Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Volt mar olyan, hogy egy...

Volt mar olyan, hogy egy idegen segitsegere szorultatok? Pozitiv vagy negativ a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
Az egyeni tapasztalatokra lennek kivancsi: segitettek-e vagy sem, ha olyan helyzetbe kerultetek? Pl. ha osszeestetek az utcan vagy autobaleset utan odament-e hozzatok valaki segiteni?
2011. febr. 7. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:

hát én pl mentőt hívtam egy pasira, aki igaz látszólag hajléktalan volt, de kihivtam a mentőt, mert összeesett a szemem láttára. azthiszem cukorbeteg volt, nem emlékszem már.

egyszer tesóm összeesett az utcán, mert rosszul lett, és pont egy virágos előtt esett össze, és bevitték a dolgozók hátra, és lefektették.

2011. febr. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én kiájultam egy állószoláriumból, összeszedtek, etettek, itattak, nyugtattak... :)
2011. febr. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bár nem elájulás vagy ilyesmi, de számtalanszor szorultam segítségre, amíg a kisebbik gyerekem még babakocsis volt és a nagyobbik is még kicsi volt, és senki nem segített fel vagy leszállni mert amíg a nagy nagy kínlódva lemászott én a babakocsit tettem le egyedül. Hát jó lett volna egy kis segítség. Persze sokszor segítettek is. Olyan is volt, hogy a párom felrakott minket a buszra ő pedig egy másikkal ment tovább és a buszon mellettünk álló két középkorú nő azon csámcsogott, hogy bezzeg nekik senki nem segít, mert minek van gyereke valakinek, ha nem tudja egyedül felrakni. Persze nem volt rám írva, hogy előtte vették le a gipszet a bokámról, de nem volt más lehetőség csak a bkv, hogy hazajussak egyedül. Ők abba a kategóriába tartoznak, akik nem segítenének, ha összeesnél az utcán akkor se.


Aztán volt olyan, hogy a kislányom elindult motorral, mint őrül én pedig rohantam utána 8 hónapos terhesen két bevásárló szatyorral a kezemben és senki nem állította meg pedig sok ember mellett elment. Az volt a szerencséje, hogy az útról nem léphetett le egyedül soha és ezt észben tartotta és megállt, de ha nem tud megállni, akkor egy kocsi alatt végzi, úgy hogy egy emberekkel teli buszmegálló mellett haladt el és hallották, hogy kiabálok, hogy fogják meg.

2011. febr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nekem sok jo es par rossz tapasztalatom van. Csak az a meglepo, hogy idegenek jobban segitik az embert egy krizishelyzetben, mint akinek ez lenne a munkaja es hivatalbol van ott (pl. noverek, apolok, esetleg rendorok) meg az lep meg, hogy vannak olyan helyzetek, hogy nem is szamitok ra, hogy barki segitene es akkor segitenek, maskor meg, amikor segitseg kellene, az sem segit, akinek az a munkaja.


En ugy gondolom, hogy nagyon fontos egymast segiteni, mert ha nem is adott embernek tudod visszaadni a segitseget, te is atadhatod masnak es emberrol emberre tovabb adodhat ez. Es az utolso valaszolotol kerdeznem, hogy kertel segitseget? Mert lehet, hogy nem voltak vele tisztaban. En nem reg lattam egy anyukat (en is az vagyok amugy), hogy ajanlottak neki segitseget es o szo szerint ellokte az illetot, hogy ne nyuljon a cuccahoz. Szoval nyugodtan kerj segitseget, mert nema gyereknek, tudod... amugy meg ha nem kersz segitseget, lehet, hogy pont azert nem mennek segiteni, mert van, akinek nem tetszik, elutasitja stb.

2011. febr. 7. 20:47
 5/5 anonim ***** válasza:

mi mindig a kocsink miatt kerülünk bajba, és tapasztaljuk meg, hogy nem minden ember kötsög :D


nyáron a balcsin leszakadt a kipufogónk, és egy tök ismeretlen emberhez csöngettünk be, hátha van drótja, mivel felköthetjük. a fickó éppen barkácskedvében volt, és 3 órán keresztül segítette megcsinálni., a végén próbáltunk neki adni pénzt,és nem fogadta el! volt nálunk egy fáradt sör, azt is úgy kellett rátukmálni :D


a másik: péntek délután visszük anyumékat a reptérre, fos idő, dugó az üllőin.

életem drága párja jól benézett valamit, és lett egy ízléses kis durrdefektünk.

egy tök idegen fickó mindezt végignézte az ablakból, és kb azonnal lejött, h segít nekünk. kereket cserélni, kiderült, h lapos a pótkerék, hozott pumpát, lyukas volt a pótkerék :D

mondta a gumis címét, ami a közelben volt.


szóval közvetve a kocsink tanított meg minket arra, hogy segítsünk másoknak önzetlenül, mert vannak még normális emberek :D

2011. febr. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!