Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit szeretne eztel elérni...

Mit szeretne eztel elérni férjem? (Apám is ugyan ilyen volt. )

Figyelt kérdés

Egy példa: Odaadott nekem egy orosz szöveget, hogy javítsak egy számot benne ki, megmondta, hogy mire, és elment dolgozni.

Én elvittem az ügyvéd barátomhoz önszorgalomból, hogy fordítsa le, és biztos azt kell-e átírni?

Kiderült, hogy nem, hanem a másik számot, mert férjem nem tudta melyik van a hónapnál, melyik az év megjelölésnél.

Felhívtam férjemet, hogy szia, kijavítottam, ahogy kérted. DE megkértem valakit, hogy fordítsa le.

Férjem: Igazam volt, azt kell oda írni, mi van akkor, he? És akkor mi van?!

Én: Nem jó szám lett kijavítva, mert a másikat kell, ha a dátumot így szeretnéd kijavítani.

Férjem: Akkor mondjad meg neki, hogy fordítsa a többit is le, meg normálisan írja be, nekem hibát ne csináljon! Igyekezzetek, vagy a hajatokra kenhetem.


Mi vaaaaan? Hogy beszél a barátomról? És miért? Ő azt sem tudja kihez vittem, szóval általánosságba miért oktatna ki így egy harmadik személyt? Ez a barátom SZÍVESSÉGET tett, hogy munkaidőben áldozott rá időt arra a papírra. Férjem meg így reagál. Mit akar ezzel férjem elérni? Dominanciát a világ felett? Összetettebb? Ő maga sem tudja, csak sérteget mindenkit unalmában?

Nem mellesleg 1 óra egy ilyen átjavítása. Egyszer átjavítottam a rosszra, ahogy akarta. Most átkell valóban javítanom. Erre csak annyit mond: "Akkor mondjad meg neki, hogy fordítsa a többit is le, meg normálisan írja be, nekem hibát ne csináljon! Igyekezzetek, vagy a hajatokra kenhetem."

Egy köszönöm, vagy egy néma csend is megtette volna.

Őszintén szeretném megérteni, hogy mit szeretne ezzel elérni? Több tiszteletet?!


Az jutott eszembe, hogy apám is ugyan ilyen volt. Akkor elmentem otthonról azzal a következtetéssel, hogy azt szeretné, ha az egész világot szeretné, ha behódolna neki, magaalágyűrhetne mindenkit, és dobálhatná azokat az embereket, akik minden idejében érte fáradoznak, akár csak egy rongyot, vagy egy lábtörlőt.


Hazajött férjem, kiabált: Hát ti nem vagytok valami okosak, nagyon hülyékkel vagyok körbevéve, hogy ennyit kellett rád várnim, mire megcsinálod (ennyi az ideje mindig.


2019. júl. 13. 14:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az ilyen ember kontrollmániás, retteg az irányítás elvesztésétől. Talán olyan családban nőtt fel, ahol nagy káosz volt, alkoholista szülei vannak például, vagy másmilyen formában rendellenesen működött a családja.
2019. júl. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy bármit szeretne elérni. Egyszerűen csak tiszteletlen veled, mert te kapcarongy vagy. Ennyi. És emiatt szarik a barátaidra, meg mindenre amit mondasz és teszel. Te mit szeretsz ebben a házasságban?
2019. júl. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

KONTROLLMÁNIÁS, erről a kifejezésről eddig soha nem hallottam.

Most olvastam róla oldalakat és mintha róla olvasnék folyamatosan.

Talán az apa/férj mintája lehetett rossz, azt láthatta az édesanyjától, hogy belement a lábtörlőszerepbe. Amiért én nem, ezért folyton ideges.


És pont, mint a leírtakban: Amíg esküvő nem volt, addig a csillagokat lehozta volna nekem. Mikor fixen lettem mellette, meg jött ez a kontrollmániás viselkedés.

Saját szabályrendszerét erőszakolja a környezetére, ugyanakkor annyira már nem érdekli senki, hogy ennek a szabályrendszernek a lényegét megértesse az arra kíváncsival.

Ő azt hiszi van lényege, de sokkal inkább megszokások ezek a szabályai. Főképp akkor jönnek elő, ha ideges. Ha ideges, akkor "miért van nyitva az ablak, úgy hagytátok, hülyék vagytok, berepülnek a legyek...", ha nem ideges - leginkább ha szexet szeretne csak, vagy pénz reményében üzlettársakkal, vagy főzést - akkor nem zavarja se az ablak, se semmi, nyájas, kedveskedő olyankor. Érzelmi ingadozások ezek, napi 6-7x.

Tehát érzelmi éretlenség egy variációja.

Viszont arról nem olvastam sehol, hogy hogyan lehet felé úgy közeledni, hogy az mindenki javát szolgálja?

2019. júl. 13. 17:39
 14/15 A kérdező kommentje:

Most találtam egy olyan cikket, de angolul, hogy vagy gyermekkori figyelem/nincs kiben bízzak hiány, vagy/és olyan, mint egy vallás: Csak magamban hiszek, tőlem függ minden, aminek hozzám van köze.


Én Isten hívő vagyok, szóval lesz mit tanulni a másiktól. Csak találnám meg a módját ;-)

2019. júl. 13. 17:53
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocs de veled is nagy baj van. Többen is leírták, hogy mennyire gáz a férjed viselkedésee. Erre te: jaj vajon miért ilyen? Rossz lehet a családi mintája - neked nyilván nem az, ha olyan pasit választasz, mint az apád, akinek nem tetszett a viselkedése. Te nem hagyod magad, de nem neki, hanem gyakorin puffogsz. Hát...
2019. júl. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!