkapcsolat nélkül is tök jól el vannak. A nárcisztikusnak viszont kell mindig vissza igazolás ezért gyakran ők többet vannak párkapcsolatban.
2020. febr. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amit most írsz és amit én írok aközött nincs ellentmondás.
2020. febr. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem nem vagy te nárcisztikus. Én pont olyan vagyok, mint te, én is megkaptam már a nárcizmus vádját, de jellemzően olyanoktól, akiknek annyira porba döngölték az egóját, hogy az "én" szó kiejtése is kínos és szégyenletes bűnné vált számukra. Az elnyomott lelkű kisemberek nem viselik el azt, aki szeretne vagy szeret kitűnni, aki képes magát szeretni, aki büszke magára vagy bármilyen erényére, és aki ezt kifejezi bármilyen módon. Az ő szemükben mindenki nárcisztikus, aki vitte valamire: az összes képzőművész, az összes filmsztár, énekes, vagy bárki, akiről hallani a sikersztorikban.


Amúgy ami a nyugati országokban teljesen normálisnak számít, az Magyarországon nárcizmus, ezt nevelte belénk a sok évtizedes rendszer, ahol az volt a rendes, aki szorgos munkásként építi a szocializmust, nem próbál kiemelkedni bomlasztó különcként.

2020. júl. 14. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!