Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szoktatok valakinek úgy...

Ti szoktatok valakinek úgy köszönni cseten, hogy oraírjátok a keresztnevét is, pl. Szia Jolán?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen viszonyban vagytok azokkal, akiknek így köszöntök? És csak akikkel közelebbi viszonyban vagytok, vagy másoknál is alkalmazzátok ezt?

2019. júl. 13. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:
56%
Én csak akkor szoktam, ha nem igazán beszélünk, viszont kérésem/kérdésem lenne, szerintem az így illedelmesebb:)
2019. júl. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
Hat ritkan hasznalom es inkabb annal akit kedvelek s kozelebb all hozzam
2019. júl. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Azzal szoktam akivel ritkán beszélünk, de csak nagyon ritkán említem a keresztnevét...
2019. júl. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Igen, szoktam így köszönni. Közelebbi ismerősöknek, rokonoknak főként. De végülis távolabbi ismerösöknek is. Nekem is jól esik, ha a nevemen szólítanak meg, valahogy barátságosabban hangzik.
2019. júl. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én is alapból így szoktam, mert talán nyitottabb vagyok, mint az átlag. De én nagyon kevésszer tapasztaltam meg fordított esetben. Ezért csak így eszembe jutott, hogy lehet hogy túl személyes? De ezek szerint akkor nem? Szerintem is barátságos ez, de remélem, hogy attól még, hogy így köszönök az ellenkezőneműek nem értik félre. Számomra sok fontos ember van, talán főként azoknál alkalmazom.
2019. júl. 13. 16:37
 6/6 anonim ***** válasza:

3 embernek szoktam csak így írni, mindhárman a főnökeim, mindhárman lányok, és jóban vagyunk. Van egy pasi főnököm is, vele is jóban vagyok, neki viszont valamiért nem írom le a nevét.


Nekem a legjobb fiúbarátom szokott így írni.

2019. júl. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!