Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Társasházban fűthetek ilyen...

Társasházban fűthetek ilyen módon?

Figyelt kérdés
Társasházi lakásom van és 2 öreg gázkonvektorral lehet fűteni. Az egyik teljesen megadta magát, a másik még valahogy működik. Sajnos most nincs pénzem vadi új gázkonvektorokra de a régi hétvégi telekről maradt egy jó állapotú kályhám. Arra gondoltam hogy leszerelem a rossz konvektort, annak úgyis ott a kivezetőnyílása és oda bekötöm a kályhát. Szemetet nem akarok égetni a sok barommal ellentétben de tüzifát tudnék gyűjteni vagy néha brikettet venni. A kályha nagyon jó meleget ad, szerintem a szomszédok is örülnének neki, mert nálam olyan meleg lenne, hogy a falszomszédoknak kevesebbet kellene fűteni. Van valakinek ilyenben tapasztalata? A párom szerint inkább szereltessünk fel klímát fűtési céllal mert nem szeretné hogy itt vágjam a fát az erkélyen, mondjuk nem értem ezzel mi a baja, láncfűrésszel 1-2 perc alatt megoldom annyit csak kibírnak a szomszédok azért cserébe hogy kevesebb legyen a fűtésszámlájuk.

2019. okt. 29. 05:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy a szomszéd kecskét tart, de az nem veszélyes ellenben egy szabálytalanul bekötött kályhával. Előttem leírták. Életveszélyes, ha nem szakszerű a bekötés akkor meghalhatsz te is meg a szomszédok is. Értem én, hogy a szegénység megoldásokra kéztet, de ez nem jó így,azt a házat nem erre tervezték.
2019. okt. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Ebben igazad van illetve hasznos is. Szerencsére jóban vagyunk a felső szomszéddal néha segítek neki pár dologban és szoktam tőle kapni kecske tejet. Tény hogy büdös van de én csak az erkélyre kimenve érzem, bár egy gagyi elötetőt kukázott OSB lapból muszáj volt csinálnom, mert a kecskeganétol úgy szabadul meg hogy fogja és lerúgja az erkélyről így nem pereg be hozzánk. De emiatt nem akartam összeveszni vele jobb a békesség.
2019. okt. 29. 12:20
 13/20 anonim ***** válasza:
Tökmindegy, hogy milyen viszonyban vagy a szomszédokkal, teljesen elvarázsolt ötlet, amit szeretnél.
2019. okt. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

" A felső szomszéd kecskét tart, és a szomszéd lépcsöházba már előfordult hogy felvittek egy lovat a harmadikra"


Na itt vesztetted el a hiteledet, kizárt dolog, hogy a harmadikra fel lehessen vinni egy lovat.

2019. okt. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
A cigányok bármire képesek, én is nehezen hittem el. Ezért szeretnék lelépni végre.
2019. okt. 29. 15:05
 16/20 anonim ***** válasza:
55%
Persze persze.
2019. okt. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a szomszéd emeleti lakásban képes tartani egy kecskét, de ezért fel is lehetne nyomni a hatóságnál, ilyen állatot lakásba nem nagyon hiszem, hogy megengedett tartani, az állatvédők úgy elintéznék, hogy ihaj-csuhaj-faty-faty-fatty.
2019. okt. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
A kályha kapcsán a többiekkel egyetértek, felejtsd el, ha nincs bélelt, rendszeresen ellenőrzött kéménynyílás, amibe egyébként szakembernek kellene bekötnie. Viszont: nézz szét a jófogáson, ill. más hirdetési oldalakon! Vannak használt konvektorok! Az új árának töredékéért. Keress egyet a környéketeken. (Aki korszerűsíti a lakását, pl. cirkót építtet be, az gyakran eladja a még jó, de használt konvektorát. Arra figyelj, hogy kompatibilis legyen, tehát, ha fég konvektorod van, akkor olyant vegyél. És mindenképpen szerelővel köttesd be. Szigetelésre jók a barkácsboltokban kapható öntapadós szivacscsíkok, az ajtókat, ablakokat körbe lehet ragasztani.
2019. okt. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Gázszerelötől érdeklődj. Van amelyik tud neked szerezni olcsóbb konvektort és akkor be is üzemeli. Lehet nem a legujabb kiadás, de lényeg hogy jol müködjön nem?
2019. okt. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
2019. nov. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!