Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Van valakinek pozitív tapaszta...

Van valakinek pozitív tapasztalata idegen lakótárssal?

Figyelt kérdés
Sajnos nem vagyok túl toleráns és egyedüli gyerekként nőttem fel, alig kellett alkalmazkodnom. Emellett introvertált vagyok és sosem akartam, hogy a lakásomban másokat kelljen kerülgetni kellemetlenül, viszont több ember is azt írta, hogy kb. ez ment náluk. Van olyan, aki mégis összebarátkozott a lakótársával?
2019. júl. 26. 01:37
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Szia! Nemtudom mennyire számít lakótársnak a kollégiumi szobatárs, de én nagyon jóban lettem vele!

Az (szerintem) sokat számitott, hogy ugyanaz a kar, hasonló érdeklődés és persze, hogy az elején egy hullámhosszon voltunk. De csak rugalmasnak kell lenni. Én egyedül laktam egy kétszer akkor szobában 15 évig egy nagy házban. Szerettem egyedül lenni, nyugiban a szobámban. Tartottam tőle mi lesz most. De jól alakult:) Csak nyitottnak és türelmesnek kellett lennem. Ez sokat javitott a személyiségemen is. Toleranciát, tiszteletet is tanultam. És nagyon úgy néz ki, életre szóló barátságot kötöttem...:)<3

2019. júl. 26. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%
Nyugi, még ha kellemetlen is, mindenképp hasznodra fog válni hogy tanulsz egy kis toleranciát, és rájössz hogy nem te vagy a világ közepe.
2019. júl. 26. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
7 év kollégium után azt mondhatom, hogy sok embert ismertem meg így. Majdnem minden évben mások voltak a szobatársaim. Volt akik nagyon szemetek voltak, és voltak, akikkel a mai napig barátságban vagyok. Emberre válogatja, én sem voltam mindenkinek szimpi, ez nem csak az ő hibájuk. Az egyikük volt az esküvői tanúm :)
2019. júl. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
79%
Én is olyan vagyok mint te. Lakótársaim voltak. Egyik az egyik szobában, másik a másikban. Néha eljópofiztunk kicsit. Akivel akkoriban barátnős kapcsolat volt, lelkizéssel, sírással, azzal is csak addig tartottuk a kapcsolatot, amíg a ház összekötött.
2019. júl. 26. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Inkább semleges tapasztalataim vannak.

3 lakótársam volt egyszerre, én is introvertált vagyok, és sosem akartam másokkal együtt lakni, csak egyedül nem tudtam volna kivenni egy lakást Budapesten. Semmi kifejezetten negatív tapasztalatom nincs velük, de semmi kifejezetten pozitív se. Eléldegéltünk egymás mellett. Szerencsére ritkán futottunk össze, de ha mégis, akkor váltottunk 1-2 mondatot, vagy csak köszöntünk egymásnak. 2 fiúval és egy lánnyal laktam (én lány vagyok), a lány rendmániás volt, a két fiú meg nagyon ritkán takarított. Én valahol középen voltam. Végül hazaköltöztem, több okból kifolyólag, de az egyik az volt, hogy nem akarok lakótársakat. Mondom, semmi nagyon negatív nem történt, csak utáltam, hogy nem egyedül lakom, hogy várni kell a wc-re, fürdőre, konyhára, mosógépre, hogy hallom a zajokat, hogy ők is hallják, amikor sírok, hogy mások után kell takarítanom, de ugyanakkor arra is ügyeljek, hogy utánam ne kelljen senkinek se takarítania, a bájcsevej...

De a lényeg, hogy se barátokat, se ellenségeket nem szereztem.

2019. júl. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
Introvertált embernek a haver is nagy teher, ha 0-24 kerülgetni kell. Egész egyszerűen nem tudsz így feltöltődni.
2019. júl. 31. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!