Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megéri egyetemre menni?

Megéri egyetemre menni?

Figyelt kérdés
2019. júl. 17. 00:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha azt tanulod ami erdekel es eltudsz helyezkedni vele, es szereted utanna amit csinalsz az eletben akkor igen.
2019. júl. 17. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez most kérdés?
2019. júl. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2. szerinted?
2019. júl. 17. 12:32
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem akarod az igát húzni életed végéig (általában kevés pénzért) és inkább egy nyugisabb életet, széles lehetőségeket és társadalmi megbecsültséget lehetővé tévő karriert szeretnél felépíteni (persze ha van is hozzá eszed és kitartásod valamint talpraesettséged), akkor igen, baromira megéri egyetemre menned. Az sem utolsó szempont, hogy diploma nélkül a társkeresés is jóval nehezebb lesz, mert a nők masszívan túlnyomó többsége levegőnek nézi a szakmunkásokat/nemdiplomás pasikat.
2019. júl. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
66%
Kedves 4#, ez hülyeség. Ha szakgimnáziumba mész, pl. Mechwart, ahol az országon a legjobb szakképzést nyújtják, az iskola befejezése után konkrétan egyből el tudsz helyezkedni. Sőt, diplomával manapság nehezebb elhelyezkedni, csak sajnos lemaradtunk 50 évvel ezelőtt és az emberek azt hiszik hogy egy papírtól többet fognak érni.(vicces hogy megemlítetted az iga húzását, mikor ez legalább 4 plussz évnyi tanulást jelent, és ezek a büfé szakok) Kérdésre a válasz, akkor menj egyetemre ha a szakma amiben el szeretnél helyezkedni megköveteli azt. (pl. Orvos, ügyvéd)
2019. júl. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mennyi piacképtelen diplomát soroljak fel ? Rövid utcánkban ,csak 1. ik Londonban,a másik dájcsban viszi ki a kafét. Felsorolom a felújítási béreket ,amiket magam fizettem ki. Ács 4500 HUF, Festő 3800 HUF,Bádog 3900 HUF. szigetelő 5000 HUF. Villany 5000 HUF.Van kérdés ,elvtársak ???
2019. júl. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 kriszpo ***** válasza:

Ne vedd sértésnek! Ha egy ilyen kérdést teszel fel magadnak vagy itt a Gyakori kérdéseken, akkor neked: NEM. Tényleg nem rosszindulatból írom.

38 vagyok, 18 évesen nem érdekelt az egyetem, mert tudtam, hogy anélkül is boldogulok. Eltelt 19 év, 37 évesen jelentkeztem először egyetemre, mert a jelenlegi szakmámhoz, hivatásomhoz (amit lassan 5 éve csinálok) kell a diploma.

Összegezve: Gondold végig kell-e neked MOST a diploma vagy inkább dolgozol egy kicsit, tapasztalatokat gyűjtesz, és ha úgy gondolod, akkor később (pár év múlva) még nyugodtan szerezhetsz diplomát. DE! Ahogy előttem is írták: ne "büfé szakra" jelentkezz! Két dolognak kell stimmelnie: 1. Tényleg szeresd és tudd csinálni amit tanulsz. 2. Legyen rá igény a munkaerő-piacon.

2019. júl. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kincsesne ***** válasza:

Igen. Mindazoknak, akik TÖBBET AKARNAK TUDNI egy bizonyos szak-irányban, mint amit érettségiig megtanulhattak. Tehát, azoknak, akik kíváncsiak, eszük és fenekük is van a továbbtanuláshoz. Mindenesetre: akiknek szellemi igényeik is vannak, és nem elégszenek meg azzal, hogy pl. 8 óra után leteszik a főzőkanalat, vagy a lapátot, vagy kikapcsolják az írógépet, aztán hazamennek enni, inni, aludni, és legfeljebb tévézni. Én 17 évig tanultam, aztán tovább is, mert még többet akartam tudni, és utólag sem tartok semmit fölöslegesnek, amire tanítottak, amit megtanultam. Sokkal jobban "eligazodom" a világban, mint olyanok, akik fele annyit sem tudnak, mint én. És a kíváncsiságomat sosem aszerint elégítettem ki, hogy melyik ismeretből mennyi pénzhasznom lehet, hanem a saját természetes érdeklődésem szerint.

Mindenki valamilyen képességekkel születik, és abban lehet sikeres, amelyeket szorgalommal ki tud fejleszteni, mert érdeklik.

Hofinak volt egy találó hasonlata: megkérdezte a hallgatósága egyik tagját: - Tud úszni? - Nem. - volt a válasz. - És ha megfizetem?! - kérdezte Hofi.

Tehát a válaszom: IGEN, ha a kérdező az érdeklődésének megfelelő irányban tanulhat tovább az egyetemen.

2019. júl. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!