Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan tudom megnézni, hogy...

Hogyan tudom megnézni, hogy milyen egyetemre lenne esélyem? + Megéri gyengébb Egyetemre menni?

Figyelt kérdés

Érdekel, hogy kb. hány pontom lehetne és ezzel milyen lehetőségeim vannak a továbbtanulásra. Ezt a Felvi-s oldalt ismerem és nézegettem is de ami azt illeti nekem ilyen lista kéne, hogy kitöltöm mim lenne kb. addigra és azokkal a pontokkal hova tudnék mennni.

Meg a maximum pontommal hova tudok. Mert info középsuliba járok és infoból érettségizek és info OKJn is gondolkodom. Viszont sok egyetemre ez egyáltalán nem plusz pont, hogy OKJm lenne és Info érettségi, nem jár érte pont, nem érdekli őket. Kéne egy lista az egyetemekről ahova ez plusz pontnak számít és a lehető legtöbb pontot érek el összesítve.

Tudom jövőre már teljesen más lesz amikor érettségizem, hogy a nyelvvizsga nem fog pontot érni mert követelmény lesz de akkor is érdekel nagyjából mit nézegessek ami reális az eredményeimhez képest. Ha valaki tud ilyen azt megköszönném :)

Mert nem nagyon tudom mit is akarok csinálni, info irányba nyilván lenne esélyem de nem tudom milyen szakok és egyetemek vannak, értitek.

De közben más is érdekel és ha lenne lehetőségem oda is bejutni akkor érdekelne.


És még egy kérdés csak így mellékesen: Megéri egy kicsit gyengébb egyetemre felvételizni, ha nem vennének fel oda és arra a szakra amit szeretnék? Esetleg a szak is más meg így értitek. Megéri mindenképpen Egyetemet és diplomát szeretni? Ér ennyit egy Magyar diploma, hogy minden áron legyen egy még hogy ha nem is annyira neves és jó a képzés? Vagy akkor induljak el egy teljesen másik úton az életben?



2019. máj. 12. 11:39
 1/1 anonim ***** válasza:

A felvin ki tudod számolni a gondolt pontjaidat és akkor azt a pontszámot fejben tartva végig tudod zongorázni az összes egyetem összes szakát.

Szerintem szakot kell választani és nem egyetemet, olyan sorrendben, ami számodra (nehézség alapján) logikusnak tűnhet. Szerintem megéri nem 1 csak 1 egyetemre pályázni, jó a B meg C terv is, 3 helyet ingyen meg lehet jelölni.

2019. máj. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!