Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ti, akik sokat utaztok a...

Ti, akik sokat utaztok a középiskolába, egyetemre pontosan mennyi időt? Megéri nektek?

Figyelt kérdés
Éa milyen egyéb erőfeszítéseket tesztek még meg érte?

2017. dec. 11. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én középsulis koromban napi 3-3 és fél órát utaztam


Teljesen kikészültem tőle ami jól látszódott a nulla tanulmányi eredményemen is.


5 körül keltem reggel és este fél6-nál előbb nemigen értem haza.


Már nem tanulok szerencsére, de sose felejtem el ájuldoztam órán a fáradtságtól, csak ültem ott mint egy zombi.


Utólag a legrosszabb döntés volt abba a suliba menni, de nem volt választás.

Kibuktam végül, el se végeztem.

2017. dec. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gimiben én is általában 5 körül keltem, 6-fél hét fele indultam, mikor hogy sikerült. 7:30tól volt az első órám, kb 45 perc volt az út. Suliból mentem edzésre minden nap, majd onnan haza, általában 8ra értem haza. Otthon hétköznap szinte sosem tanultam, házikat suliban szünetekben gyorsan megírtam, tanulni pedig vagy hasztalan órákon (média, ének, filozófia, etika) tanultam plusz hétvégén is volt egy napom, a másik meccsel ment el, sikszor videkre kellett utaznunk és jópárszor az ország távolabbi pontjára.

Most egyetmre járok (orvosi) szintén 45 perc az út. Itt már azért kell tanulni rendesen, a sport már csak heti 2 nap fér bele pluz heti egyszer járok rendelőbe gyakorlatra. Olyan szempontból lazább a dolog, hogy ha egy nap nincs gyakorlatom akkor megtehetem, hogy be se megyek.

Bár a 45 perc nem túl sok szerencsére, én sokszor egy füzettel/jegyzettel a kezemben utazok és viszonylag sokat tudok így tanulni. Van pár évfolyamtársam akik többet utaznak, ők is mindíg tanulnak útközben.

2017. dec. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek! Azért kérdeztem, mert lehet, hogy nekem egy óra (esetenként ugyebár lehet több) lesz az út, de minimum negyvenöt perc, azzal azért könnyebben ki tudok békülni. :)
2017. dec. 12. 15:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Gimiben kb. 5, fél 6 körül keltem, ki a vonathoz, kb 45-50 perc volt háztól-házig a menet.

Egyetem már más tészta, vidékről járok vidékre, Budapest érintésével. 2 órát töltök vonaton összesen, háztól-házig 2 és fél óra. A szakot, ha nézem, nem éri meg, ami nekem megérné, az plusz még fél órát jelentene, utazás szempontjából. Sakk-matt.

2017. dec. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!