Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Mit csináljunk a dühös szomszé...

Mit csináljunk a dühös szomszéddal?

Figyelt kérdés

A szomszédunk totálisan begőzölt ránk és ez egyre inkább megkeseríti az életünket.

A helyzet a következő: durván 1 éve költöztünk társasházba, van egy most már majdnem 5 éves fiunk, aki kissé eleven. Néha a játék hevében sikongat, vannak sajnos olyan esetek is, mikor hisztizik, mert nem hagyom, hogy megint édességet egyen stb.

Kb fél év után jött át először a szomszéd, kb 25-27 éves nő szólni, hogy fél éve tűrik a párjával az állandó gyerekzsivajt, hisztiket, bömbölést, dörömbölést, de most már tegyen meg azt a szívességet, hogy megnevelem a fiamat, ha már eddig nem sikerült. Nem kiabált meg b*unkózott, normál hangnem mondta, de azért kissé lefagytam és mondtam, hogy egy székhez mégsem ragaszthatom. Azt mondta ilyet nem is kért, de azért lehetnénk minimális tisztelettel a többi lakó felé is, mert hogy elvileg többeket is zavarunk. Rászólok a fiamra, nyilván nem hagyom, hogy bármit csináljon és próbálok odafigyelni, hogy ne legyünk hangosak, de le nem foghatom a gyereket, hogy nem játszhat és a száját se foghatom be. Az első alkalom után eltelt kb 1-1,5 hónap, megint jött a szomszéd, csak most a párja, hogy betelt a pohár, mert éjszaka is arra keltek, hogy üvöltözik a fiam (felkelt kb éjfél fele és mostanság mániája, hogy be akar közénk feküdni, amit nem mindig engedünk meg és hát ez nem tetszett neki, aminek sírás lett a vége), meg hogy állandóan dörömböl a fiunk, úgy megy mint egy tank stb és többet nem fognak szólni, hanem pont ugyanolyan „jó” szomszédjaink lesznek ők is, mint mi nekik és higgyem el, abban nem lesz köszönetünk, majd elment.

És itt jön a lényeg, konkrétan bosszú-hadjáratba kezdtek, szándékosan odaverik a lábukat a földhöz, dörömbölnek a falon, bömböltetik a zenét, csörömpölnek a fazekakkal, indokolatlanul egymáshoz ütögetik őket „véletlen” stb. Most kb 2 hétig beteg volt a gyerek és még szokott délután ebéd után aludni 1 órácskát. Na erre a szomszéd is rájött (egyszer egy lifttel mentünk fel és én egy barátnőmmel telefonáltam, akinek említettem, hogy beteg a fiunk) és szándékosan 12-fél 1 fele nekiállt vagy porszívózni vagy valamivel csörömpölni, vagy épp dübörögni, a fiam persze meg egyből felkelt (mert abban a szobában zörgött, ami közfalas a gyerek szobájával), tök nyűgös volt egész nap. Akkor én is átmentem és megkértem a hölgyet, hogy ne zajongjon ilyen hangosan, mert tényleg tök beteg volt a fiam és nem bírt aludni sem. Kb kiröhögött és megkérdezte, hogy „Ugye milyen rossz?”, legalább már mi is tudjuk, majd rám vágta azt ajtót.


Most komolyan mit tudnék csinálni a kialakult helyzettel? Valami tanács?


2019. okt. 28. 13:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%
Tényleg zavaró lehet nekik. Valamilyen szinten toleràlni kell, de nem a végletekig... Én is rosszul lennék ha ezt kellene hallgatnom. Költözzetek csalàdi hàzba
2019. okt. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
A fiad sírással. hisztizéssel eléri, hogy a "csicskái" legyetek.
2019. okt. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Semmit. Költözzetek családi házba, ott kevesebb ilyen gond van. Sajnos igaza van a szomszédoknak, bár nem így kéne kezelni a helyzetet.
2019. okt. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
90%

Beszélj a nővel, hogy megértetted, kvittek vagytok.

És figyelj arra hogy attól hogy gyereked van, még nem zavarjuk a másikat. Mondom ezt úgy hogy nekem is egy öt évesem van, de a lakásban nem rohangálunk, nem örjöngünk, arra ott a játszótér meg az erdő, meg a játszóház.

2019. okt. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

5 évesnek már el lehet magyarázni, hogy ne hangoskodjon. Szomszédaidat tökre megértem egyébként, azért csinálják ezt, mert élhetetlen a lakásuk és a szép szó nem használt, így hát abban bíznak, ez majd fog. Az egyetlen dolog, amit szerintem tehetsz az az, hogy beleneveled a gyerekedbe: társasházban nem dübörgünk, majd miután ez sikerült, átmész a szomszédékhoz bocsánatot kérni és felhívni a figyelmüket, hogy a jövőben ti a magatok részéről elcsendesedtek. Ők is el fognak.


Két dolgot nem értek: egyrészt miért olyan nehéz felfogni a szavak jelentését, pláne ha normálisan tárják eléd a problémát, másrészt a gyerekeddel miért nem az óvodában vagy a játszótéren vezetteted le az energiáját.

2019. okt. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

Biztos le leszek pontozva, de én is dühös lennék rátok ha én lennék a szomszédotok, hiszen nem lehet tőletek pihenni, iszonyúan idegesítő tud lenni egy ilyen szomszéd, egyszer én is majdnem elköltöztem egy ilyen család miatt, de szerencsére ők mentek el előbb.

Szerintem költözzetek családi házba, lehetőleg olyanba ahol nincs nagyon közel a szomszéd, eleve nem is értem hogy gondoltátok hogy társasházba költöztök egy ilyen gyerekkel.

Gondoljatok bele hogy mennyire zavarjátok a többi lakót, akiknél egy hangos szó nem hangzik el, és szeretnének tanulni, pihenni.

2019. okt. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
Társasházban lakunk egy 4 és egy 6 éves gyerekkel.panadz eddig még nem volt,pedig mi sem vagyunk csendben. Egy egy alkalom miatt nem fognak a szomszédok szólni. Itt a hiba abban van,hogy ilyen sokáig elhúzzátok a dolgokat. Gondolom a végén a gyerek nyer mindig,azért is próbálkozik.
2019. okt. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem le azert ilyen elmehaborodottak a mai gyerekek,mert a lakasba vannak nyomoritva. En gyerekkent kint bicikliztem,futkorasztam,medenceztem ,bujocskaztam,szamhaboruztam a tobbi gyerekkel az utcan. Telen hoembert epitettunk es szankoztunk. Es most jon a lenyeg,hogy LEFARADTAM!!!! A mai gyerekek meg csak a tabletet vagy okostelefont nyomkodjak. Tessek elmenni turazni a gyerekkel es hidd el ugy alszik majd,mint még soha. Bocsanat,ha kicsit bunko stilusban irtam(talan)
2019. okt. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%
A szomszéddal ne akarj csinálni semmit, a purgyédat neveld meg inkább!
2019. okt. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%
Igaza van a szomszédnak.Az már tényleg gáz,hogy még éjszaka is üvöltözik a gyerek.Egy 5 évessel már meg kellene értetni bizonyos dolgokat.Én is társasházban lakok,fölöttem is van egy kisgyerek,de soha nem hallom,hogy üvöltözne vagy dörömbölne.
2019. okt. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!