Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért nem szeretnek...

Az emberek miért nem szeretnek beszélgetni az életről? Miért fáj nekik, ha próbálom őket rávezetni 1-2 dologra?

Figyelt kérdés
Hol is kezdjem... Interneten tudok csak kialakítani kapcsolatokat. - Vagyis, tudNÉK. De mindenki csak arról akar beszélni, amik olyan semleges dolgok. Pl: mizu, mit csinálsz, merre laksz, hány éves vagy, stb... Ezeknek nincs jelentőségük. Nem az életkor, nem a lakhely, még csak nem is a jelenlegi helyzeted határozza meg a mivoltodat. Hanem az, hogy hogyan reagálsz bizonyos helyzetekre/kérdésekre, hogyan vélekedsz az életről, vagy önmagadról. Ezt a témát miért kerüli el mindenki? Ennyire rossz saját magukba nézni? Valaki mondja meg nekem...
2019. júl. 18. 18:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
Coelho bölcsességekrōl? Én sem szeretem a sziamizu beszélgetéseket, de az ilyen életbölcsességeket sem..
2019. júl. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"hogyan reagálsz bizonyos helyzetekre/kérdésekre, hogyan vélekedsz az életről, vagy önmagadról"


Hogyan vélekedsz az életről?

Hogyan vélekedsz önmagadról?


(Muszáj visszakérdeznem, hogy több infóm legyen rólad. Több infó -> értelmesebb válasz a kérdésedre.)

2019. júl. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezekről egy idegennel sosem fogsz tudni beszélgetni. Közeli ismerősökkel inkább.
2019. júl. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Jézus, de buta vagy. Ez nem így működik, hogy egy neten megismert idegen kihallgatás jelleggel intim dolgokat kérdez, és akkor így mélyül el a kapcsolat. Éppen fordítva, ha már jól kiismerük egymást, maguktól jönnek a mélyebb témák érzésekről, gondolatokról. De odáig szépen lassan kell eljutni. Ez így olyan -már bocsánat a hasonlatért- mintha előjáték nélkül akarnál szexelni.
2019. júl. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Engem mondjuk ne próbáljon semmilyen internetes fazon rávezetni semmire. Erre ott vannak a való életbeli rokonaim, barátaim, akikről biztosan tudom, hogy nem a levegőbe beszélnek.

Egyébként komoly baj lehet veled, ha csak neten akarsz kommunikálni. Sajnos a hozzád hasonlók nagy részének csak itt nagy a szája, osztja az észt meg hogy ő mindent jól csinál, de bezzeg az egész világ rossz és ellene van. Miközben élőben meg se mer szólalni és ez elég taszító mások szemében. Ne haragudj a bunkó stílusért, de sajnos ez a tapasztalatom, ezért is hagytam abba mindenféle netes ismerkedést.

Mellesleg már bocs, de te mivel indítasz egy beszélgetést? Azzal, hogy “Szia, mondd már, te mit gondolsz önmagadról? Milyen a magánéleted?” Ha igen, akkor ez megint csak gáz, mert iszonyú tolakodó vagy. Senki sem fogja neked bemutatni a privát életét azonnal, de lehet, hogy később sem, mert nem lesz olyan bizalmas a viszony.

2019. júl. 18. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
"próbálom őket rávezetni 1-2 dologra" aurgh
2019. júl. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%
Emberfüggő, van aki ezt mélyebb ismerettséggel teszi meg és ehhez kell a szia-mizu. Én pl nagyon szeretek elmélkedni, nagyon érdekes elméleteket meghallgatni, reagálni rá, majd megosztani az enyémeimet, de előtte azért szeretek kicsit mélyebb kapcsolatba kerülni a másikkal.
2019. júl. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
84%

Mert ugyanolyan unalmas, mint ezek:

"mizu, mit csinálsz, merre laksz, hány éves vagy, stb.."


Én vélem jól ismerem magamat, de annak sehogy se látnám értelmét, hogy fiktív helyzeteket vagy közhelyes bölcsességekről beszélgessek.

2019. júl. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%

"Az emberek miért nem szeretnek beszélgetni az életről?"

Szeretnek, csak nem akárkivel. Ha valaki alapból taszító természetű, azzal nyilván nem fogok leállni diskurálni az élet nagy dolgairól.


"Miért fáj nekik, ha próbálom őket rávezetni 1-2 dologra?"

Nem tudom mit értesz a "rávenni" alatt. De részemről taszító, amikor valaki mindenáron osztja az észt meg a fene nagy élettapasztalatát tukmálja mindenkire.


"mizu, mit csinálsz, merre laksz, hány éves vagy, stb... Ezeknek nincs jelentőségük"

Miért ne lenne? Ha azt se tudod kivel beszélsz, honnan, akkor miért akarna veled "mély" beszéélgetést folytatni?


"hogyan reagálsz bizonyos helyzetekre/kérdésekre, hogyan vélekedsz az életről, vagy önmagadról"

Ez szép és jó, csak nem mindegy ki és hogyan kérdez. Nyilván nem ugyanazt a választ adod te sem egy csövesnek az utcán mint egy közeli barátodnak.


"Ennyire rossz saját magukba nézni?"

Szintén zenész. Ne egy "otthon ülős" kapcsolatokat kialakítani nem tudó ember akarjon már lelki dorgálást adni, hogy "nézzek magamba".

2019. júl. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy személy szerint azt látom, hogy pont olyanok akarnak az "életről" meg hasonló elmékledésekről beszélni, akik ilyen-olyan módon defektesek és nem élnek. Mert átlag ember nem beszél az életről, hanem éli azt.
2019. júl. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!