Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sok fura keresztnevet hallotta...

Sok fura keresztnevet hallottam már. De mi visz rá szülőket, hogy a gyerekeiket Platinának és Titánnak nevezze el?

Figyelt kérdés
Aki nézett tegnap tévét, tudja, miért kérdezem. Nyíltan felvállalták, remélem, nem szabályszegő a kérdésem. Kíváncsiságból kérdezem, nektek mi a véleményetek?

2018. szept. 14. 12:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
Túl sok a művészke az országban. Ja, meg a roma öntudat.
2018. szept. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Nem romák voltak. Egy fiú, egy lány. Gondolkodtam is, hogy melyik-melyik, de gondolom, a lány Platina, a fiú Titán.
2018. szept. 14. 12:48
 3/20 A kérdező kommentje:
Csak hát könyörgöm, ezek fémek... :)
2018. szept. 14. 12:49
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a Platinánál az, hogy a hangzását figyelték, nem a jelentését, meg hogy "na, ez milyen különleges név, senkit se fognak így hívni az oviban", meg "majd Tinának fogjuk becézni, mert az olyan menő csajszis meg nőcis"...

Titán meg hogy "jaaaj ez aaannyira férfias, erőt sugárzó" blabla, meg itt is a "senkit se fognak így hívni az oviban"-effekt...

2018. szept. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

Mi viszi rá a szülőket arra, hogy a mélyszegénységbe vállaljanak gyereket? Ne neveljék őket csak hagyják elkallódni? S még folytathatnám...

Ilyenek az emberek.

2018. szept. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
Én vegyész vagyok, nekem tetszenek ezek a nevek. :)
2018. szept. 14. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Azt elhiszem.:) És keresztnévként? A platina nekem is tetszik, mert anyám csípőjét az tartja össze. Szóval hát..
2018. szept. 14. 13:18
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, miről van szó, nem néztem tévét, de szerintem azért adnak sokan ilyen furcsa neveket a gyerekeknek, mert minden áron egyedi gyereket akarnak. Az a fő motiváció, hogy "egyik barátnőmnek sincsen Titán nevű gyereke, az oviban sem fogják majd összetéveszteni a 6 másik Titánkával". Ez az a jelenség, ami miatt az USA-ban egy-egy betűt változtatnak meg egy névben, pl a szomszéd lánya Sarah, az én lányom Sara lesz, a másik szomszédé pedig Sharah, hogy nehogy azt higgyék, hogy utánzom őket. Nem mintha két gyerek ugyanaz a személy lenne vagy összetéveszthetővé válna, ha mindkettőjüket Pistinek hívják, legfeljebb kevésbé röhögik körbe a szülőket, kevesebbet csúfolják a gyerekeket és kevesebbszer kérdeznek vissza ügyintézéskor, hogy "hogyan írja a nevét?".
2018. szept. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
Mert igénytelen prolik.
2018. szept. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
97%
Platina és Titán. Csudálatos. Hát az én gyerekem pedig majd Platán lesz... 😃
2018. szept. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!