Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Hova lenne érdemes megpattanni...

Hova lenne érdemes megpattanni Magyarországról?

Figyelt kérdés

26 éves vagyok és már most rettenetesen besokalltam a magyar társadalomtól. Valahova le kellene innen pattanni, nem is tudom, hogy hova, de minél előbb és jó messzire.

Valamelyik skandináv országon filózom, mert arrafelé elég magas az életszínvonal és úgy tudom, hogy az emberek is nyugisak, lassúak és jófejek. Van jogsim, van autóm és 2,5 milkám, angolul is jól beszélek.

Ti merre mennétek a helyemben?



2019. szept. 15. 15:55
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Arról tudtok esetleg valamit, hogy egy kis garzon bérleti díja mennyibe fáj ezeken a helyeken?
2019. szept. 15. 15:58
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
Nyugatra,ott a kerítés is kolbászból van,és nagyon toleránsak az emberek.Mindenkit tárt karokkal várnak.
2019. szept. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

ókori fényképész

Nyomorult, cinikus trollok kíméljenek.

Pont a hozzátok hasonlók miatt menekül Magyarországról, aki csak teheti.

2019. szept. 15. 16:02
 4/12 anonim ***** válasza:
Norvégia
2019. szept. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Magas az életszínvonal, cserébe mondjuk Norvégiában fizetsz 3000 Ft-ot egy teáért vagy kávéért.
2019. szept. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%

Nekem is ez a hosszabb távú tervem, de nem értem hogy:

-Jó angollal

-szabadidővel

-motivációval miért nem nézel utána te magad?


Nekem egyelőre nem különösebben jó az angolom, beszélni kb A2-es szinten beszélhetek, olvasni-megérteni-szöveget írni kb B1-es szinten.

de annyi már megy, hogy utánanézzek külföldi albérlet áraknak.


Pl pont 3 hete volt itt egy vitám politika kategóriában, amiben a magyar lakáspiacról vitáztam.


Utánanéztem, és megtudtam gond nélkül a berlini lakásárakat, és össze tudtam vetni a fizetésekkel.


Linkelem is a kérdést.


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..

2019. szept. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5

Ha magas az életszínvonal, akkor nem tökmindegy? Amúgy rohadt spórolós vagyok, nem szoktam itthon sem szórni a pénzt kávézókban, benzinkutakon és hasonló helyeken. Mit gondolsz, a 2,5 milka hogy jött össze? :D

2019. szept. 15. 16:33
 8/12 anonim ***** válasza:
Én is ilyesmit tervezek a későbbiekben. Elsősorban skandináv országon gondolkodom, akárcsak Te, kisebb-nagyobb különbséggel:)
2019. szept. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jó, de arról nem írtál, hogy mivel szeretnél elhelyezkedni. Hiába magas az életszínvonal, ha egy vendégmunkás leszel :D Az meg egy dolog hogy jól beszélsz angolul, csakhogy egyetlen skandináv országnak sem az angol a hivatalos nyelve. 2.5 millió Forint meg valakinek itthon a 2-5 havi keresete, úgyhogy nem feltétlen nagy dolog összespórolni. Na de nem akarlak tovább bosszantani :D
2019. szept. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja, és amúgy barátnővel a nyáron tervezünk kimenni 2-3 hónapot dolgozni Németországba-Ausztriába.

ő jól tud németül és angolul is kb ugyanannyira mint én jelenleg. Remélem addig valóban összeszedem magamat (egyetemen vagyok, felvettem 2 óra nyelvi kurzust, hátha az tud majd húzni rendesebben angolból).


2,5 milliós tartalékkal hülye lennék ezt kihagyni.

Sokkal kevesebbel is belevágnék.


Ha meg lesz egy jó végzettségem akkor nem is kérdés.


Utánanéztem, a leendő szakmámban Magyarországon havi 140-180 ezerért robotolhatnék, talán évek múltán ilyen 230-240 is elérhetővé válna.

(Sok mindentől függ. Első sorban attól, hogy iparban vagy egyetemen helyezkedik el az ember. Némely ágazatban ennél sokkal vaskosabban lehet keresni, de azt se kezdőként)


Németországban utánanéztem, kb havi 770 000 forintnak megfelelő fizetés lenne a kezdés.


Lakhatás pedig kb 200 000 ft-nak megfelelő euróból meglenne.

2019. szept. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!