Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljunk a szomszéddal?...

Mit csináljunk a szomszéddal? Üvöltözik a gyerekeivel.

Figyelt kérdés

A férjem rendszeresen arra ébred, hogy a szomszéd ordít a gyerekeivel. A ma reggeli volt a legdurvább: "Te kis rohadt szemét bunkó szemétláda! Az I**** ****ért nem tudsz szót fogadni..." (a mondat első fele talán nem ebben a sorrendben, de a második, szóról szóra!)

Persze a gyerek is üvöltve sír, borzasztó hallani.

Legtöbbször nem értjük mit mond, csak az ordítást/üvöltözést halljuk, de ma ki lehetett venni tisztán.

Én rendszeresen arra ébredtem egy időben, hogy a kisfiú reggel 7 körül ordít az anyjának kb 5-10 percen keresztül egyfolytában: "Anya!!!....anya!!!..." És semmi. Aztán bejött az anyja és mi volt? Üvöltés. És persze ordításra ordítás a reakció mindkét fél részéről..

Két gyerek van, 3 és fél, és másfél évesek.

Mit tennétek?

Szóljak a védőnőnek/családvédelmiseknek?

Menjek le beszélni vele? Férjével? Másik szomszéddal?

Van egyáltalán közöm az egészhez? (úgy értem, elküldhet azzal, hogy semmi közöm hozzá, hogy hogy beszél a gyerekeivel?)

Volt valaki hasonló helyzetben?


2011. jan. 4. 15:04
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
69%

Családvédelmi v. védőnő. Nem folynék bele ha ilyen szókincse van biztos nem lehet fehér abrosz mellett egy kávét kavargatva megbeszélni.


Megpróbálni meg lehet mert ha kihivod rá a gyámügyet mint szomszéd utálni fog lehet szemétkedik is majd.



Inkább hivd át egy kávéra.

2011. jan. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
52%

Helyedben szólnék a védőnőnek vagy egy gyámügyisnek, de megkérném hogy maradjon titokban a kilétem, mert ha esetleg komolyabbra fordul a dolog, és elveszik tőlük a gyerekeket, nehogy rajtatok csattanjon az ostor!

Én a helyedben nem folynék bele személyesen!

2011. jan. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
75%
Itt maximum a rendőrséget érdemes hívni csendháborításért. Ha valóban bűncselekmény történik, ők úgyis tovább viszik.
2011. jan. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
27%

bocsi, tudom, hogy jót akarsz a gyerekeknek, de semmi közös hozzá.

A magánlakásában mindenki azt csinál, amit akar.

Ráadásul csak verbális erőszak történik, ami durva ugyan, de szerinted a hatóság mit tehet?Nem fognak kiszállni, mert valakit felnyomtak, mert üvöltözik a gyerekével.

Egy eset - azért remélem ilyen nem sűrűn van - volt egy súlyosan mozgáskorlátozott lány a házunkban, két alkoholista szülő, akik majdnem minden nap megverték, és ezt mindenki hallotta a házban.

Szeinted tett valamit a védőnő vagy a gyámügy?!

Semmit.

Pedig én akasztani tudnám az ilyen embereket....

2011. jan. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
43%

*Bocsi

*közöd.

2011. jan. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
56%

2.vagyok.

Ha többet nem is annyit elérsz vele hogyha szólsz, hogy a védőnő fokozottan fog rájuk figyelni, és esetleg ha verik is a gyerekeket tud lépni...

2011. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
49%

Kiabálásért feljelenteni??? Te sosem kiabáltál még ingerültségedben? Te tudod, hogy amíg nem kiabál, addig hogy beszél, mit csinál a gyerekkel? Azt hallod, hogy a gyerek ordít. Lehet, hogy az anyja azalatt kb 100szor kérte szépen, nyugodtan, hogy tegye amit kell. Nem tudhatod, hogy mi van a háttérben...

Én egyszer láttam egy anyukát az utcán, mosolyogva tyütyüzve beszélt a kisgyerekhez, aki előtte szétszedte a játszóteret-gondoltam milyen jó anyuka, csupa báj, türelem. Aha, aztán amikor közelebb érte és értettem is a szavakat...Hát...A qva anyádtól kezdve minden volt. Mosolyogva, édibédi hansúllyal, halkan. Na őt elítélem. A kiabálót nem.

2011. jan. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Hát igen, a rendőrségre nem is gondoltam, mert ők tényleg nem tehetnek semmit. (nem tudom, mennyire tartozik ez a dolog a csendháborítás kategóriába, minket zavar, de nagyon.) De a családvédelmet már csak érdekelné..
2011. jan. 4. 15:18
 9/31 anonim ***** válasza:
25%
Ez nagyon szomorú. Talán a körzetet ellátó védőnőt kellene megkeresni, bár a kiabálással ő sem tud mit kezdeni, maximum beszél a szülőkkel. Ha vernék is a gyerekeket, akkor köteles lenne megtenni a megfelelő lépéseket. Személyesen én nem folynék bele, ilyen agresszív, buta emberekkel jobb nem szembeszállni. Szegény gyerekek :(
2011. jan. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
50%
Védőnő, de szerintem is névtelenül, mert megszívhatod.
2011. jan. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!