Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Az osztrákok utálják a magyaro...

Az osztrákok utálják a magyarokat?

Figyelt kérdés

Nekem úgy tűnik, nem nagyon szívlelnek minket.


Munkából adódóan gyakran kell velük kommunikálnom személyesen is, de sokan úgy beszélnek velem, mint a kutyával. Ezt úgy értem, hogy az arcomba fújja a cigifüstöt, mocskot hagy maga után, a szemetét, taknyos zsebkendőjét a kezembe nyomja, hogy dobjam ki, holott ott van mellette a kuka...

Én beszélem a nyelvüket és kifiguráznak, kiröhögnek ha valamit rosszul mondok vagy ejtek, annak ellenére, hogy érhető, mit akarok mondani.

Volt olyan eset, amikor már nagyon zavarban voltam a környezetükben, és véletlenül a fickót nem hímnembe tettem ragozáskor, hanem semlegesbe. Úgy csapta be maga után az ajtót, hogy azt hittem kiszakad az üveg...


Aztán ma délelőtt megálltam a kúton tankolni (Magyarország) és egy osztrák vén pasas fogta magát, azt se érdekelte, hogy mindenki tökéletesen rálát és mindene látszik, lehugyozta a benzinkúti bolt sarkát. A WC ott volt a túloldalon, kulcsot se kell kérni.

Aztán felhúzta a sliccét, még odaturházott egyet a betonra és bement fizetni.


Mocskos, senkiházi nép.


Természetesen vannak kivételek is, vannak rendkívül tisztelettudó emberek, vannak nagyon aranyosak, akik megdicsérik milyen szépen beszélek, vagy kijavít, ha valamit rosszul mondok. Vannak olyanok is, akik a kedvemért burgenlandi tájszólás helyett hochdeutschra váltanak.

De a többséggel sajnos nincs jó tapasztalatom.


Érdekes, amikor kint vagyok náluk, tudnak viselkedni.

Viszont amint megszólalok, vagy kiderül hogy magyar vagyok (rendszám), máris elővesznek egy olyan lekezelő stílust, hogy legszívesebben képen verném őket.


Nekem nagyon úgy tűnik, hogy az osztrák valami németnek képzeli magát, holott még a magyaroknál is bunkóbb.


2019. szept. 7. 16:28
1 2
 11/18 qkker1 ***** válasza:
65%
Mi a kérdés, mert ez pusztán egy frusztrált idegbeteg fröcsögése?!
2019. szept. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

A kérdés az, hogy a legtöbb osztrák rosszindulata a magyarokkal szembeni utálatból ered, vagyis az osztrákok tényleg nem kedvelnek-e minket?


Mert a saját hazájukban ilyet nem csinálnak, csak nálunk, illetve velünk. És hogy csak én látom úgy, hogy ők nem szeretik a szomszédaikat(vagy egyesen ki nem állják őket), vagy csak véletlen egybeesések lennének a folyamatos incidensek, osztrák-magyar egyébként puszipajtások?


Megmondom őszintén, ha kint vagyok náluk, lassan már megszólalni sem merek, mert jönnek a rosszalló nézések. Nem mindenkitől, de néhányan utánam fordulnak, ha beszélni (telefonon, ismerőssel) hallanak.

2019. szept. 7. 17:02
 13/18 anonim ***** válasza:
93%

Többszörös peched volt vagy extra érzékeny vagy, esetleg az előítéleteid elhomályosítják a látásodat. Nekem teljesen eltérőek a tapasztalataim a tieidtől.


Igaz, sípályán találkoztam neveletlen, tolakodó osztrák gyerekekkel, de csak annyit kellett nekik mondani, hogy "nahát, pedig én úgy hallottam, hogy az osztrák gyerekek nagyon jól neveltek és sosem tolakodnak", rögtön rend lett. A büszkeségükre lehet hatni :-) Nem kötöttek bele a kiejtésembe.

2019. szept. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
79%
Rájöttek hogy egy ilyen papucs vagy és mindezt meglehet veled tenni.
2019. szept. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
59%
A kedves #5-ös meg #10-es turbónemzetgyűlölő miatt röhög rajtunk fél Európa. Most akkor ki utál kit? Hadd áruljam el: egy felmérés szerint pont a magyar az, aki minden más népet utál. Gondolkozzatok el, ti hatalmas Magyar emberek.
2019. szept. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

"Hadd áruljam el: egy felmérés szerint pont a magyar az, aki minden más népet utál."

Persze, ezt a marhaságot el is hiszed?

Az lehet, hogy a szomszédainkat nem kedveljük,mert kicsesztek velünk és a mai napig elnyomják a magyarokat!

Ettől függetlenül mi tudunk viselkedni és nem éreztetjük ezt velük.

2019. szept. 9. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
67%

Jó ég, ez igaz? :( Én is sok ilyesmit hallok kint dolgozó magyaroktól, sokkal több rosszat mint jó. Például ma mondta valaki hogy megemlítettek neki hogy magyar szaga van...

Merem remélni, hogy mindenki csak nagyon eltúlozza az egészet...

2019. okt. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket amiket írsz egyes "alja" munkahelyeken lehet tapasztalni, ezekből a munkahelyi tapasztalatokból kiindulva szokták mondani hogy utálnak, lenéznek minket, nem az átlag osztrákokból, akik szembe jönnek veled az utcán. Nézegess Ausztriában dolgozó magyarok blogjait, tényleg vannak ilyen helyek, ahogy így bánnak a keletiekkel (nem csak a magyarokkal!). Készült is egy lista, Ausztria legrosszabb munkahelyeiről, amiket érdemes elkerülni.

De vannak persze értelmes helyek is, tavaly az egyik magyar srácnak az osztrák főnöke felajánlott egy elit szakács továbbképzést amit ő áll neki, hogy fejlődhessen, könnyebben fentebb jusson a ranglétrán. Ezen a helyen nagyon rendesen a magyarokkal, hálásak a munkájukért.

Ha egy magyar kimegy Ausztriába dolgozni akkor bármi a végzettsége, mindenképp az alja helyeken kell kezdenie, viszont amelyik osztrák ilyen helyen dolgozik, azok a legaljább osztrákok. Szóval nem kell csodálkozni ezen a viselkedésen, nálunk is a proli agyhalottak bánnak így másokkal.

2020. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!